Management je jako hra

Michal Henych Zpět do kategorie Management obecně

10.12.2010 0 komentářů

Co má společného hokej a management? Je toho víc, než by se možná na první pohled zdálo. V managementu se snažíme často hledat velmi složité a "vědecké" postupy, ale možná by stačilo několik jednoduchých principů. Možná dokonce lidé ve firmě budou těmto principům rozumět více, než složitým postupům a směrnicím, které má téměř každá organizace.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

 • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
 • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
 • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
 • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
 • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
 • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

O čem jiném se dnes dá psát, než o hokeji. Včerejší zlato je tématem asi všech novin, tak proč ne i našeho weblogu. U managementu ale zůstaneme, nebojte. Při infarktovém sledování finále mi přišlo, že hokej a management má až neuvěřitelné množství stejných principů.


Co tedy potřebujete, pokud chcete úspěšně řídit firmu?

 • Potřebujete tým - žádný z našich hráčů nebyl nominován do All-Stars týmu, nikdo příliš nevyčníval, ale také se o nikom nedá říci, že byl špatný. I mně tým od začátku připadal „nemastný, neslaný", ale synergie, která vznikla, nakonec slavila úspěch.
  Mistři světa 2010
 • Všichni v týmu musí „bezmezně věřit" v úspěch a nevzdávat to. Pak můžete mít úspěch i ve chvílích, které už vypadají beznadějně (gól pár sekund před koncem, góly v oslabení, ...). S tím je spojená sebedůvěra a důvěra v ostatní členy týmu. Když ostatním nedůvěřujete, svádí to k individuálním akcím...tím ale ztrácíte výhody týmu.
 • Potřebujete „disciplínu": když už něco děláte, dělejte to důsledně. Je až zvláštní, jak jsou tyto principy podobné těm, které popsal Jim Collins v knize „Good to Great". Nejprve sežeňte ty správné lidi „do autobusu", pak určete cíl a dělejte jen to, co k cíli vede. Ostatní naopak nedělejte.
  Jim Collins - Setrvačník

Asi by se podobností mezi managementem a hokejem našlo ještě mnohem víc, ale těchto pár mi přišlo nejdůležitějších. No a samozřejmě neuškodí trocha toho štěstí :). To ale asi platí jak v managementu, tak v hokeji, ale i v životě.

I přes ten úspěch si dovolím ještě jednu poznámku. K tomu, aby úspěch nebyl pouze jednorázový, potřebujete dlouhodobou vizi a strategii. Dlouhodobou znamená tak na 15-20 let. Nevím, nevidím do toho, snad i tu celý náš hokej má...budu v to věřit. Víra je přece jeden ze základních stavebních kamenů úspěchu.

Jo a ještě jedna poznámečka na konec: „Hoši, děkujem! :)". ...a fotku hokejistů jsem si půjčil z iDnes...


Články weblogu na podobná a související témata:

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.