Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

2. Poslání MBA programů, profil absolventa

9 KAPITOL, KTERÉ VÁS PROVEDOU DŽUNGLÍ MBA VZDĚLÁVÁNÍ Úvod
 1. Definice, historie, formy studia MBA
 2. Poslání MBA programů, profil absolventa
 3. Podmínky přijetí do programů MBA
 4. Typy studijních programů, metody výuky
 5. Nejčastější obsah studia MBA
 6. Možnosti akreditací programů MBA
 7. Ceny programů MBA
 8. Na co si dát při výběru MBA studia pozor
 9. Co je studium DBA

Nemáte teď dost klidu ke čtení? Pošleme vám všechny kapitoly i s bonusovým testem MBA programů rovnou do e-mailu. Můžete se k nim kdykoli vrátit.

Důvodů, proč se věnovat studiu MBA, existuje několik. Kromě touhy po osobním rozvoji a sebevzdělávání jimi bývají profesní nutnost nebo také chuť či potřeba pokračovat v bakalářském vzdělávání.

Profil absolventa programu MBA

Absolventi profesního programu MBA jsou připraveni efektivně řešit problémy vlastních firem, předcházet jim a zároveň získat větší uspokojení z práce a mnohdy také vyšší plat. Osvojí si principy, na nichž mohou stavět celoživotní profesní i osobní rozvoj.

Stále více manažerů si vzdělání doplňuje i kvůli takzvaným měkkým dovednostem. Práce v týmu, řešení konfliktů, rozhodování v podmínkách nejistoty, sebereflexe, osobní efektivita stejně jako otevřenost a schopnost se přizpůsobit změnám, jsou pro práci manažera zcela klíčové.

Absolvent MBA programu je:

 • kvalifikovaný v managementu
 • schopný spojit teorii s praxí
 • připravený adaptovat sebe i firmu na složité vnější prostředí
 • ochotný se neustále učit
 • způsobilý se efektivně rozhodovat, a to sám i v týmu
 • schopný budovat vhodnou kulturu organizace

Přínosy studia

Zlepšení manažerských kompetencí a zisk podnikatelského myšlení i proaktivního přístupu – tak by se daly jednoduše shrnout benefity studia programu MBA.

Absolvent MBA programu dokáže:

 • efektivně řešit firemní problémy
 • podporovat členy týmu a rozvíjením jejich schopností dosahovat stanovených výsledků
 • konstruktivně řešit konflikty
 • kriticky a ekonomicky myslet
 • rozvíjet vlastní interpersonální dovednosti
 • získat (často i nepřímo) vliv na lidi i organizaci jako celek
 • získat a využít sebevědomí, uplatnit ho v kontextu svého byznysu
 • dlouhodobě dosahovat vytyčených cílů
 • vést organizaci k rozvoji

Získané dovednosti

Jádrem studia MBA jsou strategie a leadership. Absolvování kvalitního programu naučí studenta naslouchat, jednat s lidmi a motivovat svůj tým. Jedině tak lze dlouhodobě dosahovat rozumně stanovených cílů.

Do manažerských pozic se často dostávají odborníci, kteří vynikají ve své technické či jinak specializované profesi, ale nemají zkušenosti s vedením skupiny. Totéž platí pro čerstvé absolventy manažerských oborů vysokých škol. Studiem MBA programu získají kritické a ekonomické myšlení a schopnost pracovat v týmu.

Program MBA volí také lidé, kteří se přirozeným kariérním postupem stávají ze zaměstnanců manažery. Ať už náborem nových pracovníků, nebo odchodem seniornějšího kolegy. Získání manažerských dovedností je pak nutnost. Studium MBA se nabízí jako ideální průprava.

Věnujte pár minut i následující kapitole. Zjistíte, proč je důležité, s kým studujete.


Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU