Jak je důležitá spolupráce

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Řízení lidských zdrojů

24.06.2011 0 komentářů

Téma spolupráce rozebírají jednotliví autoři zde na weblogu velmi často. Nicméně stále máme ten pocit, že zdůrazňování nutnosti spolupracovat stále není dost. Třeba kvůli tomu, že okolní svět stále vyzdvihuje spíše individuální výkony. Proč by tedy měla být spolupráce efektivnější a vést k vyšším, kvalitnějším výsledkům?

Každý člověk má určité kvality, schopnosti a dovednosti, ve kterých vyniká či mu přirozeně jdou. Naprosto logicky na druhé straně některé jiné postrádá, a tak musí hodně pracovat na jejich rozvoji.

Když bychom to vztáhli k výkonům firmy. Tak jednotlivec může být pro firmu hodně přínosný, užitečný a posouvat ji právě díky svým přirozeným kvalitám. Nicméně má to svá rizika v podobě právě v oněch chybějících dovedností. Ty se mohou v dlouhodobějším horizontu stát pro organizaci hrozbou.

A jak takovým hrozbám předejít? Třeba právě spoluprací, vytvořením vhodného týmu. Tím si zajistíte optimální „nástroj" pomocí, kterého bude firma více konkurenceschopná, výkonnější, důvěryhodnější...dnes, ale i v budoucnu.

Pojďme se na to podívat jako na puzzle, to jistě každý z vás zná. Máte předlohu, víte tedy, co skládáte. To, že máte v ruce dílek, ještě neznamená, že máte složeno. Podstatné je, jak tento puzzle dílek zasadíte do celkového rámu. Obdobně je tomu i s pracovníky a firmou.

Spolupráce

Důležité je také vědět, co skládáte a na jaký časový horizont. Bez toho nemůžete říct, které schopnosti, dovednosti potřebujete pro dosažení kýžených výsledků. A podle mého právě chybějící dlouhodobé plánování bývá někdy tím zakopaným psem.


No a pak už jen najít ty správné lidi a vést je ke spolupráci :). A jak vlastně poznat, jaké schopnosti, dovednosti potřebujete a jak je u lidí rozpoznáte? Tak o tom zase někdy příště.


Články weblogu na podobná témata:

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.