Učení metodou Action Learning

David Müller Google+ Zpět do kategorie Management obecně

16.09.2012 0 komentářů

Studium MBA u TCBS probíhá metodou Action Learning. Jenže co to vlastně Action Learning je? Nevysvětluje se to úplně dobře, lépe se to „prožívá“ na vlastní kůži, ale přece jen se o to v dnešním článku trochu pokusím.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Všichni asi znáte klasické (akademické) vzdělávání. To, co se budete učit, začíná od učitele. Ten se snaží na žáka přenést informace a učení se pozná tak, že žák je schopen tyto informace zopakovat. Forma zkoušky může být různá - písemná, ústní, ale to vlastně není podstatné. Graficky by se to dalo znázornit takto:

Action Learning a akademické vzdělávání

Oproti tomu Action Learning vychází z principu, že učení nastává až v okamžiku, kde je „žák" schopen nabyté vědomosti přeměnit v dovednost - tedy dosáhnout nějaké změny v reálném životě. Je jedno, zda jde o změny v organizaci, nebo v osobním životě.


Tím pádem musí Action Learning také jinde začít. U „žáka" - ten přinese problém, který potřebuje vyřešit. Učitel, nebo spíše lektor, či kouč, se pak snaží společně s žákem najít inspiraci - co by se dalo (a co nedalo) využít k řešení konkrétního problému. Graficky to pak vypadá nějak takto:

Action Learning a akademické vzdělávání 2

Zajímavé je, že postavení obou zúčastněných je u Action Learning úplně jiné - rovnocenné, lektor zde určitě není ten, co „všechno zná".

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.