Myšlenkové mapy - Vyhodnocení soutěže

Michal Henych Zpět do kategorie Řízení informací

26.07.2011 0 komentářů

Již několikrát jsme se věnovali myšlenkovým mapám jako nástroji pro zaznamenávání informací. Před časem jsme vyhlásili soutěž o nejzajímavější mapu a proto bychom vás dnes rádi s některými mapami od čtenářů weblogu seznanámili. A navíc vás v článku čeká bonus


Začátkem prosince jsme vyhlásili soutěž o nejzajímavější myšlenkovou mapu. Dneska bych vám tedy ukázal dvě zajímavé a rovnou mohu říci, že obě jsme ocenili slíbenou cenou.


První velmi vtipně srovnává dva ohrožené druhy z červené knihy - manažera a tygra. Jak jsme ji tak s kolegy pročítali, měli jsme dojem, že skutečnost je u některých manažerů ještě mnohem horší. No možná proto, že už je ani nelze nazývat manažery, protože „manažer dosahuje výsledků pomocí jiných lidí"... a to se o některých určitě říci nedá.

Myšlenková mapa - PH

Druhá mapa je obsahem velmi konvenční - rozebírá náklady jedné firmy. Co rozhodně konvenční není je její provedení. Asi celkem lehce poznáte, že ji vytvářela žena :). Mě ale zaujala jedna věc - obvykle je povídání o nákladech nudné a v době, kdy je nutno je snižovat, může být i depresivní. Obojí myslím grafika myšlenkové mapy odbourává. A tak to má být, není nutno se přece tvářit stále jen vážně.

Myšlenková mapa KK

Jako bonus a poděkování jsem se rozhodl dát vám všem k dispozici jednu opravdu rozsáhlou myšlenkovou mapu. Tak rozsáhlou, že si ji budete muset slepit. Je to zpracovaná kniha Stephena M. R. Coveyho - Důvěra. Doufám, že vám pomůže alespoň některé ze zásad, které v ní popisuje, dostat do každodenního života.


Články weblogu na podobná témata:

 

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.