Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Akreditace

V České republice momentálně neexistuje legislativní rámec, který by do školského systému zahrnoval MBA studium a stanovoval podmínky pro jeho akreditaci.

TC Business School proto v roce 1998 uzavřela partnerství s Business School Nederlands (BSN) a pod názvem BSN Czech Republic poskytuje svým absolventům mezinárodně uznávaný titul MBA.

Náš program manažerského vzdělávání je tedy akreditován Akreditační organizací Nizozemska a Vlámska NVAO i nizozemským ministerstvem školství, a je zařazen do tamní soustavy univerzitního postgraduálního vzdělávání. Zároveň ho akredituje americký Acreditation Council for Business Schools and Programs ACBSP a Švýcarská akreditační organizace kvality pro veřejné a soukromé vzdělávací instituce EDUQUA.

Co to znamená „mít akreditaci“

Vzdělávací programy nebo organizace prokazují akreditací kvalitu vzdělávání a zvyšují svou důvěryhodnost. Náročný proces řízení jakosti, na jehož začátku stojí žádost o udělení akreditace a na konci zpětná vazba akreditační instituce vzdělávací organizaci, probíhá prakticky trvale. Účelem akreditace by mělo být zajištění neustálého zlepšování programu, rozvoj znalostí a kompetencí lektorů i celé organizace poskytovatele vzdělávání.

Kvalitní systém zvyšování jakosti a výkonu poskytovatele vzdělávání bývá založen na stanovení vzdělávacích kritérií a průběžném hodnocení jejich plnění. Je pravdou, že akreditace různých organizací mají různou váhu, nejvíce se ale lze spolehnout na akreditace národních nebo nadnárodních institucí.

Výsledkem dlouhodobého auditovaného procesu rozvoje a řízení kvality MBA vzdělávání je aktivní oboustranná spolupráce poskytovatele vzdělávání a akreditačního orgánu.

Jak poznat spolehlivě akreditovaného poskytovatele MBA

Na první pohled to zřejmě možné není. Situace v české republice není přehledná, takže zájemce o MBA studium narazí jak na nepoctivé nabídky, tak na kurzy kvalitní a akreditované relevantními zahraničními institucemi.

Udržování kvalitní akreditace s sebou nese řadu nároků - od obsahových přes personální a publikační až po finanční.

Škola, která se neprokazuje žádnou nebo nedostatečnou akreditací, vrhá na své MBA programy stín pochybností. Na druhou stranu ani ověnčení rádoby akreditačními autoritami nemusí nutně ukazovat na vysokou kvalitu poskytovatele MBA vzdělávání. Mnohdy jsou totiž školy pouhými členy volných a zákonem nepodepřených sdružení či dokonce jednotlivců, což ale znamená jen to, že byly “někým“ uznány jako poskytovatelé manažerského vzdělání.

Získání akreditace je záležitostí dlouhodobou a velmi náročnou. Pokud akreditační autorita nezveřejňuje seznam škol a programů MBA, jež akreditovala, půjde patrně o neseriózní instituci.

Základní znaky programu s kvalitní akreditací

Ještě než se rozhodnete, kterého poskytovatele MBA zvolit, věnujte pozornost základním znakům programů s kvalitní akreditací.

Poskytovaný titul MBA je mezinárodně uznávaný
Poskytovatel MBA kurzu zveřejňuje podrobné informace o akreditačních orgánech
Časová dotace MBA kurzu se pohybuje mezi 300-500 hodinami
Studium je vedeno lektory s manažerskou praxí, a to vždy v přímém kontaktu se studenty
Akreditační autorita uvádí seznam škol a programů MBA, které akreditovala
Cena studia v ČR a SR pokrývá všechny náklady (včetně akreditačních), tedy se obvykle pohybuje mezi 200-300 tisíci korunami bez DPH

Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU