Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte.

V poriadku

Absolventi & študenti TCBS

Miluše Pfaffová Detail Poslať otázku

“Společnost Farmet je dynamicky se rozvíjející českou společností zabývající se vývojem, výrobou, prodejem a servisem zemědělských strojů na zpracování půdy a setí a technologií na zpracování olejnin. Téměř 10 let jsem pracovala na pozici obchodní ředitelky, budovala jsem celé oddělení od počátku, nastavovala jsem proces činností na oddělení. Po celou tuto dobu byl moji hlavní činností prodej, se všemi potenciálními i skutečnými zákazníky jsem byla v kontaktu. Práce mě přinášeno uspokojení, komunikace se zákazníky mě poskytovala dostatečnou motivaci k další práci. Dosáhla jsem cílů, které jsem si dala na počátku, fungující oddělení i dosahování výsledků prodejů na trzích. Nicméně jsem začala mít pocit, že je nutná změna, že není možné, abych byla u všech jednání, na všech výstavách, přestala mě uspokojovat práce se zákazníky. Začala jsem přemýšlet o změně a dokonce i o osobní změně pozice nebo dokonce začít v jiné firmě něco úplně jiného. Je to možná trochu absurdní, dosahovali jsme nejlepších výsledků a ztratila motivaci k další práci. V této době mě bylo nabídnuto studium MBA. Studium mi přineslo změnu životního stylu. Pochopila jsem, že je velice často důležitější více pozornosti věnovat příčinám než důsledkům. Snažím se tedy hledat příčiny, věnovat jim dostatek času nejen v manažerské praxi, ale i v osobním životě. Některá rozhodnutí více konzultuji s kolegy, ponechávat více času na jejich prodiskutování. A mnoho dalšího ….Studium mi dodalo větší sebevědomí, podporu pro moje rozhodování, vedení lidí … Získala jsem více informaci z ostatních firem i z jiných oborů, kde řeší obdobné problémy. Neobdržela jsem žádný zaručený návod, ale získala informace o možnostech řešení, naučila jsem se využívat odbornou literaturu, získávat informace z jiných firem. Již po několika měsících studia jsem získala několik velice příjemných zpětných vazeb od kolegů o změně mého chování, což mě dále motivovalo nejen ke studiu, ale i k dalším změnám. Jak jsem již uváděla, získala jsem větší nadhled a tím jsem více svých povinnosti delegovala na kolegy a já získala čas na provádění postupných změn ve firmě nejen souvisejících se zpracovanými projekty.”

Miluše Pfaffová Obchodná riaditeľka / Farmet a.s.

Miluše Pfaffová
Pavel Šimák Detail Poslať otázku

“Rozhodujícím faktorem, proč jsem se rozhodl studovat MBA u TC Business School, byla metoda Action Learning, která mne velmi zaujala. Nejdůležitější pro mne bylo, že mi studium MBA pomohlo řešit reálné problémy, se kterými se v pracovním životě setkávám. Zároveň jsem začínal studovat MBA ve stejné chvíli, kdy jsem nastoupil na novou pozici do firmy Accenture. Skloubit studium a práci nebylo rozhodně jednoduché, ale zaměstnavatel mi dal veškerou podporu, kterou jsem potřeboval.”

Pavel Šimák Prague Delivery Centre Lead / Accenture

Pavel Šimák
Josef Veselka Detail Poslať otázku

“Školu doporučuji všem, kteří hledají aktuální informace z oblasti managementu, kvalitní podporu při získávání znalostí a vyšší časovou i obsahovou náročnost studia berou jako motivační faktor pro svůj osobní i profesní rozvoj a hodnotu, do které má smysl investovat. Studium nedoporučuji sběratelům titulů, rychlostudentům, studijním vyslancům a všem lidem pro které je průběžná reflexe vlastního konání zbytečným, nechtěným nebo zdržujícím procesem.”

Josef Veselka lektor, konzultant, auditor / QMSS

Josef Veselka
Marek Kosovič Detail Poslať otázku

“Proč jsem si vybral studium MBA u TC Business School? Rozhodl jsem se studovat MBA z několika důvodů - především jsem potřeboval získat nové informace pro práci manažera, které bych využil ve své každodenní práci a rozšířil si tak obzory a "vykoukl z krabice". Chtěl jsem potkat nové zajímavé lidi a naučit se něco nového i od nich, z jejich zkušeností. Cítil jsem potřebu se dále se vzdělávat, ale už jsem neměl čas ani chuť absolvovat obvyklé denní studium. Zámek v Třešti je příjemné místo pro studijní účely - je tam klid a pohoda a forma třídenních soustředění mi naprosto vyhovovala. Líbí se mi i osobní přístup lektorů, kteří, přestože jsou přísní a nedají nám nic zadarmo, jsou velmi vstřícní a otevření.”

