Sebedůvěra

Michal Henych Zpět do kategorie Management obecně

05.03.2011 0 komentářů

První den v roce bývá pro mnoho lidí dnem, kdy si dávají různá předsevzetí. A jak se je pak daří plnit? No obvykle odhodlání mizí tak rychle, že se ani nestačí divit. A předsevzetí jsou opět jen prázdná slova. A proč o tom píši zde? No, zdánlivě to s managementem nesouvisí... Ale jen zdánlivě.

Již před skoro 2 lety jsem v několika článcích psal o tom, jak se dá důvěra měřit a kde se bere důvěra mezi lidmi. Jak je totiž svět čím dál tím složitější a nepřehlednější, často nám jako základ spolupráce s ostatními nezbývá nic pevnějšího, než právě důvěra.

A jak důvěra souvisí s předsevzetím? Jednoduše, schopnost důvěřovat ostatním je totiž podmíněna schopností důvěřovat sám sobě - tedy sebedůvěrou. V okamžiku, kdy si dáváme předsevzetí, která potom neplníme, přestáváme věřit tomu, že jsme schopni dotahovat věci do konce. Neboli dosahovat výsledků, pokud to chcete „manažerštinou". Od toho je už jen krůček k tomu, že nejsme schopni věřit ostatním lidem.

A co s tím? Asi hlavně dávat si reálné cíle... A to nejen 1. 1., ale i po celý zbytek roku. Často vidíme, že se manažeři s těmi nejlepšími úmysly vrhají do projektů, které mají rychle vyřešit něco, co se nevede řešit již mnoho měsíců, či let. Místo postupných, dílčích zlepšení chtějí hned „letět na Mars a zpět".
Sebedůvěra Self-confidence

Tak vám přeji do nového roku, ať mnohem častěji dojdete k cílům, které si na začátku stanovíte. A ať máte okolo sebe vždy mnoho lidí, ve které máte důvěru. A pamatujte, že důvěra v ostatní začíná vaší sebedůvěrou.


Články weblogu na podobná témata:

 

Ukázkové lekce MBA - ONLINE a ZDARMA

"Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Navíc bez výraznějších manažerských zkušeností..."

Helena Rösslerová, Marketingová ředitelka, Lundbeck ČR

A co přinese MBA studium Vám?

VYZKOUŠEJTE SI MINIKURZ PRO MANAŽERY

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email