Tipy na vánoční dárky - knihy

Michal Henych Zpět do kategorie Management obecně

20.11.2012 0 komentářů

Už je půlka listopadu a skoro nejvyšší čas se porozhlédnout po vánočních dárcích, tedy pokud je nesháníte 24.12. ráno . Dnes tedy pro vás máme několik tipů na zajímavé knihy týkající se managementu, který nedávno vyšly, nebo teprve vyjdou.

Prvním tipem je kniha Michael Porter Jasně a srozumitelně. Porter je v managementu známé jméno. Jeho model 5-ti sil je klasikou. Podepsán je i pod pojmy jako hodnotový řetězec, nebo konkurenční výhoda. Na druhou stranu všechny tyto modely jsou už letité a trh se také značně změnil. Knihu ale tentokrát nepsal Přímo Porter, napsala ji jeho dlouholetá kolegyně Joan Magreta. Snad díky tomu je kniha výborně čitelná a ukazuje se, že všechny zmíněné modely mohou fungovat i v dnešním světě.

Weblog TCBS - Michael Porter jasně a srozumitelně

Druhým tipem je kniha Tonyho Crama Vítězný tah. Na Portera navazuje minimálně v tom, že zůstává v oblasti marketingu. Její podtitul Jak dosáhnout prvotřídní úrovně služeb zákazníkům asi hovoří za vše. Síla knihy je v tom, že se z převážné části věnuje právě službám, tedy „slibům". Služby jsou nehmotné, nemůžete je skladovat ani dopředu zákazníkům ukázat a tak vlastně teprve při jejich prodeji máte (jedinou) šanci ukázat, jaké jsou.

Weblog TCBS - Tony Cram Vítězný tah

Posledním tipem je kniha, která ještě nevyšla, ale na pultech se objeví v půlce prosince. Jmenuje se Vedení lidí a strategie v nejistých dobách a je naše :). Myslím tím, že ji vydává tým lektorů TC Business School. Patří do edice Action Learning - praktický management, ve které postupně vyjde celkem sedm knih pokrývajících všechny oblasti managementu. A proč byste si ji měli koupit? Snažíme se do knih dostat zkušenosti, které jednak při rozvoji manažerů zažíváme, ale hlavně zkušenosti, které nám sami manažeři předávají.

Weblog TCBS - Vedení lidí a strategie v nejistých dobách

Protože knih teď před vánocemi vychází poměrně dost, vrátíme se k tipům minimálně ještě jednou.


 

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.