Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

9. Co je studium DBA

9 KAPITOL, KTERÉ VÁS PROVEDOU DŽUNGLÍ MBA VZDĚLÁVÁNÍ Úvod
 1. Definice, historie, formy studia MBA
 2. Poslání MBA programů, profil absolventa
 3. Podmínky přijetí do programů MBA
 4. Typy studijních programů, metody výuky
 5. Nejčastější obsah studia MBA
 6. Možnosti akreditací programů MBA
 7. Ceny programů MBA
 8. Na co si dát při výběru MBA studia pozor
 9. Co je studium DBA

Nemáte teď dost klidu ke čtení? Pošleme vám všechny kapitoly i s bonusovým testem MBA programů rovnou do e-mailu. Můžete se k nim kdykoli vrátit.

Co je DBA

DBA, čili Doctor of Business Administration, je nejvyšší akademický titul v oboru managementu. Manažerské doktorandské vzdělání se řadí na roveň programu PhD. K jeho úspěšnému absolvování je zapotřebí vytvořit dizertační práci, obhájit ji před odbornou komisí a prokázat aktivní publikační činnost.

Cíl studia DBA:

 • přispět k teoretickému poznání v oblasti managementu
 • rozvíjet odbornou praxi
 • provést odborný výzkum

Podmínky přijetí do programu DBA

Do programu DBA bývají přijati úspěšní absolventi studia MBA případně MSC nebo jiného magisterského vzdělání v oblasti managementu. Většina škol podmiňuje přijetí praxí a zkušenostmi ve vedoucích pozicích vyžadujících odpovědnost za strategické rozhodování.

Délka studia

Standardně jde o studium v délce 3-4 roky. To v případě denní výuky. Alternativní formy (part-time, kombinované studium) jsou samozřejmě delší, a to s ohledem na strukturu konkrétního programu.

Obsah studia

Součástí DBA programů jsou kromě jiných oborů také:

 • Manažerská věda
 • Metody a metodologie výzkumu v managementu
 • Management technologií
 • Organizační chování
 • Ekonomie
 • Finance

Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU