Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Absolventi & studenti TCBS

Antonín Smrček Detail Poslat dotaz

“Nápady jak vést firmu, sbírám všude kolem, kde to jde. A je to i hlavní důvod, proč jsem šel studovat MBA. Člověku samotnému totiž inspirace rychle dojde. Já jsem vedl dříve firmu hodně intuitivně. Měl jsem nějaké zkušenosti z předchozí praxe, když jsem pracoval na vedoucích pozicích, něco jsem znal od přátel. Ale vést sám výrobní firmu, to je o něčem jiném. Během studia jsem poznal, že moje intuice dost často nebyla špatná, ale opomíjela řadu detailů kolem, které pak společně tvoří ten úspěšný výsledek. V této souvislosti je pravda, že styl učení se praxí, tak jak má postavenou výuku TC Business School, mně vždy vyhovoval a vyhovuje více, než klasické „biflování“. Studium je samozřejmě náročné na čas. Nemyslím tím pouze čas strávený na výuce, ale také čas, který byl potřeba k dalšímu přemýšlení nad projekty a plánováním změn. Mně to ale vlastně nevadilo. Studium i vlastní práce na projektech mě bavila. Upřímně vlastně cítím, že je škoda, že jsem už dostudoval, dopsal závěrečnou dizertaci :-) Byla to hezká práce, která mne nestresovala, viděl jsem v tom smysl. Všechny projekty a studijní práce jsem dělal pro Labetu. A bylo to hezký, tvořivý, padaly z toho výsledky. Vždy mi chvíli trvalo, než jsem se k projektu dotlačil, ale když už jsem začal, práce mne nesmírně naplňovala. Vnímám obrovský smysl učení jako takového. Proto vidím význam školy v něčem jiném než v získaném diplomu. Nestudoval jsem přece kvůli svému osobnímu egu. Pro mne byla tahle škola a způsob výuky ideální. Co jsem se naučil, mohl jsem hned použít ve firmě. Něco jsem změnil a teď už vidím výsledky. A to je to největší zadostiučinění. To je to, co mne baví.”

Antonín Smrček majitel / Labeta, a.s.

Antonín Smrček
Václav Bradáč Detail Poslat dotaz

“S týmem lidí angažovaných v TC Business School spolupracujeme již neuvěřitelných 19 let. Všem, kdo o své práci a nejenom o ní přemýšlíte jako o komunikaci a spolupráci mezi lidmi ( a nebo se zatím jenom hledáte :-) doporučuji se s toto skupinou lidí seznámit. Pomůžou vám stejně jako mně přemýšlet a uvažovat v duchu H2H ... human to human. Mají můj respekt a obdiv!!!”

Václav Bradáč místopředseda představenstva, CEO / Sapeli, a.s.

Václav Bradáč
Alena Weisskopfová Detail Poslat dotaz

“Pořád říkám, že TCčko mi změnilo život. Jsou to silná slova, vím. Představte si pod nimi, že jsem došla k mnoha naučením. Jsem výkonnější, vyklidněnější. Mé okolí je spokojenější. Naučila jsem své kolegy samostatnosti. A v osobní rovině se dostala takřečeně "o level vejš". Manažerské vzdělávání mi pomáhá profesně i soukromě. Něco jsem v sobě přeskládala, otevřela dlouho zavřené třinácté komnaty. Naučila se přemýšlet sama o sobě a velmi se posunula. V rámci kurzu jsem zpracovala projekt zaměřený na snížení nákladovosti z hlediska objemu nákupu. Naše firma 99 procent produkce vyváží do zahraničí, takže je závislá na kurzu eura. V projektu hledám nové možnosti optimalizace nákladů. Jsem připravena, že prosadit projekt ve firmě bude boj. Kde je něco zajeté, tam se inovace prosazují těžce. Na druhou stranu spoléhám na své skvělé kolegy. Firmě pomůžeme k lepším číslům a zároveň se spoustu věcí naučíme. O organizaci i lidech v ní. Jsem ráda, že v TC Business School studovalo nebo právě studuje 8 manažerů REUSu. Chtěla bych poděkovat vedení firmy, že do kvalitního manažerského vzdělávání investuje. Svým kolegyním a kolegům. A rodině. Mám na lidi opravdu štěstí.”

Alena Weisskopfová finanční manažerka / Reus

Alena Weisskopfová
Přemek Špalek Detail Poslat dotaz

“Jsem společníkem a ředitelem firmy Alpina cestovní kancelář, s.r.o., která se se zaměřuje na pořádání aktivní a kolektivní dovolené. Jako ředitel společnosti, která je malého rozsahu, mám na starosti všechna oddělení a přímo řídím a koordinuji všechny manažery. Úspěch mojí práce bude tedy nejvíce záviset na tom, nakolik se ve firmě podaří vybudovat kvalitní manažerský tým. Brzy jsem si uvědomil, že na řízení firmy nebudu sám stačit a že proces vzdělávání nových manažerů nikdy nekončí. Dnes studiem u TC Business School prochází pět kolegů, další je na cestě a stoprocentně vím, že nebude poslední”

Přemek Špalek spolumajitel / Alpina cestovní kancelář s.r.o.

Přemek Špalek
Tomáš Hruška Detail Poslat dotaz

“Do kurzu MBA jsem šel proto, abych se lépe naučil spoustu věcí ohledně vedení podniku - abych věci, které jsem v posledních pěti letech dělal s nadšením amatéra, dělal lépe - minimálně jako poučený amatér. Všechny oblasti managementu se mi v průběhu studia postupně skládají dohromady jako nějaké puzzle a dává mi to mnohem větší smysl. Protože se nám způsob studia u TC Business School osvědčil, prochází základním kurzem postupně i další zaměstnanci SZÚ. V současnosti jsme takto proškolili už téměř 20 lidí.”

Tomáš Hruška ředitel / Strojírenský zkušební ústav, s.p.

Tomáš Hruška
Ivana Gecová Detail Poslat dotaz

“Ve firmě jsem viděla kolegy, kteří už prošli kurzy GMP nebo MBA u TC Business School - viděla jsem, jakým způsobem začali přistupovat k práci, ke spolupráci, k řešení problémů a jak vlastně celkově měnili svůj pohled, jak se více zapojovali. Tenhle přístup se mi velmi líbil a byla jsem zvědavá, jestli tyto změny, včetně změn mentálního nastavení pocházejí z TC Business School. Poznala jsem, že celá výuka je zaměřená na týmovou spolupráci, na to, aby lidé přejímali zodpovědnost, aby se nebáli říct vlastní názor. Samozřejmě, že každý ze studentů si odtud odnese něco jiného. Já sama jsem z velké korporace a přesto vidím, že mohu změnit svůj vlastní způsob práce a přispět k většímu propojení lidí a lepší spolupráci ve firmě.”

Ivana Gecová Release Manager / T-Mobile

Ivana Gecová
Jaroslav Štětina Detail Poslat dotaz

“Při vývoji nových produktů se v Ignum snažíme vycházet z konkrétních potřeb zákazníků. Jednoduše se to řekne, hůře udělá. Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl studovat u TC Business School je i potřeba dokončení transformace v aktivní, prozákaznicky orientovanou organizaci, která je zaměřena na inovace a poskytování služeb s velkou mírou vlastní přidané hodnoty.”

Jaroslav Štětina Výkonný ředitel / Ignum, s.r.o.

Jaroslav Štětina
Lenka Kašpaříková Detail Poslat dotaz

“Nikdy jsem nestudovala řízení podniku, vedení lidí. Vše jsem dělala trochu metodou pokus-omyl. A tenhle způsob “samostudia“ mě stál hodně peněz. Dostala jsem se do situace, že jsem si uvědomila, že nedělám vše dobře a bezchybně. Ráda bych firmu stabilizovala, řídila ji co nejlépe a nejefektivněji. Začala jsem proto studovat management u TC Business School. Je skvělé mít možnost znát názor ostatních studentů, vidět jejich reakce a společnými silami se učit. Na základě již získaných zkušeností se připravuji nastavit změny ve firmě, které mi umožní více se do řídícího procesu zapojovat a začít praktikovat vše užitečné, co jsem získala během studia. Nikdy jsem si nemyslela, že budu chodit do školy ráda a budu se tam těšit.”

Lenka Kašpaříková Majitelka / Clinical s.r.o.

Lenka Kašpaříková
Ivo Kočí Detail Poslat dotaz

“"Kdy a proč jsem se rozhodl studovat už si přesně nevybavím, ale hledal jsem nějakou možnost zasadit svoje pracovní manažerské zkušenosti do rámce, do pravidel. Nehledal jsem další stupeň akademického vzdělání, nehledal jsem otevřené jednorázové vzdělávací akce rozličné kvality. Hledal jsem zkrátka něco užitečného. Studium MBA v Management TC mohu doporučit všem, kteří chtějí investovat nemalou část svého času, aby posunuli své profesní i lidské schopnosti dopředu. Kdo potřebuje jen tři písmenka na vizitku, měl by hledat jinde“ „Innogy je předním dodavatelem energií na území ČR. Poskytuje nejen komplexní služby v energetickém průmyslu, jako je přeprava, distribuce, uskladnění plynu, ale jeho významná role je i v komplexních službách pro koncové zákazníky.”

Ivo Kočí Senior manager / innogy Česká republika a.s.

Ivo Kočí
Martin Běhal Detail Poslat dotaz

“Jsme rodinná firma, dochází u nás ke generační obměně. Chceme, aby se firma někam dál posouvala, potřebujeme vyhledávat nové příležitosti. Ale protože příležitosti nás samy neosloví, je potřeba k tomu mít vhodné lidi. A vzhledem k tomu, že odpovědnost za to se postupně přesouvá na další generaci - tedy také na mne, moje logická úvaha byla vzdělávat se. Získávat další názory, rozvíjet se, dostat nový pohled na svět kolem nás, který se čím dál rychleji mění, rozšiřovat si obzory. Z našeho pohledu je (pro firmu) nebezpečné zůstávat na místě a čekat, co se stane. Chceme být připravení, a to je ten důvod, proč jsem šel studovat do TC Business School. Cítil jsem nejistotu z nové role, která by na mě kvůli generační výměně měla přejít. Chtěl jsem načerpat informace a zkušenosti z jiných firem, zjistit, jak to u nich chodí, a způsob výuky u TCBS právě toto zajišťuje a zprostředkovává. Vím, že tu nezískám jednoznačný návod, ale ani jsem neočekával, že najdu něco univerzálně aplikovatelného. To hlavní, co tu získávám je možnost dívat se na svoje problémy trochu jinýma očima.”

Martin Běhal Marketing and Sales Manager / Agentura Osma, a.s.

Martin Běhal
Petr Bouška Detail Poslat dotaz

“Původně jsem byl přesvědčený, že zůstanu půl napůl vědec i manažer a hodně se pral s tím, jak moc a kam chci, nebo musím uhnout. Srovnat si priority nebylo záležitostí dne, týdne ani měsíce. Řekl bych, že trvalo roky, než jsem si přiznal, že být dobrým vědcem a manažerem zároveň zkrátka není možné. Studium mi rozhodně a zásadně pomohlo v přerodu z vědce v manažera. Myslím, že právě díky lidem z TC Business School toho výzkumníka, kterým jsem chtěl tolik být, s klidným srdcem přetavuji v manažera, kterým budu moc rád. Pokud to manažer myslí se studiem vážně, pak musí počítat s časovou náročností. Výhodou je, že mě studium extrémně baví. Management je zajímavý, otevírá mi další možnosti. Skloubit operativní problémy běžného života, rodinu a koníčky s tím naučit sám sebe něco nového, načíst si zajímavou literaturu, přemýšlet… je zkrátka obtížné. Ale jsem přesvědčen, že je to investice, která ve finále čas ušetří. TCčko není běžná škola. Je zaměřená na praxi, stojí na předávání zkušeností a velké míře otevřenosti a vzájemné důvěry. To pro nás bylo důležité.”

Petr Bouška ředitel pro informatiku / Český hydrometeorologický ústav

Petr Bouška
Miluše Pfaffová Detail Poslat dotaz

“Společnost Farmet je dynamicky se rozvíjející českou společností zabývající se vývojem, výrobou, prodejem a servisem zemědělských strojů na zpracování půdy a setí a technologií na zpracování olejnin. Téměř 10 let jsem pracovala na pozici obchodní ředitelky, budovala jsem celé oddělení od počátku, nastavovala jsem proces činností na oddělení. Po celou tuto dobu byl moji hlavní činností prodej, se všemi potenciálními i skutečnými zákazníky jsem byla v kontaktu. Práce mě přinášela uspokojení, komunikace se zákazníky mě poskytovala dostatečnou motivaci k další práci. Dosáhla jsem cílů, které jsem si dala na počátku, fungující oddělení i dosahování výsledků prodejů na trzích. Nicméně jsem začala mít pocit, že je nutná změna, že není možné, abych byla u všech jednání, na všech výstavách, přestala mě uspokojovat práce se zákazníky. Začala jsem přemýšlet o změně a dokonce i o osobní změně pozice nebo dokonce začít v jiné firmě něco úplně jiného. Je to možná trochu absurdní, dosahovali jsme nejlepších výsledků a já přesto ztratila motivaci k další práci. V této době mě bylo nabídnuto studium MBA. Studium mi přineslo změnu životního stylu. Pochopila jsem, že je velice často důležitější více pozornosti věnovat příčinám než důsledkům. Snažím se tedy hledat příčiny, věnovat jim dostatek času nejen v manažerské praxi, ale i v osobním životě. Některá rozhodnutí více konzultuji s kolegy, ponechávat více času na jejich prodiskutování. A mnoho dalšího ….Studium mi dodalo větší sebevědomí, podporu pro moje rozhodování, vedení lidí … Získala jsem více informaci z ostatních firem i z jiných oborů, kde řeší obdobné problémy. Neobdržela jsem žádný zaručený návod, ale získala informace o možnostech řešení, naučila jsem se využívat odbornou literaturu, získávat informace z jiných firem. Již po několika měsících studia jsem získala několik velice příjemných zpětných vazeb od kolegů o změně mého chování, což mě dále motivovalo nejen ke studiu, ale i k dalším změnám. Jak jsem již uváděla, získala jsem větší nadhled a tím jsem více svých povinnosti delegovala na kolegy a já získala čas na provádění postupných změn ve firmě nejen souvisejících se zpracovanými projekty.”

Miluše Pfaffová obchodní ředitelka / Farmet a.s.

Miluše Pfaffová
Lubomír Slabý Detail Poslat dotaz

“S TC Business School spolupracujeme od roku 2009. Za tu dobu již 9 našich manažerů absolvovalo studium MBA formou Action Learning. V návaznosti na zlepšení, která projekty studentů-manažerů naší firmě přinesly, spolu s TCBS organizujeme kurzy rozvoje managementu pro střední a vrcholový management, kterými prošlo již více než 15 lidí”

Lubomír Slabý ředitel IT a HR / Sapeli, a.s.

Lubomír Slabý
Zbyněk Černý Detail Poslat dotaz

“Já jsem končil svoje vzdělání v době, kdy se slovo management ještě moc nepoužívalo. Ale moje kariéra mě dovedla do pozice, kdy jsem se potřeboval dobře rozhodovat a zjistil jsem, že mi v tom právě tenhle typ vzdělání chybí. TC Business School jsem si našel na internetu a zaujalo mne tím, že se zaměřuje na praxi českých firem a řešení problémů českých firem a v neposlední řadě i to, že kurz probíhá v rodném jazyce - v češtině. Studium moje očekávání splnilo a i předčilo, především díky cestě, kterou vzdělávání vede.”

Zbyněk Černý vedoucí nákupu / Stating, s.r.o.

Zbyněk Černý
Petr Hlaveš Detail Poslat dotaz

“Studium mi dalo to, co jsem od něj očekával. Restart, šanci zastavit se a začít jako manažer fungovat jinak. Do studia Action Learning MBA jsem nešel s tím, abych vyřešil nějaký konkrétní problém. Hledal jsem cestu, jak se dlouhodobě rozvíjet. Chtěl jsem změnit styl řízení a vedení lidí, chtěl jsem hlouběji pochopit, co vše se skrývá pod pojmem management. Studium na TC Business School mé očekávání naplnilo. A v neposlední řadě jsem přesvědčen, že investice do mého studia se mnohonásobně vrátila i mé firmě (tehdy T-Mobile).”

Petr Hlaveš Project Manager / Kavárna štěstí, s.r.o.

Petr Hlaveš
Lubomír Dvořák Detail Poslat dotaz

“S TC Business School spolupracujeme už několik let. Studium MBA jsem absolvoval v roce 2016 a následovali mne manažeři nákupu, výroby, obchodu, HR… Úzká spolupráce se školou přináší výhody pro obě strany. Učíme se vzájemně. Studium na TC Business School mi zásadně změnilo pohled na řízení firmy a na způsob, jak dosáhnout trvalého růstu. Za zmínku stojí, že prakticky tři roky za sebou, dosahujeme navýšení výkonu firmy o 40 %”

Lubomír Dvořák majitel / Spider, Dvořák – svahové sekačky, s.r.o.

Lubomír Dvořák
Pavlína Kocourková Detail Poslat dotaz

“Poměrně dlouhou dobu jsem řídila tým lidí v obchodní firmě a potýkala jsem se stále se stejnými problémy. Teď jsem změnila zaměstnání, věnuji se podnikání a ráda bych se naučila, jak se s těmito problémy vyrovnat. Šla jsem se se svými zkušenostmi a znalostmi, měla jsem nastavené svoje pravdy a oni mi je tady úplně všechny rozbili. A na tom zbořeništi jsem začala znovu stavět, dostala jsem do ruky stavební kameny, ze kterých jsem dokázala postavit něco nového. Týká se to přístupu k řízení lidí, přístupu k tomu, jak spolupracovat. Silným zážitkem pro mě bylo, když jsme se bavili o týmové práci. A já jsem zjistila, že některé věci už ve svém životě nechci a nechci opakovat chyby, které jsem dělala. Začala jsem rozjíždět svoje podnikání a mohla jsem si hned ověřit v praxi, že s těmi nástroji, které jsem během studia dostala do ruky, to jde mnohem snadněji a lidé kolem mě spolupracují nadšeně, jsou spokojení, zapojení do toho, co děláme. Už to není o tom, že já něco řídím a realizuji se, ale o tom, že dokážu s lidmi spolupracovat. Že je vnímám, naslouchám ji a oni naslouchají mně a stali jsme se partnery. Neexistuje jedna pravda, a když si to člověk uvědomí, tak se mu hrozně rozšíří obzory.”

Pavlína Kocourková podnikatelka / Ranč pod břízami

Pavlína Kocourková
Radek Moc Detail Poslat dotaz

“V době, kdy jsem působil jako ředitel IT v T-Mobile mi studium Action Learning MBA přineslo neskutečný nadhled a schopnost rozhodovat se na základě dlouhodobě platných principů a schopnost řídit tým manažerů, kteří jsou motivováni neustále rozvíjet a zlepšovat procesy i výsledky svých oddělení. Jako student jsem ocenil komplexní a moderní pohled na management, upřednostnění učení se ve skupině a využívání vlastních zkušeností z praxe i zkušeností jiných firem. Jako manažer firmy musím ve způsobu učení vyzdvihnout důraz na řízení firmy v českém prostředí, důraz na česká specifika a především propojení studia a praxe. Já sám motivuji své kolegy ke studiu stejného programu, protože kromě výše uvedených argumentů mi to zaručuje, že budeme používat stejnou terminologii a aplikovat shodné principy řízení firmy.”

Radek Moc Group CIO / W.A.G. payment solutions, a.s.

Radek Moc
Martin Bígl Detail Poslat dotaz

“Studium Action Learning MBA jsem dokončil již před mnoha lety. Ale podobně komplexní manažerské vzdělávání jsem prozatím nenalezl. Jeden z nejdůležitějších přínosů studia však spatřuji v tom, že jsem poznal, jak se management dělá jinde. V rámci studia MBA jsem si mohl vyměňovat zkušenosti minimálně se 14 dalšími manažery ze 14 různých firem ze 14 různých oborů a získal ohromné množství informací, zpětné vazby i inspirace.”

Martin Bígl ředitel / HBPO Czech, s.r.o.

Martin Bígl
Kateřina Snětivá Detail Poslat dotaz

“Studium MBA u TC Business School pro mi nedalo jen nový pohled na management, ale bylo přínosem i pro mne osobně a pro můj osobní rozvoj. Studium zde není striktním posuzováním lidí podle toho, co znají (z učiva) slovo od slova a hodnocení správných odpovědí, ale je to o tom, že se člověk osobnostně někam posouvá, že se vyvíjí. Pro mne je to první smysluplná škola, která mi něco dala a umožnila mi dívat se na věci z různých úhlů pohledu.”

Kateřina Snětivá Project Manager / Inwerken cz

Kateřina Snětivá
Blanka Vítovcová Detail Poslat dotaz

“TC Business School je dlouhodobým partnerem společnosti ZAT. Spolupráce započala před více než deseti lety. Díky této spolupráci jsme mohli rozvíjet kompetence více než 160 zaměstnanců v oblasti interpersonálních dovedností, firemní kultury, základů marketingu, vedení lidí a firemních procesů. Jako nezbytná součást osobního rozvoje manažerů proběhlo a i v současnosti stále probíhá manažerské vzdělávání MBA. Tohoto studia se za celou dobu spolupráce zúčastnilo 26 manažerů . Každoročně provádíme hodnocení našich dodavatelů a zvláštní pozornost je věnována oblasti osobního rozvoje zaměstnanců. Nikdy jsme nelitovali investic do vzdělávání a rozvoje zaměstnanců u TC Business School.”

Blanka Vítovcová Personální manažer / ZAT, a.s.

Blanka Vítovcová
Petr Kubíček Detail Poslat dotaz

“Vždycky jsem chtěl být dobrý v práci, dokazovat svou prospěšnost, být uznávaný. Jakýkoli složitější úkol šel za mnou. Já byl přeci jediný, kdo ho mohl zvládnout. Důležité věci musím dělat sám. Uznání se ale nedostavovalo a pro okolí bylo samozřejmostí jít za Petrem, on to nějak vyřeší, je to koneckonců jeho firma. Měl jsem falešný pocit individuálního hrdiny. Ostatní nejsou důležití, to já všechno zvládám. Pak náhle a zcela nečekaně odešel z aktivního podnikatelského života můj táta… Úkolů bylo nezvladatelné množství. Individuální hrdina začal dělat z nedostatku zkušeností i času chyby. Najednou jsem si uvědomil nezbytnost pomoci mých spolupracovníků. Fakt, že bez nich se dá zvládnout jen omezené množství práce. Myslím, že změnu mého postoje způsobila jedna prostinká věta Slávy Kubátové na kurzu MBA: Ty už seš chytrej dost, teď potřebuješ, aby byli chytří i ostatní. Od té chvíle vím, že pokud zastávám funkci děláka, jen jsem někoho připravil o možnost něco se naučit. A radost z toho, že se někdo něco naučil, mnohonásobně převyšuje radost z úkolu, který jsem odedřel sám. V současné době prošlo studiem u TC Business School už 12 zaměstnanců a s TC Business School dlouhodobě spolupracujeme i na vzdělávání napříč firmou - konkrétně jsou to programy rozvoje managementu a rozvoj firemní kultury.”

Petr Kubíček spolumajitel / Balóny Kubíček

Petr Kubíček
Helena Rösslerová Detail Poslat dotaz

“Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Jako jediná žena ve vrcholovém managementu, navíc bez výraznějších manažerských zkušeností, jsem to zpočátku neměla úplně jednoduché. Ale jak jsem studovala, postupně jsem si budovala silnější pozici, kolegové mě začali více respektovat a vnímat jako partnera. Všechny ALP projekty, které jsem v rámci studia zpracovala, se v naší firmě zrealizovaly, byť některé ne v plném rozsahu. Nejvýraznějším úspěchem byl ALP zaměřený na marketing. Měli jsme informaci, že na český trh vstoupí levná kopie přímo konkurující našemu léku. Opatření, která jsem navrhla, fungují, protože i po 4 letech od příchodu konkurence, je náš lék stále jedničkou na trhu. Dále byl ve firmě zaveden i můj ALP projekt zaměřený na ekonomiku a finance, který výrazně zjednodušil manažerského účetnictví.”

Helena Rösslerová Ředitelka marketingu / Lundbeck

Helena Rösslerová
Jiří Kotrba Detail Poslat dotaz

“Po sedmileté odborné praxi konstruktéra a vedoucího výroby jsem ve svých 28 letech přijal místo výkonného ředitele firmy Strojírny Podzimek. Jsem absolventem gymnasia a strojní fakulty ČVUT. O tom, jak vést a řídit firmu jsem měl jasnou představu, avšak byla to více či méně pocitová záležitost a vedení pomocí dobrých úmyslů. Nedá říci, že by se nám nedařilo. Po patnácti letech na stejné pozici jsem získal pocit, že mě již na tomto místě nemá co překvapit, že se mi moje práce stává nudnou rutinou a pokud neučiním změnu, nebude mě má práce bavit. Namísto toho, abych měnil zaměstnání, pokusil jsem se najít novou výzvu. Něco, co by mi dodalo další impuls, naplnilo mě radostí a dodalo nových sil do života. Tehdy jsem netušil, že to bude program MBA. Studium s firmou TC Business School mohu doporučit všem, kteří se nebojí, že budou muset opustit své návyky, své pravdy a občas přijmout řešení, se kterým ne vždy plně souhlasí. K takovému či podobnému zjištění se však musí prokousat každý sám a překonat vlastní hloupost. Na studiu oceňuji to, že jsem našel víc, než jsem hledal. Získané znalosti lze užít nejen v profesním, ale i osobním či veřejném životě. Uvědomil jsem si, že chci žít svůj život a ne život podle někoho jiného.”

Jiří Kotrba Výkonný ředitel / Strojírny Podzimek, s.r.o.

Jiří Kotrba
Viktor Mačura Detail Poslat dotaz

“Firma Saaten-Union se pohybuje v prostředí zemědělství. Jsme firma, kterou založili němečtí šlechtitelé odrůd zemědělských plodin . Každý si může vybrat, zda půjdestudovat tam, kde si titul pouze zaplatí, nebo tam, kde si ho tvrdě odpracuje. V druhém případě však zároveň získá mnoho cenných znalostí a zkušeností. Kdo volí druhou variantu, volí TC Business School. Tuto variantu jsem si vybral i já a jsem za to rád. Vím, že se investice mé rodiny do studia vyplatila.”

Viktor Mačura Account Manager / Saaten-Union

Viktor Mačura
Pavel Šimák Detail Poslat dotaz

“Rozhodujícím faktorem, proč jsem se rozhodl studovat MBA u TC Business School, byla metoda Action Learning, která mne velmi zaujala. Nejdůležitější pro mne bylo, že mi studium MBA pomohlo řešit reálné problémy, se kterými se v pracovním životě setkávám. Zároveň jsem začínal studovat MBA ve stejné chvíli, kdy jsem nastoupil na novou pozici do firmy Accenture. Skloubit studium a práci nebylo rozhodně jednoduché, ale zaměstnavatel mi dal veškerou podporu, kterou jsem potřeboval. A co bylo tím nejdůležitějším, co jsem se během studiam u TC Business School naučil? Bezpochyby jsem se naučil lépe plánovat. A to nejen v pracovním, ale i v osobním životě. Dobré plánování je tou nejcennější věcí, kterou jsem se na MBA naučil.”

Pavel Šimák Human Capital Advisory / Deloitte

Pavel Šimák
Daniela Švédová Detail Poslat dotaz

“Zastávám pozici finanční ředitelky a prokuristy společnosti a mám zodpovědnost za ekonomickou část firmy. Firma Beznoska je ryze českým rodinným podnikem, který se zabývá vývojem a výrobou implantátů a nástrojů pro ortopedii a traumatologii. Velký přínos při zpracování projektů ALP shledávám v možnosti detailního rozboru a zamyšlení se nad danou problematikou a v kontaktu s lidmi z jiných firem, kteří řeší obdobné problémy. V takovémto týmu je řešení projektů velice tvůrčí a poznatky jsou dobře přenositelné také do naší firmy.”

Daniela Švédová finanční ředitelka a prokuristka / BEZNOSKA s.r.o

Daniela Švédová
Josef Veselka Detail Poslat dotaz

“Školu doporučuji všem, kteří hledají aktuální informace z oblasti managementu, kvalitní podporu při získávání znalostí a vyšší časovou i obsahovou náročnost studia berou jako motivační faktor pro svůj osobní i profesní rozvoj a hodnotu, do které má smysl investovat. Studium nedoporučuji sběratelům titulů, rychlostudentům, studijním vyslancům a všem lidem pro které je průběžná reflexe vlastního konání zbytečným, nechtěným nebo zdržujícím procesem.”

Josef Veselka lektor, konzultant, auditor / QMSS

Josef Veselka
Zdeněk Zábranský Detail Poslat dotaz

“Studium MBA mi především pomohlo si uvědomit, že není žádná jedna objektivně nejlepší cesta řešení problému. Až mne překvapilo, že věci, které jsem si za svých několik let ve firmě zafixoval jako dané a samozřejmé, tak jinde být nemusí a nejsou. Osvojil jsem si systém a více či méně úspěšně ho na své myšlení a jednání aplikuji – napřed přemýšlet o celkovém cíli, pak promyslet a udělat konkrétní dílčí opatření a pak si důsledně najít chvilku na zamyšlení, co se stalo, jestli tím mířím k dosažení správného cíle, případně proč ne a co změnit. Díky všem podnětům ze studia se na problémy dokážu více dívat „zvenčí“, oprostit se od omezení zažitých ve firmě a hledat tak lepší možnosti řešení. Mám docela dobrou paměť a už při zkouškách na vysoké škole jsem na sobě pozoroval, že se dokážu na zkoušky výborně připravit a získat výbornou známku. Ale když jsem pak brzy nezačal používat nabyté vědomosti v praxi, velmi rychle jsem vše zase zapomněl. Myslím, že stejné by to mohlo být i se studiem MBA – pokud bych si vybral jinou školu, zřejmě bych dokázal nejdéle do jednoho roku a možná že i za nižší cenu studium dokončit a titul MBA získat. Nicméně skutečný dopad na kvalitu mých pracovních schopností by to asi příliš velký nemělo. Tím, že studium u TCBS probíhá v delším časovém horizontu a člověk si musí metodiku zažít 6 projektech + masteprojektu a dalších souvisejících úkolech, skutečně to mé myšlení a jednání změnilo a nesklouzlo to jenom tak „po povrchu“. Myslím, že na pozici ředitele nákupu a marketingu v nové firmě (při studiu jsem změnil působiště) jsem se poměrně dobře adaptoval nejen díky svým předchozím pracovním zkušenostem, ale právě i díky hlubšímu chápání problematiky řízení firmy, které jsem získal studiem MBA. Pokud bych se měl vrátit těch několik let zpět a rozmýšlet, zda začít či nezačít studovat MBA u TCBS, udělal bych to znovu.”

Zdeněk Zábranský vedoucí strategického marketingu / Zeelandie

Zdeněk Zábranský
Marek Kosovič Detail Poslat dotaz

“Proč jsem si vybral studium MBA u TC Business School? Rozhodl jsem se studovat MBA z několika důvodů - především jsem potřeboval získat nové informace pro práci manažera, které bych využil ve své každodenní práci a rozšířil si tak obzory a "vykoukl z krabice". Chtěl jsem potkat nové zajímavé lidi a naučit se něco nového i od nich, z jejich zkušeností. Cítil jsem potřebu se dále se vzdělávat, ale už jsem neměl čas ani chuť absolvovat obvyklé denní studium. Zámek v Třešti je příjemné místo pro studijní účely - je tam klid a pohoda a forma třídenních soustředění mi naprosto vyhovovala. Líbil se mi i osobní přístup lektorů, kteří, přestože jsou přísní a nedají nám nic zadarmo, jsou velmi vstřícní a otevření. Studium jsem absolvoval v srpnu 2015, část projektů vzniklých během studia MBA je tedy sice ještě ve fázi implementace, ale většina je již hotová. A musím říct, že můj šéf tyto projekty stále velmi oceňuje. Mám pocit, že si mě za dobře odvedenou práci váží a respektuje. Vnímá mne jako dobrého manažera, který dovedl firmě výrazně pomoci.”

Marek Kosovič Manažer řízení projektů nákupu / ŠKODA AUTO a.s.

Marek Kosovič
Ondřej Štos Detail Poslat dotaz

“„GMP jsem absolvoval 2004 a MBA 2010. S odstupem více jak 15 let vidím, kolik základních znalostí o komplexním fungování managementu firem mně tehdy chybělo, byť jsem si to tehdy nepřipouštěl. Vždyť jsem byl úspěšný. Obsah studia opírající se o aktuální experty managementu, interaktivní výklad (který postrádají eKurzy), metoda AL, bezprostřední přenositelnost do praxe, zkušenosti dalších účastníků, to vše byl a je mix, který mě vyhovoval a potvrdil správnou volbu studia u TCBS. S ActionLearning jsem se setkal poprvé a lektoři mě touto metodou často dostávali do úzkých… nutili mě vidět věci z více perspektiv, v jiných souvislostech… zkrátka mě koučovali, když jsem se chtěl nechat pohodlně mentorovat. Toho si nyní cením nejvíc. Přidané hodnoty, která spustila transformaci mého myšlení a spustila dosud trvající samostudium, které se mi v praxi stále více vyplácí.“”

Ondřej Štos Interim manager / HR and T&D consultant

Ondřej Štos
Jiří Černý Detail Poslat dotaz

“Krátce po Sametové revoluci, roce 1991, jsem založil obchodní firmu, jejímž ředitelem jsem dodnes. V letech 2008 až 2012 jsem vystudoval MBA v TC Business School, což výrazně ovlivnilo mé další životní směřování. Inspirován studiem jsem ve firmě vybudoval manažerský tým, který ode mne přebírá řízení firmy. Jelikož jsem se na vlastní kůži přesvědčil, že studium funguje a navíc se mi líbí i firemní kultura a styl řízení TCBS, rozhodl jsem se volný čas věnovat užší spolupráci s TCBS a v roce 2012 jsem se stal členem klubu TCBS.”

Jiří Černý Majitel / Stavebniny Černý

Jiří Černý
Karolina Čiklová Detail Poslat dotaz

“Psaním se živím asi 15 let. Nejdřív pro státní správu a samosprávu, pak pro agenturu a pak sama za sebe, na živnosťák. Vždycky jsem byla přesvědčená, že zájemci o mé texty nechtějí nic jiného, než hromádku pěkně učesaných vět. Rychle, bez chyb, bez řečí a pokud možno i bez nákladů. Jakože takhle vypadá profesionální práce. Pak jsem narazila na TCčko a zjistila, že klienti asi hledají také vztah, důvěru, společnou radost z práce, humor, podobné zájmy, hodnoty…”

Karolina Čiklová copywriting / Živnostník

Karolina Čiklová
Martin Špryňar Detail Poslat dotaz

“V roce 2001 jsem byl jmenován do vedoucí funkce ve firmě ČESMAD Bohemia a studium MBA mi výrazně přispělo k vyřešení praktických problémů sdružení, kterých bylo v souvislosti se vstupem do EU víc než dostatek. V rámci studia jsem realizoval mnoho projektů, které mi výrazně napomohly rozpoznat problémy naší organizace a úspěšná realizace těchto projektů byla vysoce hodnocena ze strany předsednictva sdružení.”

Martin Špryňar generální ředitel / DRUPOL, výrobní družstvo

Martin Špryňar
Eva Pešková Detail Poslat dotaz

“Studium MBA jsem začala již v roce 1999. V té době jsem měla za sebou osm let budování společnosti Servodata, ale z pohledu manažerských dovedností jsem byla „nepolíbená“ a hodně jsem se řídila intuicí. MBA mi umožnilo doplnit si vzdělání v manažerských dovednostech a mé rozhodování a zejména řízení lidí posadit na kvalitní základy, ze kterých dodnes čerpám. Vždy jsem oceňovala způsob studia, který je přímo navázané na praxi. V sobotu jsem odjížděla z kurzu a v pondělí jsem již začala realizovat změny. Také velmi oceňuji otevřenost mezi studenty, kterou Management TC maximálně podporuje a díky které jsem měla možnost poznat a srovnávat jiné obory v podnikání, státní správě a neziskovém sektoru.”

Eva Pešková HR poradenství / Externista

Eva Pešková
Michal Černý Detail Poslat dotaz

“O managementu jsem měl představu, která pramenila z mých dosavadních zkušeností. Během studia u TC Business School jsem úplně změnil názor na obsah manažerské práce. Dříve jsem byl hodně směřovaný na výsledky - kvantita, kvalita, tvrdá data. Tady jsem pochopil, že jde také o vedení lidí, zvyšování jejich kvalifikace. Otevřel jsem tu "13.komnatu" jak s lidmi pracovat. Ze začátku pro mne bylo studium náročné, protože to není klasický způsob učení se, kdy se člověk něco doví, naučí se to nazpaměť a pak to odinpretuje při zkoušení. Výuka je hodně postavená na interakcích mezi lidmi a na řešení konkrétních situací. Výrazná změna oproti běžnému školskému systému je v tom, že tady vám nikdo nic nenadiktuje, abyste se to slepě naučil. Celou linií učení se táhne snaha nehledat jedno rychlé řešení, ale mít víc alternativ a ty zkoušet, protože nikdy nebudete hned napoprvé vědět, která je pro vás nejlepší. To je myslím způsob, kterým se dá něco zlepšovat trvale.”

Michal Černý Head od Internal Audit / Manuvia

Michal Černý
Milan Hodovský Detail Poslat dotaz

“Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium Action Learning MBA mě „donutilo“ od základu přehodnotit můj pohled na management a na mě jako na manažera. Svět už nikdy nebude jako před MBA. A to je dobře!”

Milan Hodovský Head of Project Department / Anect, a.s.

Milan Hodovský
Jaroslav Holý Detail Poslat dotaz

“Studovat jsem začal, když jsem pracoval ve společnost ADC Blackfire Entertainement s.r.o., která přináší na český a slovenský trh kvalitní společenské hry pro děti i dospělé. Jsem manažerem, který vyrostl z praxe. Do firmy jsem nenastupoval s potřebným teoretickým vzděláním, a tak jsem byl nucen všemu se postupně naučit, na většinu věcí si sám přijít. Studium dalo mnoha mým názorům a postupům ta pravá jména. Naučilo mě dívat se na vše z většího nadhledu, přemýšlet o strategii, vizích i akceptovat názory a odlišné perspektivy, které jsou často relevantní a správné. Práce v týmech mě naučila tolik potřebnému respektu, samostatné vypracovávání projektů mi zase ukázalo, že kvalitních výsledků lze docílit jen komplexním přístupem k problémům.”

Jaroslav Holý Marketingový ředitel / Vestar Group, a.s.

Jaroslav Holý
Vladislav Janota Detail Poslat dotaz

“Action Learning je od klasickej vysokoškolskej formy vzdelávania vzdialený na míle. Jednotlivé ALP projekty posunuli nielen naše firemné procesy, ale aj mňa osobne. Čo si však na kurzoch najviac cením sú názory a stretnutia s ľuďmi z rôznych odvetví, ktorých pohľad na problematiku mi neuveriteľne rozšíril obzory.”

Vladislav Janota obchodní ředitel / Vertical, a.s.

Vladislav Janota
Aleš Krieg Detail Poslat dotaz

“Bez absolvování studia si nedovedu představit, že bych se znovu pustil do podnikání. Vůbec už si nedovedu představit, jak bych dnes bez zásadních obtíží/komplikací byl schopen řídit několik vlastních společností s mnoha zaměstnanci. Díky studiu MBA jsem dostal kompletní přehled o nutných a potřebných dovednostech manažera. Díky absolvovaným seminářům jsem pochopil, že neexistuje pouze jedna pravda. Diskuse nad problémy managementu ve smyslu "odnes si z debaty, co je pro tebe dobré", mi pomohly více než biflování se na zkoušky na vysoké škole. Pokud se mě známí a kolegové ptají, co za studium MBA si mají vybrat, vždy doporučuji Action Learning, protože tím získají nejvyšší možnou přidanou hodnotu.”

Aleš Krieg SAP ISU konzultant a partner / Free Bees

Aleš Krieg
Petr Gric Detail Poslat dotaz

“Společnost PEG spol. s r.o. se od roku 1990 specializuje na vývoj a výrobu zařízení pro průmysl v oblasti elektrických pohonů, výkonové elektroniky, regulací, zálohových systémů a elektromagnetické kompatibility. Studium MBA Action Learning od základu změnilo můj pohled na fungování a strategii firmy. Do té doby firma jela tak nějak samospádem, my jsme ji sice tlačili, ale nikam ji nesměřovali. Teď se snažíme ji dostat tam, kam chceme my. Stanovujeme cíle a usilujeme o to, aby cesta k jejich dosažení byla kontrolovaná a řízená. To je obrovský posun v myšlení mém i celé firmy.”

Petr Gric Obchodní a technický ředitel / PEG spol. s.r.o.

