Koučink (Coaching)

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Rozvoj osobnosti manažéra

19.01.2016 0 komentářů

Jaké jsou zkušenosti s coachingem? Má coaching smysl?

Koučink (coaching) je v poslední době nesmírně populární a jeho obliba stále roste.

Kouč může být ve sportu, v oblasti managementu, vztahů, dokonce i sexuality. Nic proti. Je však nesmírně důležité si uvědomit, že samotný kouč nezmění nic. Nebudete lepší ani toho nebudete víc stíhat. Dobrý kouč vám dokonce nedá ani dobrou radu :)

Je opravdu hodně podstatné si uvědomit, že odpovědi na všechny otázky leží jenom ve vaší hlavě. Vy jste ti, kteří sobě dokážou odpovědět. Role kouče není o tom radit a předávat své zkušenosti, nalézat řešení. Správný kouč by měl klást otázky, naslouchat a celou tu debatu procesně řídit, tak aby směřovala k vytyčenému cíli.

Pro úspěšnost koučinku je podstatný vztah, který má kouč s koučovaným. Ten vztah by měl být založen na důvěře. Samotná sezení musí být otevřená a upřímná. Jsou to dlouhé debaty, kdy jste hlavně sami se sebou, hledíte do svého nitra a využíváte sebereflexe. Může to být neuvěřitelně přínosná a hluboká zkušenost.

Coaching

Co vám ale koučink nedá? Nedá vám zkušenosti druhých lidí, které by vás mohly inspirovat. Nepřinese vám vzrušující debaty a výměny názorů. Nevyzkoušíte si při něm spolupráci s ostatními. Nebudete mít příležitost nahlédnout do problémů jiných firem. Nepoznáte odlišné pohledy na život ve firmě, jak jej vidí generální ředitel nebo "projekťák". Neseznámíte se s novými lidmi.

To vám naopak nabízí studium ve skupině zajímavých lidí. Lidí z celé České republiky i ze Slovenska. Lidí napříč odvětvími - od automotive po IT, od výrobních firem po sociální služby. Lidí napříč organizacemi - od nejvyššího managementu po management střední a soukromé podnikatele. Lidí starších a zkušených i zapálených nováčků. Lidí, kteří budou sdílet vaše problémy a společně hledat fungující řešení.

Lidí, kteří tvoří tým. 

Pojďte se podívat, jak to vypadá na našich kurzech MBA.

 

Proč má smysl studovat MBA?

Studium na TC Business School mi zásadně změnilo pohled na řízení firmy a na způsob, jak dosáhnout trvalého růstu. Za zmínku stojí, že prakticky tři roky za sebou, dosahujeme navýšení výkonu firmy o 40 %.

Lubomír Dvořák, DVOŘÁK – svahové sekačky s.r.o., Česká hlava 

A co přinese MBA studium Vám?

kontaktujte nás

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.