Osobní rozvoj aneb, kdo chce být nejlepší?

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Ostatní

02.09.2014 3 komentáře

Nezáleží na tom, jestli používáme zrovna název osobní rozvoj nebo osobní růst nebo třeba seberealizace. Určitě se denně setkáváte s tímto v současnosti tak populárním tématem a možná také přemýšlíte, jak být lepší.

Je potřeba se zlepšovat?
Dnes už asi většina lidí chápe, že s vývojem světa neustále roste potřeba  zvyšovat své schopnosti a že s tím, co se kdysi naučili ve škole, prostě nevydrží až do konce svého profesního života. Osobní rozvoj je jakýmsi celoživotním procesem – cestou, která nikde nekončí. 

Jak ukazují výsledky Platového průzkumu společnosti Hays pro rok 2014, je více než zřejmé, že lidem velmi záleží na možnosti osobního rozvoje a vzdělávání a upřednostňují jej před ostatními benefity, které jim zaměstnavatelé mohou nabízet. Možnost dalšího profesního vzdělávání a odborných školení a osobního růstu patří podle průzkumu mezi hlavní “motivátory”.

Co přináší lidem studium, školení a další možnosti vlastního rozvíjení? Proč právě tento benefit je tak žádán a proč si jej lidé tolik cení? 

Mezi hlavní důvody patří třeba:
•    hlubší porozumění oboru 
•    prohloubení a rozšíření profesních schopností
•    získání nových technických schopností a dovedností
•    rozvíjení talentu
•    zvyšování sebevědomí
•    zlepšení sociálních dovedností
•    možnost snadněji budovat kariéru
•    profesní posun a s ním spojené platové ohodnocení

Ale nenechte se mýlit, osobní rozvoj není jen benefitem pro zaměstnance! 

Může mít obrovský význam i pro zaměstnavatele – firmy. Jedině pokud se rozvíjejí a učí lidé ve firmě, může si firma udržet svou konkurenceschopnost. Společnosti díky osobnímu rozvoji svých zaměstnanců mohou zvyšovat produktivitu a kvalitu práce, mohou neustále inovovat své postupy a adaptovat se na rychle se měnící prostředí kolem.

Každý člověk má sám odpovědnost za svůj osobní rozvoj, ale osobní rozvoj zaměstnanců by měl být i strategickým cílem rozvoje každé firmy, která tak může systematicky budovat kompetence svých lidí a zvyšovat svůj vlastní potenciál a zlepšovat se.

A jak je to u vás? Je rozvoj lidí samozřejmou součástí strategie firmy? Chce se vaše firma stále zlepšovat?

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku

Já se divím, že auto jako benefit má tak málo procent

Tomáš K 11.09.2014 15:18

U nás to funguje úplně obráceně :(

Zdeněk 10.09.2014 11:31

Plně souhlasím s autorem článku! Díky, PK

Petr Kulhánek 10.09.2014 11:29Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.