Týmová práce - Energie v týmu

Michal Henych Zpět do kategorie Seriál-Týmová práce

24.04.2011 0 komentářů

Občas se stane, že i když se tým očividně snaží dojít k výsledku a nejsou patrné konflikty názorů, tak se nedaří práci dokončit. Jednou z příčin může být prostý nedostatek energie dotáhnout řešení do úspěšného konce. A tuto energii je potřeba do týmu nějak dostat.

Schopnost monitorovat a ovlivňovat množství energie v týmu patří k jedněm z nejdůležitějších interpersonálních dovedností procesního vedoucího týmu. Nicméně také se na ni velmi často zapomíná :).

Proč? No snad proto, že se tomu nepřikládá dostatečná vážnost. Vždyť přece „máme společný cíl a chceme ho dosáhnout". Jenže jak klesá energie, klesá taky kreativita, ale třeba i schopnost naslouchat jeden druhému, nebo dokonce ochota přinést do týmu vlastní názor.

Týmová práce - Energie v týmu
Jak tedy lze energii dodat? Způsobů je mnoho, např:

  • Jednoduše udělat přestávku - určitě aspoň jednou za hodinu, ale když je třeba klidně častěji.
  • Změnit způsob práce, třeba místo sezení u stolu vstát a diskutovat okolo flipchartu
  • Udělat vtip, glosu, ...
  • Taky se můžete polít kafem :)
  • Položit „dobrou" otázku a vydržet mlčet, když lidé neví...nebojte přemýšlí :)
  • Otevřít okno, rozsvítit, zhasnout, prostě změnit okolní podmínky
  • Vložit nějakou tvořivou metodu, např. brainstorming..

Hlavně je potřeba s tím něco udělat. Problém sám nezmizí, nebojte :). Uvidíte, že práce potom půjde mnohem rychleji, i když už to nějakou dobu vypadalo, že k pokroku nedojde.


Články weblogu ze seriálu o týmové práci:

 

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.