Co pálí dnešní firmy? (Ne)pružnost a vyjeté koleje

Karolina Čiklová Zpět do kategorie Management obecně

16.10.2019 0 komentářů

Popis manažera jako osoby, která ve firmě rozhoduje rychle, správně a sama patří do pravěku. Současná neustále se měnící situace na trhu, chaoticky přicházející podněty a potřeba inovovat vyžadují vysokou agilitu celých týmů. Téma TC CLUBu, který se konal 26. září v pražském Hotelu Modrá růže, bylo tedy nasnadě: Konkurenceschopnost i ve slotě, sněhu a mrazu?

Dvacítka českých a slovenských manažerek a manažerů, kteří TC Business School právě studují, nebo dříve studovali, diskutovala ve dvou skupinách o možnostech firem reagovat na transformaci společnosti. Debaty moderovali lektoři TCBS Sláva Kubátová, Tomáš Bujna, Honza Bloudek a Michal Bugár.

„Nikdo neví, jak dopadne Brexit, instituce ztrácejí důvěryhodnost, klimatická změna posouvá pohled na veškeré lidské konání. To je jen pár příkladů velkých otazníků, které se lidem usazují v hlavách. Manažeři dnes velmi intenzivně cítí potřebu hledat ve svých firmám smysluplný směr a rozlišit, co je příležitost a co hrozba,“ vysvětluje T. Bujna.

Na TC CLUBu mimo jiné zaznělo, že vyjeté koleje mohou firmy vést do hrobu a že schopnost učit se dokáže zvyšovat toleranci vůči nejistotě. „Jenom blbec má radost, když dělá pořád dokola stejné věci stejným způsobem,“ říká S. Kubátová s tím, že současné firmy potřebují především strategii opírající se o konkurenceschopnost.

Během skupinové práce se účastníci zaměřili na to, proč je nutné podnikat strategické změny v konkrétní vybrané firmě, a hledali kroky, jakými lze zajistit zvýšení celkové agility organizace. V závěrečných prezentacích jmenovali manažeři mezi faktory bránící agilitě například rodinnou kulturu, odpor ke změně, setrvačnost a pohodlnost nebo hru na vlastním písečku. Ke zvýšení agility vede podle nich spolupráce na tvorbě strategie, posilování pocitu odpovědnosti za firmu, učení se v týmech i třeba zvyšování důvěry a otevřenosti.

Pokud vás agilní konkurenceschopnost zajímá, přihlaste se na workshop, který pořádáme 26. listopadu 2019.

 

Proč má smysl studovat MBA?

Studium na TC Business School mi zásadně změnilo pohled na řízení firmy a na způsob, jak dosáhnout trvalého růstu. Za zmínku stojí, že prakticky tři roky za sebou, dosahujeme navýšení výkonu firmy o 40 %.

Lubomír Dvořák, DVOŘÁK – svahové sekačky s.r.o., Česká hlava 

A co přinese MBA studium Vám?

kontaktujte nás

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.