Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Action Learning proniká do programů MBA v USA

Zdá se, že Action Learning se v USA stává celkem běžnou součástí programů MBA. Nás těší, že jsme možná do toho přispěli malinkatou kapičkou, když jsme před třemi lety prezentovali náš program na konferenci v Ashridge.


Stává se téměř pravidlem, že americké business školy přidávají do svých programů bloky Action Learning. Obvykle se tím snaží k transferu vědomostí a zkoušení na příkladech (case studies) přidat rozměr práce a učení se na skutečných situacích a problémech, jež řeší organizace v reálném světě. Více o tom, jak univerzity v USA pracují s Action Learning si můžete přečíst v článku o Action Learning konferenci publikovaném na webu University Michigan's Ross School of Business.

Nás v TC Business School těší, že jsme do tohoto hnutí možná maličkým dílem přispěli. Před třemi lety jsme jsme na půdě Ashridge Business School prezentovali zkušenosti a výsledky našeho programu Action Learning MBA a následující dva dni jsme pak o našem příspěvku několikrát debatovali s lidmi z různých britských i amerických škol. Pamatujeme si jednu obzvlášť zajímavou debatu s Michellanou Jester, ředitelkou MIT Sloan Action Learning.

A ještě více nás těší, že Action Learning se pomalu stává standardem vzdělávání v managementu. Věříme totiž, že i v této oblasti již nelze spoléhat na klasický akademický model vzdělávání, jež je ještě stále obvykle založený na přenosu informací od učitele k studentovi.

 

 

Zpět na výpis aktualit


Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU