Marketing na internetu

Michal Henych Zpět do kategorie Marketing

26.11.2012 0 komentářů

V dnešním článku navážeme na nedávnou sérii o méně známých formách marketingu a podíváme se trochu blíže (i když jen ve velké zkratce) na možnosti marketingu na internetu. Ve zkratce proto, že internet dnes nabízí opravdu obrovskou škálu možností, které se váží k marketingu.

Když se řekne marketing na internetu, obvykle si člověk asi představí bannery. Barevné, blikající, vyskakující a často otravné reklamy, kterým většina z nás také nevěnuje skoro žádnou pozornost. Ano, tak to skoro je a většina firem, které se věnují internetové reklamě vám tuto formu dnes už ani nenabízí. Musím se přiznat, že sám tyto banery až programově přehlížím.

Další možností jsou reklamy typu PPC (Pay per click). Jak už název napovídá, neplatíte za jejich zveřejnění, ale až když na ně někdo klikne. Samozřejmě i ty mohou mít grafickou podobu, ale nejčastěji se s nimi setkáte v nějakém vyhledávači - Google nebo Seznam. Najdete je nahoře nebo po pravé straně.

Druhým nejčastějším typem „reklamy" jsou aktivity SEO (Search Engine Optimization). Jednoduše jde o to, aby když váš potencionální zákazník napíše do vyhledávače nějakou frázi, tak první co na něj ve výsledcích vyhledání vyjede, je odkaz na vaše stránky. A tato pozice se nedá koupit, proto je to reklama v uvozovkách. Jde spíš o mravenčí práci nejčastěji spojenou s co nejzajímavějším a neustále aktualizovaným obsahem vašich stránek. Ale faktorů, které ovlivní, zda vaše firma bude na prvním místě první strany, či na 25. straně dole, je mnohem víc.


Pro představu rozdíl mezi PPC a SEO vidíte na obrázku. A podrobněji se na obě, ale i ostatní aktivity marketingu na internetu, podíváme zase někdy příště.

Weblog TCBS - PPC a SEO


Články weblogu na podobná témata:

 

Ukázkové lekce MBA - ONLINE a ZDARMA

"Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Navíc bez výraznějších manažerských zkušeností..."

Helena Rösslerová, Marketingová ředitelka, Lundbeck ČR

A co přinese MBA studium Vám?

VYZKOUŠEJTE SI MINIKURZ PRO MANAŽERY

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email