Marek Kosovič Manažér riadenia projektov nákupu / ŠKODA AUTO a.s.

Marek Kosovič
Rudo Hauzer Detail Poslať otázku

“So zásadami AL som sa oboznámil, aj keď v inej forme, už v rokoch 1995- 1998 na postgraduálnom psychoterapeutickom výcviku v hlbinnej psychoterapii. Neveril som, že s tým prístupom sa ešte môžem niekedy stretnúť, tobôž nie v oblastiach akými sú management a ekonómia. A stalo sa!, za čo som vďačný. Dostávam teraz, a nielen v biznise, ale aj súkromí, spätné väzby o tom, že svoju rolu, nie len manažéra, zvládam profesionálnejšie. Že veci okolo seba viac riadim a že výroky z „kultúrneho ostrova“ TCBS sa šíria ďalej a nakazujú ďalších ľudí. A tak už ma ani neprekvapuje, keď počujem vo svojom okolí, že: „Človek je to najcennejšie, čo firma môže mať “, alebo: „Ak niečo nemeriam, tak to ani nemôžem riadiť...“ ...Učíme sa a práve o to ide.”

Rudo Hauzer Konateľ a spolumajiteľ / H EFFECT, s r.o. obchodná spoločnosť (lieky)

Rudo Hauzer
Daniela Švédová Detail Poslať otázku

“Zastávám pozici finanční ředitelky a prokuristy společnosti a mám zodpovědnost za ekonomickou část firmy. Firma Beznoska je ryze českým rodinným podnikem, který se zabývá vývojem a výrobou implantátů a nástrojů pro ortopedii a traumatologii. Velký přínos při zpracování projektů ALP shledávám v možnosti detailního rozboru a zamyšlení se nad danou problematikou a v kontaktu s lidmi z jiných firem, kteří řeší obdobné problémy. V takovémto týmu je řešení projektů velice tvůrčí a poznatky jsou dobře přenositelné také do naší firmy.”

Daniela Švédová finančná riaditeľka a prokuristka / BEZNOSKA s.r.o

Daniela Švédová
Odřej Štos Detail Poslať otázku

“O správnosti rozhodnutí studovat MBA u TC Business School mě ujistilo hned první soustředění. Koučovací přístup AL byl pro mě nový a nezvyklý, nutil mě být stále aktivním a pozorným, výklad byl velmi přirozený a získávání znalostí probíhalo intuitivně a vše bylo snadno přenositelné do praxe. Pro mě, který se mnohem raději učí praxí a od zkušených kolegů než „biflováním“ a děláním „projektů pro projekt“ bez přidané hodnoty, byla forma AL u TC Business School šťastná volba. Mimochodem, mám podezření, že TC ve mně nepozorovaně zaselo semínko seberozvoje, které po letech vyrostlo v moji soukromou praxi, vlastní podnik, který mě dnes dobře živí.”

Odřej Štos Interim manager / HR and T&D consultant

Odřej Štos
Viktor Mačura Detail Poslať otázku

“Firma Saaten-Union se pohybuje v prostředí zemědělství. Jsme firma, kterou založili němečtí šlechtitelé odrůd zemědělských plodin .Každý si může vybrat, zda půjdestudovat tam, kde si titul pouze zaplatí, nebo tam, kde si ho tvrdě odpracuje. V druhém případě však zároveň získá mnoho cenných znalostí a zkušeností. Kdo volí druhou variantu, volí TC Business School. Tuto variantu jsem si vybral i já a jsem za to rád. Vím, že se investice mé rodiny do studia vyplatila.”

