Zajímavé manažerské knihy

Michal Henych Zpět do kategorie Ostatní

10.12.2010 0 komentářů

Blíží se vánoce a kniha je dárek, kterým určitě nic nezkazíte. Tak se v dnešním článku podíváme na pár zajímavých knížek, které by se vám, manažerům, mohly hodit. Ne všechno budou úplně novinky, ale to určitě nevadí. Snad vám i přesto bude následující seznam inspirací.

Agilní firma - aby vás nepřekvapil žádný průšvih!

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 31. března 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

Před časem jsme psali o TOP 10 manažerských knihách. No musím říct, že když jsem se na ně teď díval, tak bych jich moc z tehdejší TOP 10 nevyřadit (jestli vůbec nějakou :) ). To ale neznamená, že nejsou žádné další, které stojí za vaši pozornost. Zde je několik z nich:

  • V diskuzi pod již zmíněným článkem někdo doporučoval „Nápady psané na ubrousku" Dana Roama. Tenkrát to byla úplná novinka. Přečetl jsem a rozhodně doporučuji. Autor vás naučí, jak předávat a presentovat myšlenky grafickou formou, místo strohých textů...
  • V této souvislosti mě napadá kniha „Mentální mapování" Tonyho Buzana. To rozhodně není novinka, už jsme o ní psali vícekrát. Přiznávám, že mě myšlenkové mapy opravdu hodně pomáhají a na tématech článků zde na weblogu je to vidět...
  • Naopak opravdu novinkou je kniha „Restart" (v originále Rework) s podtitulem „průvodce podnikatelským minimalismem". Přečtete ji rychle, nebojte...a stojí za to. Řekl bych, že je to velmi pragmaticky napsaný průvodce manažera hlavně v malé až střední firmě. Žádné složité teorie, ale praxí ověřené „selsko-rozumové" postupy.
  • Dan Ariely a kniha „Jak drahé je zdarma". Myslíte, že se rozhodujete racionálně? Že vše nejprve důkladně promyslíte, pečlivě zvážíte všechna pro a proti? Omyl! Mozek jede z 80% na autopilota - nerozhoduje se, jen se chová podle vzorců z minulosti. Doporučuji hlavně všem „markeťákům" :).
  • "Vědomý business" Freda Kofmana - Kde jsem to jen všechno četl? Není to Covey a jeho 7 návyků? No není, ale je :). Principy jsou vlastně stejné. Pokud jste Coveyho přečetli, přečtěte si i toto. Obě knihy se výborně doplňují.


A nakonec si dovolím malou reklamu. Knihu Action Learning v češtině, knihu jsme doplnili o kapitolu, která popisuje naše zkušenosti s aplikací této metody v mnoha českých firmách. 

 

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

  • Prozkoumáte 3 nepostradatelné oblasti managementu.
  • Ověříte si, jestli účinně vedete lidi ve firmě.
  • Zjistíte, jak kolem sebe vytvořit tým skutečných spolupracovníků.
  • Přijdete na to, jak předcházet napětí a konfliktům v týmech.
  • Pochopíte, co je skutečné učení se a proč se ho už nikdy nebude chtít vzdát.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.