Týmová práce - Jak na schůzky

Michal Henych Zpět do kategorie Procesy a organizační struktura

20.02.2011 0 komentářů

Nutnost „starat se" o týmový proces v rámci schůzek týmu jsme zde již probírali. Nicméně jak tedy konkrétně na to? V článku se opět podíváme do knihy Kavana Halla Speed Lead. Myslím, že v ní nalezneme inspiraci pro vylepšení i vašich schůzek a porad týmů.

Podle průzkumu, který proběhnul v roce 2003 v cca 600 firmách, dělají účastníci následující věci:

 • 55% se věnuje programu
 • 5% dělá něco úplně jiného
 • 3% pročítají nebo píšou maily
 • 1% surfuje po internetu
 • 15% sní s otevřenýma očima

No pokud je efektivita našich týmových schůzek jen něco málo přes polovinu, tak tedy říkám nic moc - chudáci zákazníci :).

Týmová práce - nudný meeting
Průzkum je opět z knihy Kevana Halla Speed Lead. Dále pak navrhuje a detailně rozvádí několik bodů, které by mohly přispět ke zlepšení efektivity schůzek. Body jsou „jen" 3, ale z vlastní zkušenosti si myslím, že se na ně často zapomíná:

 • Soustřeďte se na výstupy, nikoliv na body - důležité fakt není probrat všechny body. Nejdůležitější je dotáhnout výstupy ze schůzky do konkrétních výsledků - např. plánu na zlepšení.
 • Pravidelná schůzka je špatná schůzka - celkem často se z původně přínosných schůzek stává „každodenní otrava". Známe jednu firmu, kde každý den probíhá „kaskáda" hodinových porad od 8 až do 12:00 ... hmm
 • Překonejte 5 nejvíce deprimujících charakteristik schůzek - a ty jsou:
 1. Setkání nemá program
 2. Není dobře připraveno
 3. Nemá jasný účel
 4. Jednání narušují telefony, maily, ...
 5. Diskuze nejsou k tématu

Tak co, poznáváte vaše porady a schůzky?


Články weblogu ze seriálu o týmové práci:

 

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.