Zajímavé informační zdroje

Michal Henych Zpět do kategorie Ostatní

19.01.2009 0 komentářů

Kde je možné hledat informace o managementu na internetu? Článek vám dá několik typů.

Internet je nepřeberná studnice informací, čím víc jich tam je, tím složitější je ale nalézt ty skutečně cenné. Dnes bych se s vámi chtěl o několik zajímavých zdrojů z oblasti managementu podělit. Třeba vám budou k užitku... :).

Elektronických knih je stále málo, škoda. Je to trochu paradox, když jich 99,99% vzniká na počítači. O to cennější mi připadá server Business Summaries, kde můžete v několika formátech (včetně mých oblíbených myšlenkových map) získat cenné výtahy snad ze všech klíčových knih o managementu. Registrace je zkušební (jen dobou, ne přístupem k informacím), pokud chcete trvalý přístup, platí se roční poplatek.

Druhý zdroj určitě většina z vás zná. Je jím otevřená internetová encyklopedie Wikipedia. Musím říct, že kromě popisu jednotlivých pojmů, je pro mě cenná hlavně její provázanost, kdy na jednom místě naleznete další odkazy pro lepší pochopení souvislostí. Nezapomeňte také na českou verzi, protože může lépe pomoci najít opravdu relevantní údaje. Často se údaje v různých jazykových verzích dokonce velmi vhodně doplňují. Porovnejte třeba informace o MBA v anglické a české verzi.

Posledním tipem je informační servis Insite. Po registraci vám bude na 30 dní zkušebně denně chodit přehled zajímavých článků včetně odkazů na jejich originální zdroje. Jedná se hlavně o marketing, vzdělávání a řízení lidských zdrojů, ale často i z ostatních oblastí managementu. Služba je po uvedené době placená (ne zrovna málo), ale těch 30 dní vám určitě stačí na zjištění, zda pro vás má smysl, nebo ne.

 

Ukázkové lekce MBA - ONLINE a ZDARMA

"Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Navíc bez výraznějších manažerských zkušeností..."

Helena Rösslerová, Marketingová ředitelka, Lundbeck ČR

A co přinese MBA studium Vám?

VYZKOUŠEJTE SI MINIKURZ PRO MANAŽERY

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email