Rychlejší bývá pomalejší

Michal Henych Zpět do kategorie Management obecně

01.08.2012 0 komentářů

Na prázdniny jsme vám slíbili odlehčená témata. A co víc se může hodit k době dovolených, než úvaha o rychlosti toho, co děláme. Nevím, jak působí léto na vás, ale ve mě vyvolává pohodu. Jenže svět okolo nás dělá opak - zrychluje…což dohromady tvoří zajímavý paradox.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

K dnešnímu zamyšlení mě inspirovala pasáž z knihy Petera Sengeho Pátá disciplína, kterou jsem našel v projektu jednoho našeho studenta MBA - manažera (tedy studenta, on je to ředitel velmi úspěšné firmy :) ):

Rychlejší bývá pomalejší - tento příběh je prastarý - želva může být pomalejší, a přesto vyhraje závod. Nejlepší růst z hlediska většiny Američanů, kteří se pohybují ve světě podnikání, je růst rychlý, ještě rychlejší a úplně nejrychlejší. Přesto, ale prakticky všem přírodním systémům, ekosystémy počínaje přes svět zvířat až po organizace, je vlastní vnitřní optimální tempo růstu. Optimální tempo růstu je mnohem nižší než nejrychlejší možný růst. Když se růst stává překotným - jako při rakovinném bujení - systém sám se bude snažit vyvažovat růst určitým zpomalením.

Ano, někdy studentům říkáme, že nám vládne „bůh rychlosti". Kvalita rozhodnutí se velmi často posuzuje jen rychlostí. Jenže není pak naše práce jen neustálé hašení (drobných) požárů? Požárů, které si způsobujeme sami tím, že nezvážíme, co by okamžitá rozhodnutí mohla způsobit v delším časovém horizontu?

Rychlejší bývá pomalejší - Peter Senge

Tak zkuste zpomalit aspoň o prázdninách...a přejeme krásné pohodové dny plné sluníčka!

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.