Myšlenkové mapy - Vyhodnocení soutěže

Michal Henych Zpět do kategorie Řízení informací

26.07.2011 0 komentářů

Již několikrát jsme se věnovali myšlenkovým mapám jako nástroji pro zaznamenávání informací. Před časem jsme vyhlásili soutěž o nejzajímavější mapu a proto bychom vás dnes rádi s některými mapami od čtenářů weblogu seznanámili. A navíc vás v článku čeká bonus

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<


Začátkem prosince jsme vyhlásili soutěž o nejzajímavější myšlenkovou mapu. Dneska bych vám tedy ukázal dvě zajímavé a rovnou mohu říci, že obě jsme ocenili slíbenou cenou.


První velmi vtipně srovnává dva ohrožené druhy z červené knihy - manažera a tygra. Jak jsme ji tak s kolegy pročítali, měli jsme dojem, že skutečnost je u některých manažerů ještě mnohem horší. No možná proto, že už je ani nelze nazývat manažery, protože „manažer dosahuje výsledků pomocí jiných lidí"... a to se o některých určitě říci nedá.

Myšlenková mapa - PH

Druhá mapa je obsahem velmi konvenční - rozebírá náklady jedné firmy. Co rozhodně konvenční není je její provedení. Asi celkem lehce poznáte, že ji vytvářela žena :). Mě ale zaujala jedna věc - obvykle je povídání o nákladech nudné a v době, kdy je nutno je snižovat, může být i depresivní. Obojí myslím grafika myšlenkové mapy odbourává. A tak to má být, není nutno se přece tvářit stále jen vážně.

Myšlenková mapa KK

Jako bonus a poděkování jsem se rozhodl dát vám všem k dispozici jednu opravdu rozsáhlou myšlenkovou mapu. Tak rozsáhlou, že si ji budete muset slepit. Je to zpracovaná kniha Stephena M. R. Coveyho - Důvěra. Doufám, že vám pomůže alespoň některé ze zásad, které v ní popisuje, dostat do každodenního života.


Články weblogu na podobná témata:

 

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.