Různé způsoby spolupráce

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Management obecně

08.06.2018 0 komentářů

Asi všem je jasné, že v každé organizaci je spolupráce jednotlivých lidí naprosto nezbytnou podmínkou. Co je ale při spolupráci důležité? Je to dosažení výsledků, nebo vztah? Jak jistě tušíte, jednoznačné odpovědi neexistují :)

Co by mělo hrát větší roli při spolupráci - vztah nebo výkon?

V některých firmách či organizacích bývá spolupráce založená především na dobrých vztazích, většinou bez ohledu na výkon.  Má to samozřejmě ale háček :) v takové organizaci chybí objektivita. Všechno se měří přes vztahy. Máme se rádi - nemáme se rádi. Pak se často stává, že vyměníme vztah za výsledek....A výkon a s tím spojené výsledky jdou "do háje".

Nebo, v to může být naopak. Ve firmě je vše založeno na objektivně měřitelných ukazatelích. Podstatný je jenom výsledek a cíl. Skvělé! Ovšem, nebudeme-li pěstovat dobré vztahy, i to může mít nepříznivý dopad na samotnou spolupráci. Lze pak snadno zapomenout, že k dosahování výsledků prostě potřebuji ostatní lidi. Což může paradoxně vést ke snížení kýženého výkonu. Navíc pracovní prostředí asi také nebude zrovna příjemné...

Jak z toho tedy ven? Dalo by se snad říci, že při spolupráci jsou vztahy jakýmsi základem a výkon stavební jednotkou. Jinými slovy, jedno se bez druhého neobejde při spolupráci je vztah vstupem a výkon výstupem.

Spolupráce


Články weblogu na podobná témata:

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.