Sebedůvěra

Michal Henych Zpět do kategorie Management obecně

05.03.2011 0 komentářů

První den v roce bývá pro mnoho lidí dnem, kdy si dávají různá předsevzetí. A jak se je pak daří plnit? No obvykle odhodlání mizí tak rychle, že se ani nestačí divit. A předsevzetí jsou opět jen prázdná slova. A proč o tom píši zde? No, zdánlivě to s managementem nesouvisí... Ale jen zdánlivě.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Již před skoro 2 lety jsem v několika článcích psal o tom, jak se dá důvěra měřit a kde se bere důvěra mezi lidmi. Jak je totiž svět čím dál tím složitější a nepřehlednější, často nám jako základ spolupráce s ostatními nezbývá nic pevnějšího, než právě důvěra.

A jak důvěra souvisí s předsevzetím? Jednoduše, schopnost důvěřovat ostatním je totiž podmíněna schopností důvěřovat sám sobě - tedy sebedůvěrou. V okamžiku, kdy si dáváme předsevzetí, která potom neplníme, přestáváme věřit tomu, že jsme schopni dotahovat věci do konce. Neboli dosahovat výsledků, pokud to chcete „manažerštinou". Od toho je už jen krůček k tomu, že nejsme schopni věřit ostatním lidem.

A co s tím? Asi hlavně dávat si reálné cíle... A to nejen 1. 1., ale i po celý zbytek roku. Často vidíme, že se manažeři s těmi nejlepšími úmysly vrhají do projektů, které mají rychle vyřešit něco, co se nevede řešit již mnoho měsíců, či let. Místo postupných, dílčích zlepšení chtějí hned „letět na Mars a zpět".
Sebedůvěra Self-confidence

Tak vám přeji do nového roku, ať mnohem častěji dojdete k cílům, které si na začátku stanovíte. A ať máte okolo sebe vždy mnoho lidí, ve které máte důvěru. A pamatujte, že důvěra v ostatní začíná vaší sebedůvěrou.


Články weblogu na podobná témata:

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.