Ztrácíme schopnost naslouchat

Michal Henych Zpět do kategorie Rozvoj osobnosti manažéra

02.04.2012 0 komentářů

Že naslouchání a poslouchání není jedno a totéž jste se již dočetli před časem v jednom z našich pokračování volné seriálu o často zaměňovaných slovech. To jsem ale ještě netušil, že schopnost naslouchat ztrácíme. Podílí se na tom mnoho faktorů, třeba i ten, že jsme se to nikdy pořádně nenaučili – součástí školních osnov naslouchání není.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Na známém serveru TED najdete zajímavé video, kde odborník na zvuk Julian Treasure popisuje důvody, proč ztrácíme schopnost naslouchat - tedy dozvědět se. Rozhodně se na něj podívejte. Pro ty z vás, kteří si úplně nevěří v angličtině je video opatřeno i českými titulky.

TED
Statistika je skoro děsivá: prý strávíme 60% času během komunikace nasloucháním, jenže zachytíme jen cca 25% toho, co jsme slyšeli. A to není zdaleka jen o slovech. Mnohem důležitější jsou i gesta, zvuky, neverbální komunikace.


Julian Treasure hned také dodává 5 „pomůcek", které vám s problémem ztráty schopnosti mohou pomoci. Pro mě byla nejzajímavější asi ta první, protože často to říkáme i při trénincích manažerů: prostě mlčte :).


Ano mluvení a naslouchání prostě dohromady nejdou. Mozek v tomto směru neumí dělat dvě věci najednou. Buď informace přijímáte, snažíte se zjistit, co chce ten druhý říct, nebo přepnete do role vysílače. A pak s trochu nadsázky nevnímáte, co se okolo vás děje.


Články weblogu na podobná témata:

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.