Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Sociální podnikání a řízení financí.

Ve třetím bloku se Lietajúce Ryby začali vznášet v atmosféře financí. Program Inkubátoru, ve kterém si začínající sociální podnikatelé rozvíjejí své podnikatelské kompetence, pokračoval blokem o řízení financí. TC Business School se do něho zapojila ve fáze návrhu programu celého Inkubátoru a také lektorsky zajišťuje jednotlivá soustředění.


V pondělí 23.6.2014 jsme se sešli poněkud později - na dálnici se porouchal kamion a většina účastníků stále ve frontě za ním. V devět ráno, kdy jsme se měli všichni potkat, tak organizační a lektorský tým hrál přesilovku v poměru 3:1. Hned na začátku jsme tedy nabrali jeden a půl hodinovou časovou ztrátu, i tak jsme však stihli projít celý program bloku. Bylo totiž zjevné, že i přes svou relativně malou zkušenost s podnikáním účastníci dobře rozumí základním principům řízení financí a mohli jsme se tak pustit do praktických aplikací pro jejich (budoucí) firmy. Bylo zajímavé pozorovat, s jakým elánem a zaujetím společně diskutují třeba o nákladech a výnosech lidé, kteří chápou, že své společensky prospěšné cíle nedosáhnou bez zdravého finančního základu. Tři firmy nakonec odešli s téměř hotovým finančním plánem rozběhu svého podnikání, který bude součástí jejich podnikatelského záměru. Inkubátor však nekončí, na podzim bude pokračovat úvahami o strategii.

Lektor TC Business School s účastníky semináře diskutuje o časovém posunu nákladů/výdajů a výnosů/příjmů.

 

Zpět na výpis aktualit


Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU
int(0)