Vyhraje, kdo se adaptuje?

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Management obecně

10.11.2014 0 komentářů

Už Darwin říkal, že schopnost přizpůsobit se je tou nejdůležitější vlastností organismů pro přežití na Zemi. V našem moderním, rychle se měnícím světě potřeba adaptovat se neustále roste. A tak mě napadá: Vymřou manažeři nebo v evoluci zvítězí?

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Adaptabilita je:
•    umění pružně reagovat na změny okolí
•    schopnost učit se a nalézat ponaučení z minulých chyb
•    dovednost vyrovnávat se inovativně a tvůrčím způsobem s měnícím se prostředím.  

Proč je adaptabilita důležitá?
Neschopnost reagovat na změny v okolí způsobuje stres, což v důsledku vede ke ztrátě efektivnosti. V živočišné říši mívá ztráta adaptability za následek úhyn jednotlivce nebo dokonce i vymření celého druhu. A to platí i v managementu smiley. Neschopnost reagovat na nové podmínky a orientovat se v nových trendech, lpění na starých pořádcích mívá za následek pokles výkonů i výsledků, ztrátu konkurenceschopnosti a může vést i k úpadku celé firmy. To je dost stresující představa…

A jak jste na tom vy? Zkuste si na sobě malý testík – čím víc bodů, tím lépe smiley.

                          

Jo, změna je život!
Nevěřte, že je možné dosáhnout stádia trvalé dokonalosti. Nevěřte, že znalosti a dovednosti, které máte, vám vystačí až do důchodu. Naopak, váš učící proces by se neměl nikdy zastavit! To, co jste se naučili včera, totiž možná zítra nemusí platit.
Mnohem důležitější než se naučit, je naučit se schopnosti učit se smiley.

 

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.