Tipy na knihy ke čtení o prázdninách

Michal Henych Zpět do kategorie Ostatní

07.07.2012 0 komentářů

Minule jsme vám slíbili, že se v prvním prázdninovém článku budeme trochu věnovat tipům na čtení. A protože jsou prázdniny, budou to knihy spíše tenčí, vedoucí k zamyšlení, než „tlusté manažerské encyklopedie“.

V nakladatelství Management Press vyšly letos mimo jiné dvě zajímavé knihy:


Mistři ovlivňování (autoři K. Patterson, J. Grenny, D. Maxfield, R. McMillan, Al Switzler) je trochu na pomezí managementu a psychologie. Na tom ale není nic divného. Manažer potřebuje ovlivňovat lidi okolo sebe neustále. Je to vlastně podstata jeho práce. Kniha se věnuje tomu, jak skutečně dosáhnout toho, aby lidé šli ve firmě stejným směrem a je napsaná tak, že se čte velmi dobře. Něco maličko přes 200 stránek se dá určitě při prázdninových aktivitách zvládnout.

Mistři ovlivňování (TCBS)


Druhou knihou je Vítězný tah (autor Tony Cram). Podtitul knihy je Jak dosáhnout prvotřídní úrovně služeb zákazníkům a také knihu dostatečně charakterizuje. Většinu dnešní ekonomiky tvoří služby. Služby mají oproti výrobkům spoustu výhod, ale i nevýhod. Ty hlavní jsou, že je nemůžete ukázat, či vystavit ve výloze. Člověk službu dostává a zároveň ji konzumuje. Jediné na co se můžete trochu spolehnout, jsou reference ostatních zákazníků. Proto je důležité, aby služba, kterou prodáváte, spíše předčila, než jen naplnila očekávání zákazníka. Kniha má podobný rozsah, jako ta předchozí, takže se také dá přečíst za pár večerů.

Vítězný tah, Tony Cram (TCBS)


A do třetice musíme znova doporučit knihu, o které jsme zde psali již vícekrát. Je to kniha Action Learning, kterou jsme ve spolupráci s Management Press přeložili a vydali již loni. Jedná se o popis komunikační metody, která vám určitě pomůže vyřešit složité problémy ve firmě lépe a se zapojením více lidí. 


Kniha Action Learning - TCBS

 

Ukázkové lekce MBA - ONLINE a ZDARMA

"Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Navíc bez výraznějších manažerských zkušeností..."

Helena Rösslerová, Marketingová ředitelka, Lundbeck ČR

A co přinese MBA studium Vám?

VYZKOUŠEJTE SI MINIKURZ PRO MANAŽERY

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email