Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Vzdělání studenta MBA

Organizace poskytující MBA programy obvykle vyžadují vysokoškolské vzdělání přijímaných zájemců (v České republice Bc. a vyšší). Ve výjimečných případech stačí relevantní manažerská praxe (3-7 let) a ukončené středoškolské vzdělání. Samozřejmě existují rozdíly mezi přijímáním studentů u nás a v zahraničí.

Přijímací podmínky programů mají vysokou vypovídací hodnotu, pokud jde o kvalitu studia. Je dobré si uvědomit, že každý přijatý student má vliv na atmosféru i výsledky vyučovaného programu. Programy, které přijímají i studenty bez praxe, nemohou přinést z logiky věci konkrétní zkušenosti účastníků a pracovat s nimi.

Věnovat před podáním přihlášky pozornost personálnímu složení konkrétní studijní skupiny se rozhodně vyplatí. V ideálním případě si lze ověřit samotný průběh výuky. Některé školy nabízejí vážným zájemcům o studium například půldenní návštěvu kurzu.

Věk vhodný k zahájení studia

V Evropě studují MBA především lidé s předchozí manažerskou zkušeností. Věk, kdy vstupují do MBA programů, se tak pohybuje mezi 27 až 45 lety.

Není samozřejmě výjimkou, že studují lidé mladší s dostatkem zkušeností, nebo starší zájemci, kteří si doplňují vzdělání a seznamují se s novými nástroji v managementu a jejich využíváním v praxi.

Především pro USA platí, že MBA titul je plynulým pokračováním bakalářského stupně vzdělání. Jeho absolventi jsou pak samozřejmě mladší.

Další požadavky

Školy poskytující MBA studium mohou po zájemcích vyžadovat motivační dopis nebo životopis. Někdy je potřeba doložit potvrzení znalostí z anglického jazyka (IELTS, Cambridge exams, TOEFL, GMAT) nebo němčiny, španělštiny či francouzštiny.

Následuje kapitola, která Vám pomůže zorientovat se v metodách výuky MBA programů.


Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU