Koučink (Coaching)

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Rozvoj osobnosti manažéra

19.01.2016 0 komentářů

Jaké jsou zkušenosti s coachingem? Má coaching smysl?

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Koučink (coaching) je v poslední době nesmírně populární a jeho obliba stále roste.

Kouč může být ve sportu, v oblasti managementu, vztahů, dokonce i sexuality. Nic proti. Je však nesmírně důležité si uvědomit, že samotný kouč nezmění nic. Nebudete lepší ani toho nebudete víc stíhat. Dobrý kouč vám dokonce nedá ani dobrou radu :)

Je opravdu hodně podstatné si uvědomit, že odpovědi na všechny otázky leží jenom ve vaší hlavě. Vy jste ti, kteří sobě dokážou odpovědět. Role kouče není o tom radit a předávat své zkušenosti, nalézat řešení. Správný kouč by měl klást otázky, naslouchat a celou tu debatu procesně řídit, tak aby směřovala k vytyčenému cíli.

Pro úspěšnost koučinku je podstatný vztah, který má kouč s koučovaným. Ten vztah by měl být založen na důvěře. Samotná sezení musí být otevřená a upřímná. Jsou to dlouhé debaty, kdy jste hlavně sami se sebou, hledíte do svého nitra a využíváte sebereflexe. Může to být neuvěřitelně přínosná a hluboká zkušenost.

Coaching

Co vám ale koučink nedá? Nedá vám zkušenosti druhých lidí, které by vás mohly inspirovat. Nepřinese vám vzrušující debaty a výměny názorů. Nevyzkoušíte si při něm spolupráci s ostatními. Nebudete mít příležitost nahlédnout do problémů jiných firem. Nepoznáte odlišné pohledy na život ve firmě, jak jej vidí generální ředitel nebo "projekťák". Neseznámíte se s novými lidmi.

To vám naopak nabízí studium ve skupině zajímavých lidí. Lidí z celé České republiky i ze Slovenska. Lidí napříč odvětvími - od automotive po IT, od výrobních firem po sociální služby. Lidí napříč organizacemi - od nejvyššího managementu po management střední a soukromé podnikatele. Lidí starších a zkušených i zapálených nováčků. Lidí, kteří budou sdílet vaše problémy a společně hledat fungující řešení.

Lidí, kteří tvoří tým. 

Pojďte se podívat, jak to vypadá na našich kurzech MBA.

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.