Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

MÁTE POCIT, ŽE FIRMA STOJÍ JENOM NA VÁS?

Nepříjemné zjištění na úvod: Sami to nezměníte. Jeden člověk skutečně nezvládne řídit celou firmu. Z prvotního „nejraději si všechno zařídím sám, abych se na výsledek mohl spolehnout“ se dříve či později vyklube „to se tady opravdu nenajde nikdo jiný, komu na firmě záleží?“. Zřejmě se neobejdete bez sdílení. Firemní kultury, informací, cílů. K vedení lidí dnes nestačí jen říkat, co a jak mají dělat. Navíc na to zřejmě nemáte dostatek času ani prostoru. Nechejte je převzít odpovědnost za výsledek…

Zkušenosti z firem ukazují, že za úspěchem stojí spolupráce na výkonných i řídicích úrovních. Že v rychle se měnícím světě je potřeba pružně a obsáhle komunikovat, sdílet informace, dokázat se dohodnout.

Bez dlouhodobého a systematického rozvíjení lidí ve firmě se změn dočkáte jen velmi těžko. Spíš vůbec. Odpovědí na vaši situaci je rozvoj celého managementu tak, aby byl schopen spolupracovat a dosahovat stanovených cílů.

A upřímně - to se nepodaří ani absolvováním sebevychytanějšího on-line kurzu, ani účastí na sebekvalitnější konferenci. Pochopení problému, jehož kořeny nejspíš sahají hodně hluboko, je otázkou osobní diskuze a umění učit se z vlastních zkušeností.


Podobný problém řešili
v BALÓNY KUBÍČEK 

Vždycky jsem chtěl být dobrý v práci, dokazovat svou prospěšnost, být uznávaný. Jakýkoli složitější úkol šel za mnou. Já byl přeci jediný, kdo ho mohl zvládnout. Důležité věci musím dělat sám. Uznání se ale nedostavovalo a pro okolí bylo samozřejmostí jít za Petrem, on to nějak vyřeší, je to koneckonců jeho firma. Měl jsem falešný pocit individuálního hrdiny. Ostatní nejsou důležití, to já všechno zvládám.

Pak náhle a zcela nečekaně odešel z aktivního podnikatelského života můj táta… Úkolů bylo nezvladatelné množství. Individuální hrdina začal dělat z nedostatku zkušeností i času chyby. Najednou jsem si uvědomil nezbytnost pomoci mých spolupracovníků. Fakt, že bez nich se dá zvládnout jen omezené množství práce.

Myslím, že změnu mého postoje způsobila jedna prostinká věta Slávy Kubátové: Ty už seš chytrej dost, teď potřebuješ, aby byli chytří i ostatní. Od té chvíle vím, že pokud zastávám funkci děláka, jen jsem někoho připravil o možnost něco se naučit. A radost z toho, že se někdo něco naučil, mnohonásobně převyšuje radost z úkolu, který jsem odedřel sám.

Petr Kubíček,
spolumajitel Balóny Kubíček, 44 zaměstnanců

 


440 firem

prošlo naším programem rozvoje managementu

V 75 %

realizují firmy projekty našich studentů (svých manažerů).

25 let

poskytujeme komplexní vzdělávání manažerů.


OZVĚTE SE

Chcete se s námi pobavit o možnostech, jak vaší firmě pomoci? Jak s lidmi pracovat a obstát na čím dál složitějším trhu? Nechte nám na sebe kontakt.

Kontaktujte nás

Ozveme se vám. Můžeme se dohodnout na způsobu a formě pomoci, můžeme zkusit najít pro vaši organizaci a její lidi nejlepší řešení. Pojďte si promluvit. Máme dostatek praktických zkušeností z řízení malých a středních firem. Nejsme teoretici a velmi dobře známe potíže českých a slovenských byznysů.Kontaktní informace

Management TC s.r.o.
Na zátorce 4
160 00 Praha 6
Zobrazit na Google Maps

(+420) 257 532 356 (+420) 725 388 365 info@tcbs.czKontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

MENU