Našli ste už vo firme zmysel?

Tomáš Bujna Google+ Zpět do kategorie Management obecně

28.05.2011 0 komentářů

Spôsob, akým manažéri rozmýšľajú o vedení ľudí, bol dlho mechanistický. Ľuďom vydáme príkazy a oni ich vykonajú. Takmer ako stroje. Dnes sa začíname na manažment pozerať viac organicky, ako na dosahovanie výsledkov s pomocou iných ľudí. Stále však máme potrebu hľadať niekde centrum, ktoré vie, kam to vlastne všetko vedie.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Keď sa však pozrieme na organizácie, ktoré naozaj veľmi zmenili svet okolo nás, ich centrum nenájdeme. A nie je to tým, že by sme boli obeťami konšpiračných teórií. Tieto organizácie centrum nepotrebujú. Keď sa pozrieme na aktuálnu revolučnú vlnu na Blízkom východe, nájsť nejakú centrálnu bunku, či dokonca nejakého lídra sa nám nepodarí. Celkom dobre to je vidieť na porovnaní s Václavom Havlom ako hlavnou tvárou Nežnej revolúcie v Československu.

Ich vplyv je obrovský. Primäli celé štáty zmeniť svoje správanie a vlastne i náš pohľad, akým sa dívame na svet. A pritom nemajú žiadnu formálnu organizáciu, nikto jednotlivých zapojených jednotlivcov a skupiny priamo neriadi a nerozhoduje. Účinne však dosahujú výsledky, v ktoré možno ani oni pred pol rokom nedúfali. Čím to je? A čo sa od týchto organizácií dá naučiť pre manažment?

Našli zmysel svojho konania. Ľudia, keď nájdu zmysel a cítia dostatočnú mieru autonómie, aj sami nájdu ciele, ktoré stojí za to dosiahnuť. A spravia všetky kroky, aby ich dosiahli. A naopak, bez pocitu zmysluplnosti sa dostaví frustrácia a výsledky zostanú v nedohľadne.

Viac o potrebe hľadania zmysluplnosti v manažmente nájdete aj v tejto knihe Meg Wheatley.


Články weblogu na podobná témata:

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.