Viktor Mačura Account Manager / Saaten-Union

Viktor Mačura
Jiří Kotrba Detail Poslať otázku

“Po sedmileté odborné praxi konstruktéra a vedoucího výroby jsem ve svých 28 letech přijal místo výkonného ředitele firmy Strojírny Podzimek. Jsem absolventem gymnasia a strojní fakulty ČVUT. O tom, jak vést a řídit firmu jsem měl jasnou představu, avšak byla to více či méně pocitová záležitost a vedení pomocí dobrých úmyslů. Nedá říci, že by se nám nedařilo. Po patnácti letech na stejné pozici jsem získal pocit, že mě již na tomto místě nemá co překvapit, že se mi moje práce stává nudnou rutinou a pokud neučiním změnu, nebude mě má práce bavit. Namísto toho, abych měnil zaměstnání, pokusil jsem se najít novou výzvu. Něco, co by mi dodalo další impuls, naplnilo mě radostí a dodalo nových sil do života. Tehdy jsem netušil, že to bude program MBA. Studium s firmou TC Business School mohu doporučit všem, kteří se nebojí, že budou muset opustit své návyky, své pravdy a občas přijmout řešení, se kterým ne vždy plně souhlasí. K takovému či podobnému zjištění se však musí prokousat každý sám a překonat vlastní hloupost. Na studiu oceňuji to, že jsem našel víc, než jsem hledal. Získané znalosti lze užít nejen v profesním, ale i osobním či veřejném životě. Uvědomil jsem si, že chci žít svůj život a ne život podle někoho jiného.”

Jiří Kotrba Výkonný riaditeľ / Strojírny Podzimek, s.r.o.

Jiří Kotrba
Eva Pešková Detail Poslať otázku

“Studium MBA jsem začala již v roce 1999. V té době jsem měla za sebou osm let budování společnosti Servodata, ale z pohledu manažerských dovedností jsem byla „nepolíbená“ a hodně jsem se řídila intuicí. MBA mi umožnilo doplnit si vzdělání v manažerských dovednostech a mé rozhodování a zejména řízení lidí posadit na kvalitní základy, ze kterých dodnes čerpám. Vždy jsem oceňovala způsob studia, který je přímo navázané na praxi. V sobotu jsem odjížděla z kurzu a v pondělí jsem již začala realizovat změny. Také velmi oceňuji otevřenost mezi studenty, kterou Management TC maximálně podporuje a díky které jsem měla možnost poznat a srovnávat jiné obory v podnikání, státní správě a neziskovém sektoru.”

Eva Pešková Prevádzková a personálna riaditeľka / Servodata

Eva Pešková
Přemek Špalek Detail Poslať otázku

“Jsem společníkem ředitelem celé firmy Alpina cestovní kancelář s.r.o., Brno, která se se zaměřuje na pořádání aktivní a kolektivní dovolené (přechody hor, ferraty, turistika a trekking, cyklistika a MTB) Jako ředitel celé společnosti, která je malého rozsahu, mám na starosti všechny oddělení a přímo řídím a koordinuji všechny manažery. Úspěch mojí práce bude tedy nejvíce záviset na tom, nakolik se ve firmě podaří vybudovat kvalitní manažerský tým.”

Přemek Špalek Spoločník / riaditeľ / Alpina cestovní kancelář s.r.o.

Přemek Špalek
Ivo Kočí Detail Poslať otázku

“Kdy a proč jsem se rozhodl studovat už si přesně nevybavím, ale hledal jsem nějakou možnost zasadit svoje pracovní manažerské zkušenosti do rámce, do pravidel. Nehledal jsem další stupeň akademického vzdělání, nehledal jsem otevřené jednorázové vzdělávací akce rozličné kvality. Hledal jsem zkrátka něco užitečného. Studium MBA v Management TC mohu doporučit všem, kteří chtějí investovat nemalou část svého času, aby posunuli své profesní i lidské schopnosti dopředu. Kdo potřebuje jen tři písmenka na vizitku, měl by hledat jinde“ „Skupina RWE Česká republika patří do evropského koncernu RWE a od roku 2002 je předním dodavatelem energií na území ČR. RWE poskytuje nejen komplexní služby v energetickém průmyslu, jako je přeprava, distribuce, uskladnění plynu, ale jeho významná role je i v komplexních službách pro koncové zákazníky.”

Ivo Kočí Senior manager, Sales controlling / RWE Česká republika a.s.

