Firemný Burn Out?

Rudolf Hauzer Zpět do kategorie Management obecně

11.10.2012 0 komentářů

Niektorí z nás si tým už prešli, iných to môže stretnúť. Píšem o vyhorení /burn out/. Je to taká naša choroba. Myslím na nás managerov, ktorí už nedovolenkujú, neodpočívajú, lebo to nevedia. Svoj workoholizmus racionalizujeme /ospravedlňujeme/ svojou nezastupiteľnosťou. A keď to neriešime a denne dovoľujeme svojmu okoliu, aby nám zasielalo tisícky mailov, vyhoríme. Ako hviezda. Proste spotrebujeme palivo a zmeníme sa v.., v astrofyzike je to termín: v bieleho trpaslíka. Aké trefné! Taký nasrdený, spotený, bledý manager, ktorý zrazu nevie čo, kam, a prečo...

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

No ale na tomto mieste ani tak nechcem písať o našom managerskom vyhorení, popísalo sa o tom už dosť a mnohí z nás sme sa mali možnosť poučiť. Ja mám na muške iný jav, príbuzný, ktorý by tiež celkom dobre mohol jestvovať.... O vyhorení celej firmy... A to nemám na mysli konečné fázy rôznych cyklov napr. produktu, vývoja firmy, pohybov v segmente, či globálne klizmy...Mám na mysli stav, kedy všetko podľa ukazovateľov by mohlo a malo fungovať, segment rastie, produkty kvalitné, zákazníci sú. Kríza je prekonaná a predsa, firma sa zviecha v kŕčoch.

Weblog TCBS - Firemní burnout

Kde by sme mohli hľadať problém? Napríklad s autom sa dostaneme do stavu, že sme ostali na krajnici cesty stáť bez paliva, iba ak by sme si nevšímali kontrolku stavu paliva. My, manageri, ktorí už raz vyhoreli, pravdepodobne sme nebrali vážne iné kontrolky: únava, nespavosť, nekoncentrovanosť atď... A ako by to mohlo byť v prípade firiem? Ľudia v nej pravdepodobne nepracujú dostatočne so signálmi prichádzajúcimi zvnútra, aj zvonka firmy: slabá komunikácia, tvorba malých oportunistických skupín, zvýšená fluktuácia, neznalosť strategických cieľov, pokles objednávok...No len že, ako si všímať oných aj tých najzanedbateľnejších signálov? No pravdepodobne aj tento problém bude mať viacero alternatív riešení... V prvom rade sa však vo firmách zastavme, porozhliadnime sa, s kým to vlastne sme pri jednom pracovnom stole, v jednej kóji, v jednej miestnosti...? Prečo sme sa tu stretli práve my a o čo nám ide? Mohol by to byť začiatok prevencie pred možným firemným burn out-om...

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.