Sociální sítě ve firmě II

Vláďa Nývlt Zpět do kategorie Řízení informací

02.04.2012 0 komentářů

Při elektronickém sdílení informací sdílení informací nestačí, aby měli všichni k informacím přístup. Podstatné je zejména jejich podobné pochopení. To lze mimo jiné podpořit jejich vhodnou vizualizací. Ta by měla napomoci k tomu, že lidé se budou schopni rychle a efektivně v „hromadách“ informací orientovat.

Důležitým rozměrem práce na sociálních sítích je „vizualizace znalostí". Pod tímto termínem si představujeme prezentaci znalostí takovým způsobem, aby pomohla profesionálům zapojených do projektu, lépe se orientovat. A to platí jak pro informace, kterými přispívají sami, tak pro informace, které zde uložili ostatní.


Proč je taková pozornost na vizualizaci? V dnešním světě, kdy je stále obtížnější rozpoznat a sdílet informace mezi skupinami lidí, kteří mají rozdílné zkušenosti, vzdělání i praxi. Asi to znáte sami ne? V rámci oddělení, či firmy si rozumíte dobře, horší je to s ostatními, nebo třeba se zákazníky.


Navíc se tyto znalosti stávají stále složitější a hlavně vzájemně propojené. Nikdy přesně nevíte, které konkrétní lidi informace ještě může ovlivnit. Domyslet všechny jejich dopady je složité, takže často ani nevíte s kým přesně byste měli informace sdílet.


Pro podporu vizualizace můžete vedle drahých profesionálních softwarů, použít i mnoho takových, které jsou zdarma, nebo za minimální cenu. 

Přečtete si také navazující článek Sociální sítě ve firmě III.


Články weblogu na podobná témata:

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.