Manažerky v byznysu

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Rozvoj osobnosti manažéra

22.03.2015 0 komentářů

Ženy manažerky - proč je jich stále v byznysu méně, než mužů? Nad možnými důvody se zamýšlí autorka následujícího článku.

Ve svém blízkém okolí se často setkávám s kamarádkami manažerkami, které se po hlavě pustily za kariérou. Jsou to většinou svobodné ženy okolo 30 let a jejich práce je uspokojuje.

Na co však všechny denně naráží je nedostatek respektu. Jedná se o (ne)respekt z pozice pohlaví, ale i o (ne)respekt z důvodu věku. Způsob, jakým tento „handicap" řeší, je vlastně jednoduchý - přistoupí na hru mužů či starších kolegů. Většinou musí hrát hodně „tvrdě" a ony lokty někdy dost bolí.

Proč se s tímto nerespektem střetáváme i v 21. století? Důvodů bude asi více. Stačí se podívat do historie. Ženy byly od nepaměti považovány za součást domácností nikoli však firem. Z minulosti také vychází zažité tvrzení, že počínání mladého člověka není správné, protože mu chybí zkušenosti. Ty člověk samozřejmě získá praxí, je ale otázkou, co je a co není správné. Další důvod plyne z historie manažerské. Poměr mužů a žen v byznyse rozhodně nebyl a není vyvážený. Nicméně tento poměr se v průběhu vývoje managementu neustále mění. To můžu sama potvrdit, neboť v kurzech MBA počet studentek - manažerek neustále roste.

Respekt je věc, kterou si každý člověk vytváří přirozeně svojí osobností. Potřebuje k tomu jen přirozené prostředí, které v byznysu často chybí. Neumím dát univerzální návod mladým manažerkám, co ale vím je, že jsme to zase jen my lidé, kdo toto prostředí ovlivňuje.
Ženy - manažerky

 

Ukázkové lekce MBA - ONLINE a ZDARMA

"Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Navíc bez výraznějších manažerských zkušeností..."

Helena Rösslerová, Marketingová ředitelka, Lundbeck ČR

A co přinese MBA studium Vám?

VYZKOUŠEJTE SI MINIKURZ PRO MANAŽERY

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email