Nejnáročnější studium MBA v ČR

Michal Henych Zpět do kategorie Management obecně

31.08.2011 0 komentářů

Zde na weblogu nepíšu přímo o našem MBA často, no vlastně jsem ještě nepsal nikdy :) Jenže dnes je zvláštní příležitost. Toto je totiž stý článek, kterým zde přispívám, a tak si dovolím tuto tradici porušit. Budu psát o studiu MBA.

Pokud se přihlásíte ke studiu u TCBS, měli byste vědět, že se chytáte absolvovat nejnáročnější studium MBA v ČR. Mohu vám to potvrdit z vlastní zkušenosti. Taky jsem ho, ještě jako manažer, absolvoval :). A proč?

Já jsem měl náročnost vždy spojenou hlavně s množstvím (fyzické) práce. Už o prázdninových brigádách na škole. Vykopat 30 m dlouhý, půl metru široký a metr hluboký příkop vlastníma rukama je náročné. Dokonce to bolí...v průběhu i potom.

Myslel jsem si, že v managementu je analogicky náročné přečíst 50 knih a naučit se je „nazpaměť". Včetně toho kdo a kdy co napsal. Nebo se naučit práci, kterou vykonávají podřízení a pak ji dělat místo nich/s nimi. Teprve později jsem pochopil, že to vlastně není náročné. Je to jen zdlouhavé, otravné, nudné a hlavně nevede to k výsledkům. Ano, zaměstná vás to na dlouhé hodiny, ale to je jediný efekt. Nepočítám-li stres a pocit, že se to všechno nedá stihnout.

  • Výše popsané je náročnost, se kterou se u TCBS rozhodně nepotkáte. A to ani to kopání příkopu :). Co je tedy na Action Learning MBA tak náročné?
  • Pochopit, že postupy, které jsem dělal do té doby, prostě fungovat nebudou - je opravdu náročné udělat tuto sebereflexi a pustit se jich
  • Zjistit, že je dobré předtím, než něco udělám, důkladněji plánovat, vše promyslet
  • Neučíst se k smrti, ale přesto být schopen z knih najít vhodné modely a ty (klidně i selektivně) domyslet do podmínek vlastní firmy/organizace
  • Vymyslet, jak do toho celého postupu/projektu, studia zapojit i ostatní lidi ve firmě, když prosté vysvětlení, co mají dělat, funguje tak napůl, nebo vůbec
  • Naučit se žít nejen prací. Není náročné, být 18 hodin v práci. Je náročné vymyslet to tak, aby stačilo mnohem méně a výsledky přesto byly...

Tak myslíte, že máte odvahu vyzkoušet nejnáročnější manažerské studium v ČR? Já mohu říct, že jsem nikdy nelitoval :).

 
MBA Basics MBA TCBS - TC Business School

 

 

Ukázkové lekce MBA - ONLINE a ZDARMA

"Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Navíc bez výraznějších manažerských zkušeností..."

Helena Rösslerová, Marketingová ředitelka, Lundbeck ČR

A co přinese MBA studium Vám?

VYZKOUŠEJTE SI MINIKURZ PRO MANAŽERY

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email