Jsou české firmy připraveny na konec konjunktury?

Karolina Čiklová Zpět do kategorie MBA Studium

22.10.2018 0 komentářů

Setkání manažerů českých a slovenských firem, kteří absolvovali či studují MBA program u TC Business School, se uskutečnilo 10. října 2018 v pražském Hotelu Modrá růže. V rámci tradičního TC CLUBu si připomněli 20leté výročí vzdělávací instituce, zároveň se věnovali diskuzím na téma firemních strategií.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

“K myšlence otevřít  v České republice program MBA mě v roce 1997 přivedli holandský kolega, lektor Joris de Bie a ředitel Business School Nederland Marcel van der Ham. V té době byl po kvalitním, systematickém a akreditovaném manažerském vzdělávání velký hlad, což ostatně odpovídá i dnešní situaci. Současně se zdá, že od té doby stále stoupá poptávka po jiném modelu vzdělávání, než nabízí tradiční a stále převládající metoda frontálních přednášek a testů,” popsala vznik TC Business School (TCBS) zakladatelka a lektorka Sláva Kubátová. Díky partnerství s Business School Nederland, která si v tomto roce připomíná 30 let od svého vzniku, získávají absolventi TCBS titul MBA ověřený mezinárodní akreditací a postavený na koncepci učících se organizací. 

                         

Absolventy a studenty MBA zve TCBS dvakrát ročně na pracovní TC CLUB. “Manažerům nabízíme prostor k výměně zkušeností napříč firmami i obory. Tentokrát si zvolili téma firemní strategie,” vysvětluje  lektor Tomáš Bujna s tím, že se mluvilo především o ne/připravenosti českých firem na konec současné konjunktury, rizicích ovlivňujících vývoj trhu a struktuře strategického procesu. 

“Ukazuje se,” podotýká T. Bujna, “že manažeři o možném propadu ekonomiky vážně přemýšlejí. K jeho překonání hledají nejrůznější strategie, často však narážejí na limity. Myšlení lidí je stále více fragmentované, nouze o věrohodné vize stoupá, spolupráce v týmech bývá čím dál náročnější. Jedním z možných nástrojů řešení se tak jeví aktivní zapojení většího množství lidí do tvorby strategií a posouvání hranic odpovědnosti pracovníků směřující k celku firmy.”

                           

Během dvou dekád prošly TCBS tisíce českých a slovenských manažerů, lektoři spolupracovali a dlouhodobě spolupracují se stovkami firem. V rámci programů rozvoje managementu se například věnovali speciálním workshopům o strategii a kultuře organizace, vedení a motivaci lidí ve firmách jako ZAT, CK Alpina, SZÚ, Sapeli, Dvořák sekačky, Balóny Kubíček, Glass Service a mnoha dalších.
 
“V České republice momentálně neexistuje legislativní rámec, který by do školského systému zahrnoval MBA studium a stanovoval podmínky pro jeho akreditaci. Náš program manažerského vzdělávání je akreditován Akreditační organizací Nizozemska a Vlámska NVAO i nizozemským ministerstvem školství, kde je součástí tamní soustavy postgraduálního vzdělávání. Zároveň je akreditován americkým Accreditation Council for Business Schools and Programs ACBSP a Švýcarskou akreditační organizací EDUQUA,” dodává S. Kubátová.

                           

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.