Na dlouhodobý stres v práci deodorant nestačí

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Management obecně

31.03.2014 0 komentářů

Podle průzkumu agentury EU-OSHA se 51% pracujících v Evropě domnívá, že stres v práci je normální. Podle dalších průzkumů více než 40 % manažerů tvrdí, že pracuje ve stresu.

Zdá se, že stres je v dnešním světě prostě běžnou součástí manažerské práce. Jak jste na tom vy? Pracujete v neustálém stresu nebo mu umíte úspěšně předcházet?

V přiměřené míře je stres jakýmsi „hnacím motorem“, který nám umožňuje podávat vyšší a lepší výkony. Na dlouhodobý intenzivní stres není ovšem lidské tělo vůbec stavěno.

Nejčastěji se lidé dostávají do stresu když:
•    bojují s časem a termíny
•    jsou zavaleni velkým množstvím práce
•    trápí je konflikty s kolegy
•    jejich práce je příliš stereotypní
•    mají pocit, že nikdo neoceňuje jejich práci

Když se člověk do stresu dostane, tak základním pravidlem je, aby si vůbec uvědomil, že ve stresu je. Jste podráždění? Rozladění? Cítíte úzkost, únavu a nepříjemný pocit vnitřního napětí? Pak velmi pravděpodobně ve stresu jste.  Paradoxně, když se člověk do stresu dostane a má pocit, že potřebuje ještě víc zrychlit, je lepší se zastavit. A prostě si tak trochu přešlápnout.

Záleží na vašem osobním nastavení, jak dokážete stresu odolávat a zvládat ho. Záleží na tom, jaké máte sociální zázemí a máte-li už pozitivní zkušenost s úspěšným zvládnutím stresové situace.

Avšak mnohem účinnější a levnější než řešení následků je stresu předcházet. Jako dobrá prevence může fungovat, když se naučíme stanovit si priority, nebudeme přetahovat pracovní dobu a budeme se snažit včas řešit pracovní konflikty a spolupracovat s ostatními.

 

Ukázkové lekce MBA - ONLINE a ZDARMA

"Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Navíc bez výraznějších manažerských zkušeností..."

Helena Rösslerová, Marketingová ředitelka, Lundbeck ČR

A co přinese MBA studium Vám?

VYZKOUŠEJTE SI MINIKURZ PRO MANAŽERY

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email