Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Reakce na článek o MBA na iDnes

Nemůžeme nereagovat na článek "Elitní policisté na kurzu pro zvané. Titul MBA zvládli získat za 13 dní", který dnes 4.4.2019 vyšel na iDnes


Elitní policisté na kurzu pro zvané. Titul MBA zvládli získat za 13 dní - článek iDnes

Smutné čtení, opravdu smutné. Z dvou hlavních důvodů:

Zdá se, že naše elity rozmělňují hodnoty, které potřebujeme k dobrému životu, v tomto případě poctivost a důvěryhodnost. Není možné, aby nevěděli, že globálně uznávaný managerský titul MBA se pracně vydobývá stovkami hodin práce, které jsou potřebné k tomu, aby člověk mohl efektivně pracovat jako manager a vést své lidi k zaslouženým úspěchům.

Druhým zdrojem smutku je pro nás – lektory MBA akreditovaného v zahraničí a potvrzeného kontrolami kvality – to, jak tito lidé a jejich „školitelé“ devalvují hodnotu profese a titulu MBA, pro který jsme naše studenty tak přísně trápili, mořili, povzbuzovali i postrkovali. Co máme teď říkat těm stovkám lidí, na kterých jsme tak nesmlouvavě vyžadovali kvalitní práci jako podmínku získání MBA? Situaci asi nezachrání ani to, že nám naši absolventi spontánně nosí důkazy o tom, jak kurzy pomohly jejich organizacím k úspěchu. Celkové pole se řítí jinam: hlavně manageři, nezapomeňte na své osobní výhody a zisky a svou moc.

Vkrádá se třetí zdroj smutku: rozumná lidská společenství se starají o svůj budoucí dobrý život především investicemi do kvalitního vzdělávání, a to po celý život člověka; vývoj je prostě rychlý. Fakt, že ČR dosud nemá postgraduální managerské i jiné vzdělávání v zákonech, je obrazem toho, že asi investujeme do něčeho jiného spíš než do dobré budoucnosti.

Sláva Kubátová a tým TC Business School

Zpět na výpis aktualit


Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU