Týmová práce - Energie v týmu

Michal Henych Zpět do kategorie Seriál-Týmová práce

24.04.2011 0 komentářů

Občas se stane, že i když se tým očividně snaží dojít k výsledku a nejsou patrné konflikty názorů, tak se nedaří práci dokončit. Jednou z příčin může být prostý nedostatek energie dotáhnout řešení do úspěšného konce. A tuto energii je potřeba do týmu nějak dostat.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

 • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
 • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
 • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
 • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
 • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
 • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Schopnost monitorovat a ovlivňovat množství energie v týmu patří k jedněm z nejdůležitějších interpersonálních dovedností procesního vedoucího týmu. Nicméně také se na ni velmi často zapomíná :).

Proč? No snad proto, že se tomu nepřikládá dostatečná vážnost. Vždyť přece „máme společný cíl a chceme ho dosáhnout". Jenže jak klesá energie, klesá taky kreativita, ale třeba i schopnost naslouchat jeden druhému, nebo dokonce ochota přinést do týmu vlastní názor.

Týmová práce - Energie v týmu
Jak tedy lze energii dodat? Způsobů je mnoho, např:

 • Jednoduše udělat přestávku - určitě aspoň jednou za hodinu, ale když je třeba klidně častěji.
 • Změnit způsob práce, třeba místo sezení u stolu vstát a diskutovat okolo flipchartu
 • Udělat vtip, glosu, ...
 • Taky se můžete polít kafem :)
 • Položit „dobrou" otázku a vydržet mlčet, když lidé neví...nebojte přemýšlí :)
 • Otevřít okno, rozsvítit, zhasnout, prostě změnit okolní podmínky
 • Vložit nějakou tvořivou metodu, např. brainstorming..

Hlavně je potřeba s tím něco udělat. Problém sám nezmizí, nebojte :). Uvidíte, že práce potom půjde mnohem rychleji, i když už to nějakou dobu vypadalo, že k pokroku nedojde.


Články weblogu ze seriálu o týmové práci:

 

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.