Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

International DBA

Možná, že už jste zachytili informaci, že Jaroslava Kubátová se stala managerem studia DBA, které společně pořádají Business School of Netherland a Sheffield Hallam University. Vzhledem k tomu, že je to poměrně velká a významná událost, zasloužíte si podrobnější informace


Sláva byla oslovena, aby celý projekt řídila a vedla společně s Johnem McAulem PhD MA (Econ) Chartered FCIPD Emeritus Professor of Organisation Development and Management, Sheffield Business School, Sheffield Hallam University :).

Důvodů, proč byl tento projekt Slávě nabídnutý je několik - kromě jejího doktorátu z angličtiny asi především skutečnost, že má obrovské zkušenosti s metodou Action Learning a se studiem MBA jako takovým. Protože se jedná o projekt mezinárodní, je kladen velký důraz i na potřebu zahrnout do projektu různé národní kultury. A v neposlední řadě je, myslím, potřeba zmínit i Slávinu odvahu přijímat zajímavé výzvy :)

Ptáte se, co to vlastně je to DBA? (Pokud jste si tenhle výraz tedy ještě nestihli „vygooglit")
Je to vyšší typ studia, po jehož ukončení získá absolvent titul Doctor of Business Administration, ve zkratce DBA, což je titul plně srovnatelný s titulem PhD. Doktorát ale narozdíl od PhD. získá student výzkumem na poli managementu.

International DBA je kurzem, kde studenti z různých částní světa (přihlášeni jsou lidé z Holandska, Jižní Afriky, Zambie) budou zkoumat problémy managementu tak, aby vzešel globálněji použitelný a adaptovatelný teoretický model. Management budou rozvíjet jako disciplínu po teoretické a metodické stránce a budou se snažit nové metody aplikovat, vyzkoušet a tvůrčím způsobem dotvořit tak, aby byly použitelné v praxi.

DBA to bude international ve všech směrech. První blok je v Holandsku, druhý v Anglii a třetí zajistí TCBS zde České republice.

Business School Nederland

Kurz už začal - 30.1.2012 v sídle BSN v Holandsku. První den se účastnil jako lektor i Michal Henych a kurz se Slávou vede také Hanna Bakker. Tu mnozí z vás znají z našich JUMPů - kurzů Intercultural managementu, které pořádáme v rámci holandského studia MBA zde v Praze. V nejbližší době se také můžete těšit na reportáž, kterou Sláva Kubátová z prvního bloku DBA připravuje.

Tak vidíte, že ani diplomem MBA vaše práce v managementu nemusí končit... :)

Lucie Kolomazníková


Zpět na výpis aktualit


Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU
int(0)