Ivo Kočí
Helena Rösslerová Detail Poslať otázku

“Za necelý rok od zahájení studia, tedy ještě v jeho průběhu, jsem byla povýšena do pozice marketingové manažerky. Jako jediná žena ve vrcholovém managementu, navíc bez výraznějších manažerských zkušeností, jsem to zpočátku neměla úplně jednoduché. Ale jak jsem studovala, postupně jsem si budovala silnější pozici, kolegové mě začali více respektovat a vnímat jako partnera. Všechny ALP projekty, které jsem v rámci studia zpracovala, se v naší firmě zrealizovaly, byť některé ne v plném rozsahu. Nejvýraznějším úspěchem byl ALP zaměřený na marketing. Měli jsme informaci, že na český trh vstoupí levná kopie přímo konkurující našemu léku. Opatření, která jsem navrhla, fungují, protože i po 4 letech od příchodu konkurence, je náš lék stále jedničkou na trhu. Dále byl ve firmě zaveden i můj ALP projekt zaměřený na ekonomiku a finance, který výrazně zjednodušil manažerského účetnictví.”

Helena Rösslerová Riaditeľka marketingu / Lundbeck

Helena Rösslerová
Jaroslav Holý Detail Poslať otázku

“Pracuji jako marketingový ředitel ve společnost ADC Blackfire Entertainement s.r.o., která vznikla v roce 1999 s cílem přinášet na český a slovenský trh kvalitní společenské hry pro děti i dospělé. Jsem manažerem, který vyrostl z praxe. Do firmy jsem nenastupoval s potřebným teoretickým vzděláním a tak jsem byl nucen všemu se postupně naučit, na většinu věcí si sám přijít. Studium dalo mnoha mým názorům a postupům ta pravá jména. Naučilo mě dívat se na vše z většího nadhledu, přemýšlet o strategii, vizích i akceptovat názory a odlišné perspektivy, které jsou často relevantní a správné. Práce v týmech mě naučila tolik potřebnému respektu, samostatné vypracovávání projektů mi zase ukázalo, jak kvalitních výsledků lze docílit komplexním přístupem k důležitým problémům v organizaci.”

Jaroslav Holý Marketingový riaditeľ / ADC Blackfire Entertainement s.r.o

Jaroslav Holý
Aleš Krieg Detail Poslať otázku

“Bez absolvování studia si nedovedu představit, že bych se znovu pustil do podnikání. Vůbec už si nedovedu představit, jak bych dnes bez zásadních obtíží/komplikací byl schopen řídit několik vlastních společností s mnoha zaměstnanci. Díky studiu MBA jsem dostal kompletní přehled o nutných a potřebných dovednostech manažera. Díky absolvovaným seminářům jsem pochopil, že neexistuje pouze jedna pravda. Diskuse nad problémy managementu ve smyslu "odnes si z debaty, co je pro tebe dobré", mi pomohly více než biflování se na zkoušky na vysoké škole. Pokud se mě známí a kolegové ptají, co za studium MBA si mají vybrat, vždy doporučuji Action Learning, protože tím získají nejvyšší možnou přidanou hodnotu.”

Aleš Krieg SAP ISU konzultant a partner / Free Bees

Aleš Krieg
Petr Gric Detail Poslať otázku

“Společnost PEG spol. s r.o. se od roku 1990 specializuje na vývoj a výrobu zařízení pro průmysl v oblasti elektrických pohonů, výkonové elektroniky, regulací, zálohových systémů a elektromagnetické kompatibility. Studium MBA Action Learning od základu změnilo můj pohled na fungování a strategii firmy. Do té doby firma jela tak nějak samospádem, my jsme ji sice tlačili, ale nikam ji nesměřovali. Teď se snažíme ji dostat tam, kam chceme my. Stanovujeme cíle a usilujeme o to, aby cesta k jejich dosažení byla kontrolovaná a řízená. To je obrovský posun v myšlení mém i celé firmy.”

Petr Gric Obchodný a technický riaditeľ / PEG spol. s.r.o.

Petr Gric
Eva Mačurová Detail Poslať otázku

“Naučení se systému metody Action Learning si vysoce cením a rozhodně mi pomůže i do budoucna. Principy, na kterých je celé studium vybudováno, začne člověk postupně chápat až na konci studia. Teprve tehdy, po vynaložení velkého množství vlastního úsilí zjistí, jak je vše promyšlené a jak do sebe všechno krásně zapadá. Momentálně se věnuji problematice církevních restitucí, což bylo i téma mé disertační práce.Cílem práce skupiny, která vznikla při Ministerstvu zemědělství, je dosažení takového stavu, kdy církve budou moci svůj majetek uspokojivě užívat a on tak nebude dál chátrat a zatěžovat stát.”

Eva Mačurová Posudzovateľka majetkových krívd u cirkevných reštitúcií / Státní pozemkový úřad

Eva Mačurová
Josef Pluhař Detail Poslať otázku

“Jsem vlastníkem společnosti PAF GROUP s.r.o., která má několik středisek s různým polem působnosti. Zabýváme se výrobou v oblasti propagace, logistikou i gastronomiíí. Studovat MBA jsem se rozhodl proto, že jsem přestával plně rozumět své společnosti a zjišťoval jsem potřebu lepšího řízení celé firmy. Věděl jsem, že i v dalším roce budeme expandovat do dalšího odvětví a chtěl jsem plnohodnotně stabilizovat práci, kterou jsem již v minulosti odvedl a začít nově vznikající střediska řídit na stabilnějších základech, než do této doby. Doufám, že i v dalších letech budeme patřit mezi dravé rostoucí firmy a proto vím, že se v oblasti managementu potřebuji dál vzdělávat, abych úspěšně zvládl všechny své projekty.”

Josef Pluhař Majiteľ / PAF GROUP s.r.o.

Josef Pluhař
Ivana Vojtová Detail Poslať otázku

“V době, kdy mě společnost, ve které jsem pracovala nabídla povýšení a já jej přijala jsem si kladla spousty otázek: "Mám na to? Nezklamu je? Úkoly, které jsem dostávala doposud jsem plnila k jejich spokojenosti, bude to tak i nyní?" Věděla jsem, že budu muset zasahovat i do oblastí, které pro mě budou nové a že si budu chtít po seznámení se s problematikou sestavit kolektiv pracovníků, na které se budu schopna spolehnout. Přemýšlela jsem jak na sobě pracovat, abych vše zvládla a při tom měla výsledky. Náhodou jsem se dozvěděla o možnosti studia MBA formou Action Learning. Firma mé rozhodnutí podpořila. A já dnes mohu poděkovat za možnost studovat teorii propojenou s praxí. Získala jsem ucelený pohled na řízení organizace, na vzájemnou spolupráci. Velkým přínosem pro mne byla výměna zkušeností s ostatnímu studenty. Myslím, že nejvíce jsem využila svých vědomostí v projektu transferu strojů, technologie a zařízení, pracovníků z jednoho výrobního závodu do jiného. Aplikovala jsem týmovou práci v rámci odborností ve výrobě, údržbě, investicích, nákupu a prodeji, lidských zdrojích. Byla nastavena komunikace mezi jednotlivými pracovními týmy a jejich spolupráce. To mělo pozitivní vliv na dodržení plánovaných termínů v průběhu jednotlivých etap transferu, na úspěšné ukončení projektu bez dopadu na kvalitu a bezpečnost našich výrobků, bez nedodávek na trh.”

Ivana Vojtová Quality Coordinator CZ & SK / TPK, spol. s r.o

Ivana Vojtová
Pavel Vydra Detail Poslať otázku

“Modelárna Liaz je firma s více než stoletou historií. Celá její historie je spjatá s automobilovým průmyslem. Novodobá historie je psána od roku 1997, kdy byla ML privatizována. Veškeré výrobky a služby jsou čistě zakázkového charakteru. Téměř neexistuje více stejných výrobků. Šíře zaměření je nezvykle obrovská a zabírá oblast od téměř jakýchkoliv druhů forem a přípravků na výrobu dílů pro auta, přes speciální díly pro vojenské vrtulníky, díly vodních elektráren (turbíny všeho typu), složité díly staveb různého typu (mrakodrapy), až po speciální umělecké tvorby jako např.“Zlatá slza“ na světové výstavě v Shanghai, nebo speciální umělecká opláštění budov. Já, jako technický a výrobní ředitel, mám na starosti zajištění kapacit... pro realizaci všech zakázek v požadovaných termínech a kvalitě.”

Pavel Vydra technický a výrobný riaditeľ / Modelárna Liaz

Pavel Vydra
Martin Keyř Detail Poslať otázku

“Při studiu MBA získáte vhodnou sadu „nářadí“, jež vám pomůže pracovat na vašich interpersonálních dovednostech, které mají významný vliv na výsledek týmové práce – stanovením cílů počínaje a týmovým učením konče. Všechno, co se naučíte můžete okamžitě použít v praxi.”

