Chováme se (my manažeři) jako malé děti?

Michal Henych Zpět do kategorie Rozvoj osobnosti manažéra

19.01.2009 0 komentářů

Co mají společného malé děti a dospělí manažeři? Možná méně, než by bylo pro úspěšné vedení firmy dobré...

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Tak už máme po prázdninách, dovolené jsou za námi a děti se vrátily do školních lavic. Mimochodem s těmi dětmi, když se o někom řekne „chová se jako dítě", je to míněno negativně. Ale děti umí i něco, co by se naopak hodně manažerům hodilo. Je to neustálé ptaní se proč.

Našim MBA studiem projde mnoho studentů, kteří zpracovávají projekty zlepšení ve svých organizacích. Kupodivu skoro největší problém mají na začátku, když definují měřitelné cíle svého snažení. Myslím, že problémy mají právě proto, že se neustále neptají proč, proč že to celé budou dělat.

Pak to tedy vypadá např. tak, že chtějí v projektu lépe segmentovat zákazníky a měřitelným cílem je mít hotovou segmentaci k nějakému datu. Hmm, je to opravdu cíl? Kvůli tomu to dělají? Nemělo by to být třeba kvůli tomu, aby se lépe odlišili od konkurence a tím více prodali, nebo aby lépe pronikly na nový trh, nebo aby mohli lépe zjistit potřeby zákazníků, přizpůsobit produkty a opět více prodat? Těch důvodů může být více, ale tušíte, že pro dosažení každého z vyjmenovaných cílů, bude asi odlišná cesta.

Ono každého rodiče trochu štve, když se dítě už po padesáté ptá proč, jenže manažeři se dost často chovají naprosto opačně. Vymyslí nějaké zlepšení a nepřemýšlí o tom, k čemu má vést. Pak to zlepšení provedou, což stojí určitě nějaké peníze, vždy čas, ale často nejsou spokojeni. Nepřineslo to výsledky. No jo, ale jaké výsledky to mělo přinést, když na začátku se nad nimi nikdo nezamyslel, nezeptal se proč...proč to mají dělat?

Není trochu škoda, že jsme se zapomněli ptát?
Dítě

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.