Je dobré stále jen utíkat?

Michael Tintěra Zpět do kategorie Procesy a organizační struktura

02.07.2013 0 komentářů

Nemyslím utíkat z boje či od problému. Myslím utíkat stále dopředu v domnění, že toho člověk stihne více. Asi mnoho manažerů zná tu situaci, kdy jakmile se projekt dostane do fáze realizace, už je jejich kapacity potřeba na rozběhnutí dalšího projektu. Stejné je to při zavádění nových procesů – jen co se spustí, hned je potřeba myšlenky soustředit na to, jak nastavit proces jiný.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Takže opouštíme ten rozjíždějící se (když ne přímo fyzicky, tak určitě myšlenkami). A vyhodnocení? Vyhodnocení, které by mělo být zdrojem motivace a poučení z provedeného projektu se většinou udělá jen z pohledu, zda se splnily či nesplnily nastavené cíle.

Je dobré stále jen utíkat? Článek weblogu TC Business School. Autor: Michael TintěraVelmi často se tak zapomíná na jednu velice užitečnou věc: po nasazení nového procesu (projektu) se třeba se zastavit a ohlédnout zpět. V takovém zpětném pohledu lze teprve vyhodnotit, které dílčí kroky a postupy projektu se udělaly dobře, jaké měly dobré i špatné výsledky a co by příště bylo třeba udělat jinak a proč. Tak bychom si mohli do dalšího zavádění procesů či spouštění projektů odnést nové znalosti a naučení a díky jim být příště efektivnější a zbytečně se nezdržovat díky opakujícím se chybám.

Zpravidla na hodnocení nemáme - nebo si neuděláme čas. Nakonec se ale stejně ukáže, že z dlouhodobého hlediska je účinnější neutíkat stále dopředu, po každém projektu se zastavit, posbírat naučení - hlavně proto, abychom stále netloukli hlavou do stejného místa zdi...

Máte zájem kontaktovat autora článku? Napište komentář nebo zkuste přes Linkedin.


Články weblogu na podobná témata:

 

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.