Skrytí šampióni 21. století

Michal Henych Zpět do kategorie Ostatní

20.02.2011 0 komentářů

Dnes bychom vás chtěli zase seznámit s knihou, která vyšla nedávno v českém překladu. Máte pocit, že trhy jsou přecpané, s konkurencí je třeba se prát? Diskuze se zákazníky o přidané hodnotě vašich služeb se smrskávají pouze na diskuze o hodnotě…tedy ceně? Tak si ji zkuste přečíst…

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Chtěli byste pracovat v některé z následujících firem: Sappi, Klais, Lantal, Bobcat, Utsch? Že je neznáte? No, ani já je neznal, ale všechny patří mezi firmy, které mají na svých trzích vedoucí postavení a s konkurencí se rozhodně prát nemusí. To tedy znamená, že dva nejoblíbenější prodejní nástroje dneška, používat nemusí. Jasně, mluvím o nástrojích „akce" a „sleva" :).

Jak toho dosahují si určitě přečtete sami v knize Hermanna Simona Sktrytí šampióni 21. století. Možná si vzpomenete, že jsme v předcházejících článcích několikrát hovořili o knize Jima Collinse Good to Great (česky "Jak z dobré knihy udělat skvělou"). Ano, šampióni 21. století jsou na podobné téma. Nicméně Collins zkoumal pouze několik firem, kdežto Simon objevil takových firem tisíce.

Skrytí šampióni 21 století
Musím říct, že mě nejvíce zaujala neznámost těchto firem. Samozřejmě to neplatí pro všechny, ale v žádném případě nemají tendenci „troubit do světa", jak jsou jejich výrobky a služby geniální, nejbarevnější a unikátní. To vše na rozdíl od jiných firem, které zaplavují reklamou vše, co se zaplavit dá...a ani zdaleka nemají tak výborné výsledky.

Tuto neznámost asi nejvíc symbolizuje závěr, ve kterém se Simon se zmíněným Collinsem shodují: „Čím méně jsou vedoucí představitelé známí na veřejnosti, tím úspěšnější jsou jejich podniky z dlouhodobého hlediska".

Pokud jsem vás aspoň trochu nalákal na přečtení knihy, pak věnujte nejvíc pozornosti kapitolám o výběru lidí, vůdčích osobnostech, firemní kultuře a způsobu tvorby strategií...tam totiž najdete nejvíce inspirací.


Články weblogu na podobná témata:

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.