Nejnáročnější studium MBA v ČR

Michal Henych Zpět do kategorie Management obecně

31.08.2011 0 komentářů

Zde na weblogu nepíšu přímo o našem MBA často, no vlastně jsem ještě nepsal nikdy :) Jenže dnes je zvláštní příležitost. Toto je totiž stý článek, kterým zde přispívám, a tak si dovolím tuto tradici porušit. Budu psát o studiu MBA.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

 • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
 • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
 • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
 • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
 • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
 • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Pokud se přihlásíte ke studiu u TCBS, měli byste vědět, že se chytáte absolvovat nejnáročnější studium MBA v ČR. Mohu vám to potvrdit z vlastní zkušenosti. Taky jsem ho, ještě jako manažer, absolvoval :). A proč?

Já jsem měl náročnost vždy spojenou hlavně s množstvím (fyzické) práce. Už o prázdninových brigádách na škole. Vykopat 30 m dlouhý, půl metru široký a metr hluboký příkop vlastníma rukama je náročné. Dokonce to bolí...v průběhu i potom.

Myslel jsem si, že v managementu je analogicky náročné přečíst 50 knih a naučit se je „nazpaměť". Včetně toho kdo a kdy co napsal. Nebo se naučit práci, kterou vykonávají podřízení a pak ji dělat místo nich/s nimi. Teprve později jsem pochopil, že to vlastně není náročné. Je to jen zdlouhavé, otravné, nudné a hlavně nevede to k výsledkům. Ano, zaměstná vás to na dlouhé hodiny, ale to je jediný efekt. Nepočítám-li stres a pocit, že se to všechno nedá stihnout.

 • Výše popsané je náročnost, se kterou se u TCBS rozhodně nepotkáte. A to ani to kopání příkopu :). Co je tedy na Action Learning MBA tak náročné?
 • Pochopit, že postupy, které jsem dělal do té doby, prostě fungovat nebudou - je opravdu náročné udělat tuto sebereflexi a pustit se jich
 • Zjistit, že je dobré předtím, než něco udělám, důkladněji plánovat, vše promyslet
 • Neučíst se k smrti, ale přesto být schopen z knih najít vhodné modely a ty (klidně i selektivně) domyslet do podmínek vlastní firmy/organizace
 • Vymyslet, jak do toho celého postupu/projektu, studia zapojit i ostatní lidi ve firmě, když prosté vysvětlení, co mají dělat, funguje tak napůl, nebo vůbec
 • Naučit se žít nejen prací. Není náročné, být 18 hodin v práci. Je náročné vymyslet to tak, aby stačilo mnohem méně a výsledky přesto byly...

Tak myslíte, že máte odvahu vyzkoušet nejnáročnější manažerské studium v ČR? Já mohu říct, že jsem nikdy nelitoval :).

 
MBA Basics MBA TCBS - TC Business School

 

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.