Petr Gric
Radim Poláček Detail Poslat dotaz

“"No, že by všechno změnilo po tréninku jako mávnutím kouzelného proutku, tak to se tedy nestalo (i když bych si to samozřejmě přál). Řekl bych ale, že se něco začalo měnit už v okamžiku, kdy jsem se v kurzu MBA dozvěděl něco o procesu a obsahu schůzek. Co se tedy změnilo? - Začal jsem se více stahovat z pozice toho, kdo to všechno řídí a kdo musí mít vždy po ruce účinné řešení, protože ostatní na to čekají. Moje pozice se posunula od obsahu více k procesu. Musím se sakra ovládat, protože řešení vymýšlím rád… - Začal jsem klást víc otázek. Třeba: Vidíte v tom někdo nějaký zádrhel? Chápu to dobře, že nám nic nebrání v tom, aby všechno úspěšně proběhlo? Cítíte potřebu se ještě jednou nad tímto tématem sejít? Napadá vás k tomu ještě něco? - Přestal jsem psát sám zápisy a vždy o ně požádám někoho jiného a to i na schůzkách, kde jsme dřív žádný zápis nedělali. - Začal jsem některé schůzky brát více jako akt DOHODY mezi zúčastněnými, že všechno klapne, než jako kontrolu, že je všechno v pořádku, než jako rozdělování si úkolů a jejich kontrolu z minula. - Začal jsem se více zajímat o to, jak se lidé na schůzkách cítí, co od nich očekávají a naopak neočekávají a co by sami mohli udělat, aby schůzky fungovaly efektivněji. Výcvik týmové spolupráce nám pomohl v tom, že teď už všichni zhruba chápou, o co tomu Radimovi, Petrovi… jde a proč najednou dělají věci jinak, než jak jsme je dělali 20 let. A někteří se o něco podobného začínají pokoušet i sami. A míň na ty blbý schůzky nadávají…"”

Radim Poláček ředitel / Balóny Kubíček, spol. s.r.o.

Radim Poláček
Eva Mačurová Detail Poslat dotaz

“Naučení se systému metody Action Learning si vysoce cením a rozhodně mi pomůže i do budoucna, zejména při řešení mnohých pracovních problémů. Principy, na kterých je celé studium vybudováno, začne člověk postupně chápat až na konci studia. Teprve tehdy, po vynaložení velkého množství vlastního úsilí zjistí, jak je vše promyšlené a jak do sebe všechno krásně zapadá a kde všude se to dá použít. Momentálně se věnuji problematice církevních restitucí. Nastavení strategie jejich provádění bylo i téma mého Master projektu. Pracuji s týmem lidí. Naším cílem je dosažení takového stavu, kdy odstraníme nebo aspoň zmírníme majetkové křivdy, spáchané minulým režimem na církvích a náboženských společnostech a kdy církve budou moci svůj majetek efektivně užívat, což následně přinese řadu dalších pozitivních přínosů pro celou společnost.”

Eva Mačurová Posuzovatelka majetkových křivd u církevních restitucí / Státní pozemkový úřad

Eva Mačurová
Karel Beran Detail Poslat dotaz

“Na počátku studia Action Learning MBA jsem byl přesvědčen, že veškeré činnosti naší společnosti jsou na velmi dobré úrovni. Nicméně v průběhu studia jsem s „hrůzou" zjistil, kde všude je potenciál ke zlepšení. Studium mi otevřelo oči, umožnilo mi proniknout do všech oblastí managementu, a to nejen formou ALPů (projektů zlepšení v organizaci), ale i poskytnutím velmi zajímavých zkušeností prostřednictvím přednášejících nebo spoluprací se spolužáky ve skupině.”

Karel Beran Sales Area Manager / Mondi Bags Štětí, a.s.

Karel Beran
Ivana Vojtová Detail Poslat dotaz

“V době, kdy mě společnost, ve které jsem pracovala nabídla povýšení a já jej přijala jsem si kladla spousty otázek: "Mám na to? Nezklamu je? Úkoly, které jsem dostávala doposud jsem plnila k jejich spokojenosti, bude to tak i nyní?" Věděla jsem, že budu muset zasahovat i do oblastí, které pro mě budou nové a že si budu chtít po seznámení se s problematikou sestavit kolektiv pracovníků, na které se budu schopna spolehnout. Přemýšlela jsem jak na sobě pracovat, abych vše zvládla a při tom měla výsledky. Náhodou jsem se dozvěděla o možnosti studia MBA formou Action Learning. Firma mé rozhodnutí podpořila. A já dnes mohu poděkovat za možnost studovat teorii propojenou s praxí. Získala jsem ucelený pohled na řízení organizace, na vzájemnou spolupráci. Velkým přínosem pro mne byla výměna zkušeností s ostatnímu studenty. Myslím, že nejvíce jsem využila svých vědomostí v projektu transferu strojů, technologie a zařízení, pracovníků z jednoho výrobního závodu do jiného. Aplikovala jsem týmovou práci v rámci odborností ve výrobě, údržbě, investicích, nákupu a prodeji, lidských zdrojích. Byla nastavena komunikace mezi jednotlivými pracovními týmy a jejich spolupráce. To mělo pozitivní vliv na dodržení plánovaných termínů v průběhu jednotlivých etap transferu, na úspěšné ukončení projektu bez dopadu na kvalitu a bezpečnost našich výrobků, bez nedodávek na trh.”

Ivana Vojtová Quality Coordinator CZ & SK / TPK, spol. s r.o

Ivana Vojtová
Pavel Vydra Detail Poslat dotaz

“Modelárna Liaz je firma s více než stoletou historií. Celá její historie je spjatá s automobilovým průmyslem. Novodobá historie je psána od roku 1997, kdy byla ML privatizována. Veškeré výrobky a služby jsou čistě zakázkového charakteru. Šíře zaměření je nezvykle obrovská a zabírá oblast od téměř jakýchkoliv druhů forem a přípravků na výrobu dílů pro auta, přes speciální díly pro vojenské vrtulníky, díly vodních elektráren, složité díly staveb různého typu, až po speciální umělecké tvorby jako např.“Zlatá slza“ na světové výstavě v Shanghai, nebo speciální umělecká opláštění budov. Já, jako technický a výrobní ředitel, mám na starosti zajištění kapacit pro realizaci všech zakázek v požadovaných termínech a kvalitě.”

Pavel Vydra technický a výrobní ředitel / Modelárna Liaz

Pavel Vydra
Alice Žertová Detail Poslat dotaz

“Po dokončení studií v roce 1995 na 1. lékařské fakultě UK pracovala ve zdravotnictví jako lékař. V roce 1998 začala pracovat na rodinné farmě zabývající se pěstováním ovoce. Při té příležitosti měla možnost si vyzkoušet téměř všechny oblasti managementu. V roce 2006 začala studovat MBA Basics a následně v roce 2007 MBA. 'Studiem Action Learning MBA jsem získala větší samostatnost, která se projevila i v soukromém životě. Nedokážu oddělovat chování ve firmě a v osobním životě. A tak principy, které jsem začala uplatňovat ve firmě, se dotkly i mého soukromého života. Začala jsem více plánovat, více promýšlet budoucnost'”

Alice Žertová ředitelka / OCS Trading s.r.o.

Alice Žertová
Pavel Kučera Detail Poslat dotaz

“Důvody, proč jsem se přihlásil ke studiu, byly v podstatě 2. Za prvé je v mém osobním založení, že mi nepostačuje dělat věci pouze citem (jakkoliv to je někdy nejlepší a nerychlejší metoda řešení problému), ale chci to mít podložené i znalostí teorie a tu si pak osahat v praxi a využívat z ní to, co mi vyhovuje. Dalo by se říci, že jsem chtěl dělat věci správně. Za druhé jsem jako majitel a jednatel malé obchodní firmy chtěl přesně pochopit, jak přesně fungují velké firmy a co udělat pro to, aby je moje firma uměla dokonale obsloužit. V průběhu studia jsem však pochopil, že za prvé: než dělat věci správně, je podstatnější dělat správné věci a za druhé: Podstatnější, než odpověď na původní otázku je nalezení té správné otázky. Odpověď na ní pak často leží přímo před nosem. Jsem tak i po třech letech příjemně zvědavý, jaká překvapivá zjištění mi přinese i zbytek studia.”

