Myšlenkové mapy - Vyhodnocení soutěže

Michal Henych Zpět do kategorie Řízení informací

26.07.2011 0 komentářů

Již několikrát jsme se věnovali myšlenkovým mapám jako nástroji pro zaznamenávání informací. Před časem jsme vyhlásili soutěž o nejzajímavější mapu a proto bychom vás dnes rádi s některými mapami od čtenářů weblogu seznanámili. A navíc vás v článku čeká bonus


Začátkem prosince jsme vyhlásili soutěž o nejzajímavější myšlenkovou mapu. Dneska bych vám tedy ukázal dvě zajímavé a rovnou mohu říci, že obě jsme ocenili slíbenou cenou.


První velmi vtipně srovnává dva ohrožené druhy z červené knihy - manažera a tygra. Jak jsme ji tak s kolegy pročítali, měli jsme dojem, že skutečnost je u některých manažerů ještě mnohem horší. No možná proto, že už je ani nelze nazývat manažery, protože „manažer dosahuje výsledků pomocí jiných lidí"... a to se o některých určitě říci nedá.

Myšlenková mapa - PH

Druhá mapa je obsahem velmi konvenční - rozebírá náklady jedné firmy. Co rozhodně konvenční není je její provedení. Asi celkem lehce poznáte, že ji vytvářela žena :). Mě ale zaujala jedna věc - obvykle je povídání o nákladech nudné a v době, kdy je nutno je snižovat, může být i depresivní. Obojí myslím grafika myšlenkové mapy odbourává. A tak to má být, není nutno se přece tvářit stále jen vážně.

Myšlenková mapa KK

Jako bonus a poděkování jsem se rozhodl dát vám všem k dispozici jednu opravdu rozsáhlou myšlenkovou mapu. Tak rozsáhlou, že si ji budete muset slepit. Je to zpracovaná kniha Stephena M. R. Coveyho - Důvěra. Doufám, že vám pomůže alespoň některé ze zásad, které v ní popisuje, dostat do každodenního života.


Články weblogu na podobná témata:

 

 

Ukázkové lekce MBA - ONLINE a ZDARMA

"Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Navíc bez výraznějších manažerských zkušeností..."

Helena Rösslerová, Marketingová ředitelka, Lundbeck ČR

A co přinese MBA studium Vám?

VYZKOUŠEJTE SI MINIKURZ PRO MANAŽERY

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email