Sociální sítě ve firmě II

Vláďa Nývlt Zpět do kategorie Řízení informací

02.04.2012 0 komentářů

Při elektronickém sdílení informací sdílení informací nestačí, aby měli všichni k informacím přístup. Podstatné je zejména jejich podobné pochopení. To lze mimo jiné podpořit jejich vhodnou vizualizací. Ta by měla napomoci k tomu, že lidé se budou schopni rychle a efektivně v „hromadách“ informací orientovat.

Důležitým rozměrem práce na sociálních sítích je „vizualizace znalostí". Pod tímto termínem si představujeme prezentaci znalostí takovým způsobem, aby pomohla profesionálům zapojených do projektu, lépe se orientovat. A to platí jak pro informace, kterými přispívají sami, tak pro informace, které zde uložili ostatní.


Proč je taková pozornost na vizualizaci? V dnešním světě, kdy je stále obtížnější rozpoznat a sdílet informace mezi skupinami lidí, kteří mají rozdílné zkušenosti, vzdělání i praxi. Asi to znáte sami ne? V rámci oddělení, či firmy si rozumíte dobře, horší je to s ostatními, nebo třeba se zákazníky.


Navíc se tyto znalosti stávají stále složitější a hlavně vzájemně propojené. Nikdy přesně nevíte, které konkrétní lidi informace ještě může ovlivnit. Domyslet všechny jejich dopady je složité, takže často ani nevíte s kým přesně byste měli informace sdílet.


Pro podporu vizualizace můžete vedle drahých profesionálních softwarů, použít i mnoho takových, které jsou zdarma, nebo za minimální cenu. 

Přečtete si také navazující článek Sociální sítě ve firmě III.


Články weblogu na podobná témata:

 

Ukázkové lekce MBA - ONLINE a ZDARMA

"Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Navíc bez výraznějších manažerských zkušeností..."

Helena Rösslerová, Marketingová ředitelka, Lundbeck ČR

A co přinese MBA studium Vám?

VYZKOUŠEJTE SI MINIKURZ PRO MANAŽERY

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email