Pavel Kučera majitel a jednatel / DIPAK, s.r.o.

Pavel Kučera
Josef Kotval Detail Poslat dotaz

“K rozhodnutí studovat MBA jsem dospěl pomalým vývojem. Zprvu jsem ani neuvažoval o nějakém překotném dalším vývoji kariéry. Přišlo to samo. Prakticky celý svůj dosavadní profesní život jsem strávil v oblasti automobilové výroby. Nejprve jako vedoucí kvality a rozvoje dodavatelů, později jako ředitel společnosti. A tato pozice přišla ve chvíli, kdy už jsem s nadšením dojížděl na zámek v Třešti. S odstupem času hodnotím jako mimořádně šťastné rozhodnutí jít do TC Business School. Samozřejmě jsem zvažoval různé školy, studoval systémy akreditací apod., ale nakonec se ukázala TC Business School jako správná volba – z mého pohledu ze tří hlavních důvodů. Zaprvé – studuje se v češtině. MBA nemá být jazyková výuka. V cizím jazyce unikne mnoho nuancí a drobností, které se nakonec mohou ukázat jako velice cenné a přínosné pro studentovu praxi. Zadruhé – systém Action Learning. Žádné nudné přednášky, ale vlastní iniciativa, kterou člověk přispívá sobě i ostatním. Projekty, zpracované během studia, jsem skutečně využil v praxi firmy, kterou jsem tehdy řídil i té, kterou řídím v současnosti. Profit pro mne: studium – manažer – byznys. Zatřetí – kolegové, se kterými jsem studoval, byli ze všech možných oborů, často velice vzdálených tomu mému. Jednoznačná výhoda. Příliš úzká specializace vede k orientaci výhradně na vlastní branži a její specifika; naopak, pestrost a různorodost umožňují vidět problémy a řešení v širších a obecnějších souvislostech. Navíc – byl jsem nadšen z lektorů – všichni z nich byli lidé z praxe, kteří denně řešili problémy podobné těm mým. Shrnuto, podtrženo – TC Business School je škola pro reálný život, pro skutečně zvídavé lidi, kteří chtějí zlepšovat své profesionální i osobní dovednosti (přece nejde jen o „ten papír“). Schopné sebereflexe, ochotné naslouchat a učit se od druhých a něco sami dál předávat. Jsem vděčný týmu TC Business School za vždy pozitivní přístup, ochotu pomoci a poradit. Ze všeho co jsem se tu naučil (také o sobě samém) těžím dodnes.”

Josef Kotval Plant Manager / Tower Automotive Czech Republic s.r.o.

Josef Kotval
Zuzana Dubská Detail Poslat dotaz

“Program MBA jsem se rozhodla studovat v době, kdy jsem jako jednatelka s.r.o. , podnikající v rezortu soukromého školství neměla dostatečné zkušenosti , které by vedly k ucelenému strategickému pohledu na řízení firmy. Potřebovala jsem získat jiné znalosti a dovednosti, které mi nedala Vysoká škola ani dosavadní praxe. Zásadním rozhodnutím ke studiu MBA byla pro mne informace, že toto studium je ve světě považováno za kvalifikační standard špičkových manažerů. Stanete se součástí vysoce úspěšné skupiny, která v životě mnohé dokázala a především ještě dokázat chce. Vzájemné ovlivňování, komunikace, přátelství, kontakty a interaktivita studia je velikým bonusem tohoto studia. Propojování teorie s praxí je základem studia, kde znalosti ověřujete na vlastních, zcela konkrétních úkolech a projektech. Řešení pak jsou mnohdy významným přínosem pro firmu. Díky absolvování MBA studia u TC Business School jsem získala zcela jiný přístup k řešení nejen profesní problematiky ale i mnohých situací běžného života. Mgr. Zuzana Dubská, MBA - ředitelka Soukromé vyšší odborné školy zdravotnické, s.r.o. , Praha 2”

Zuzana Dubská ředitelka školy / Soukromá vyšší odborná škola

Zuzana Dubská
Jaroslav Jančík Detail Poslat dotaz

“Když mne firma vyslala na MBA, nebyl jsem vůbec nadšený. Při studiu jsem se však zabýval tématy, o kterých jsem mnohdy ani netušil, že existují, natož, že se jimi lze objektivně zabývat. Studium MBA v TC Business School mi přineslo poznání, že i na první pohled špatně uchopitelná témata mají zřetelné a pevné obrysy, a že s nimi lze pracovat. A to nejlépe v týmu, neboť pro kvalitní tým není neřešitelných problémů!”

Jaroslav Jančík Manager / ZAT, a.s.

Jaroslav Jančík
Michal Knězů Mrvka Detail Poslat dotaz

“„Studovat MBA bylo rozhodnutí, které ve mně zrálo několik let. Díky tomu jsem poměrně přesně věděl, jaký typ svého rozvoje hledám. Celostní, který zahrne pro mě nepříliš probádané obory jako jsou finance či marketing. Užitečné, neboť mi nešlo o titul a zohledňující české prostředí. Výsledkem bylo studium v TC Business School. Zpětně jsem rád, že jsem se takto rozhodl. Projekty, které jsem v rámci studia tvořil, naší firmě opravdu pomohly. Metodu Action Learning považuji za výbornou. Poznal jsem mezi vyučujícími i spolužáky fajn lidi, mnohé se dozvěděl. A některé inspirace, například tu o důležitosti firemní kultury stále více doceňuji.“”

Michal Knězů Mrvka jednatel společnosti / Aperta, s.r.o.

Michal Knězů Mrvka
Gabriela Borská Detail Poslat dotaz

“Pro studium MBA jsem se rozhodla, abych získala větší znalosti a dovednosti o tom, jak býti „úspěšnou managerkou“. TC Business School mne oslovila především pro své atypické studium formou Action learning, kde opravdu získané informace uvádíme ihned do praxe. Nejedná se tedy o „papouškování“, na které jsme zvyklí z tradiční formy studia, ale nutí nás velmi zapojovat vlastní mozek a snažit se získané informace efektivně využít. Velice si cením přístupu jednotlivých lektorů, kteří si uchovávají jak svoji profesionalitu, tak i svou lidskost. V průběhu studia jsem zjistila, že veškerou svou práci dělám selským rozumem, pocitově, ale chybí zde naprostá organizovanost, řád, bez kterého vzniká chaos. Na jednu stranu je tato forma studia náročnější, protože je zde právě zapotřebí přemýšlet nad jednotlivými kroky a jejími důsledky, zároveň nás obrovsky vede k větší soběstačnosti a zodpovědnosti. Obrovsky je také důležitá týmová spolupráce a budování dobrých vztahů. Úžasné na tom všem je, že veškeré znalosti a AHA momenty, které nabírám, jsou užitečné nejen v dosavadní práci, kde aplikuji své projekty, ale dají se velmi dobře uplatnit ve všech sférách a to i v osobním životě.”

Gabriela Borská Property manager / PDP Management s.r.o.

Gabriela Borská

Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU
int(0)