Zajímavé informační zdroje

Michal Henych Zpět do kategorie Ostatní

19.01.2009 0 komentářů

Kde je možné hledat informace o managementu na internetu? Článek vám dá několik typů.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Internet je nepřeberná studnice informací, čím víc jich tam je, tím složitější je ale nalézt ty skutečně cenné. Dnes bych se s vámi chtěl o několik zajímavých zdrojů z oblasti managementu podělit. Třeba vám budou k užitku... :).

Elektronických knih je stále málo, škoda. Je to trochu paradox, když jich 99,99% vzniká na počítači. O to cennější mi připadá server Business Summaries, kde můžete v několika formátech (včetně mých oblíbených myšlenkových map) získat cenné výtahy snad ze všech klíčových knih o managementu. Registrace je zkušební (jen dobou, ne přístupem k informacím), pokud chcete trvalý přístup, platí se roční poplatek.

Druhý zdroj určitě většina z vás zná. Je jím otevřená internetová encyklopedie Wikipedia. Musím říct, že kromě popisu jednotlivých pojmů, je pro mě cenná hlavně její provázanost, kdy na jednom místě naleznete další odkazy pro lepší pochopení souvislostí. Nezapomeňte také na českou verzi, protože může lépe pomoci najít opravdu relevantní údaje. Často se údaje v různých jazykových verzích dokonce velmi vhodně doplňují. Porovnejte třeba informace o MBA v anglické a české verzi.

Posledním tipem je informační servis Insite. Po registraci vám bude na 30 dní zkušebně denně chodit přehled zajímavých článků včetně odkazů na jejich originální zdroje. Jedná se hlavně o marketing, vzdělávání a řízení lidských zdrojů, ale často i z ostatních oblastí managementu. Služba je po uvedené době placená (ne zrovna málo), ale těch 30 dní vám určitě stačí na zjištění, zda pro vás má smysl, nebo ne.

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.