Martin Keyř Projektový manažér / Česká spořitelna, a.s.

Martin Keyř
Alice Žertová Detail Poslať otázku

“Po dokončení studií v roce 1995 na 1. lékařské fakultě UK jsem pracovala ve zdravotnictví jako lékař. Od roku 1998 jsem začala pracovat na rodinné farmě zabývající se pěstováním ovoce. Při té příležitosti jsem měla možnost si vyzkoušet téměř všechny oblasti managementu. Proto jsem se rozhodla studovat MBA. Studiem Action Learning MBA jsem získala větší samostatnost, která se projevila i v soukromém životě. Nedokážu oddělovat chování ve firmě a v osobním životě. A tak principy, které jsem začala uplatňovat ve firmě, se dotkly i mého soukromého života. Začala jsem více plánovat, více promýšlet budoucnost.”

Alice Žertová riaditeľka / OCS Trading, s.r.o.

Alice Žertová
Pavel Kučera Detail Poslať otázku

“Důvody, proč jsem se přihlásil ke studiu, byly v podstatě 2. Za prvé je v mém osobním založení, že mi nepostačuje dělat věci pouze citem (jakkoliv to je někdy nejlepší a nerychlejší metoda řešení problému), ale chci to mít podložené i znalostí teorie a tu si pak osahat v praxi a využívat z ní to, co mi vyhovuje. Dalo by se říci, že jsem chtěl dělat věci správně. Za druhé jsem jako majitel a jednatel malé obchodní firmy chtěl přesně pochopit, jak přesně fungují velké firmy a co udělat pro to, aby je moje firma uměla dokonale obsloužit. Nyní jsem za polovinou studia a zatím jsem pochopil, že za prvé: než dělat věci správně, je podstatnější dělat správné věci a za druhé: Podstatnější, než odpověď na původní otázku je nalezení té správné otázky. Odpověď na ní pak často leží přímo před nosem. Jsem tak i po třech letech příjemně zvědavý, jaká překvapivá zjištění mi přinese i zbytek studia.”

Pavel Kučera Majiteľ a konateľ / DIPAK, s.r.o.

Pavel Kučera
Josef Kotval Detail Poslať otázku

“K rozhodnutí studovat MBA jsem dospěl pomalým vývojem. Zprvu jsem ani neuvažoval o nějakém překotném dalším vývoji kariéry. Přišlo to samo. Prakticky celý svůj dosavadní profesní život jsem strávil v oblasti automobilové výroby. Nejprve jako vedoucí kvality a rozvoje dodavatelů, později jako ředitel společnosti. A tato pozice přišla ve chvíli, kdy už jsem s nadšením dojížděl na zámek v Třešti. S odstupem času hodnotím jako mimořádně šťastné rozhodnutí jít do TC Business School. Samozřejmě jsem zvažoval různé školy, studoval systémy akreditací apod., ale nakonec se ukázala TC Business School jako správná volba – z mého pohledu ze tří hlavních důvodů. Zaprvé – studuje se v češtině. MBA nemá být jazyková výuka. V cizím jazyce unikne mnoho nuancí a drobností, které se nakonec mohou ukázat jako velice cenné a přínosné pro studentovu praxi. Zadruhé – systém Action Learning. Žádné nudné přednášky, ale vlastní iniciativa, kterou člověk přispívá sobě i ostatním. Projekty, zpracované během studia, jsem skutečně využil v praxi firmy, kterou jsem tehdy řídil i té, kterou řídím v současnosti. Profit pro mne: studium – manažer – byznys. Zatřetí – kolegové, se kterými jsem studoval, byli ze všech možných oborů, často velice vzdálených tomu mému. Jednoznačná výhoda. Příliš úzká specializace vede k orientaci výhradně na vlastní branži a její specifika; naopak, pestrost a různorodost umožňují vidět problémy a řešení v širších a obecnějších souvislostech. Navíc – byl jsem nadšen z lektorů – všichni z nich byli lidé z praxe, kteří denně řešili problémy podobné těm mým. Shrnuto, podtrženo – TC Business School je škola pro reálný život, pro skutečně zvídavé lidi, kteří chtějí zlepšovat své profesionální i osobní dovednosti (přece nejde jen o „ten papír“). Schopné sebereflexe, ochotné naslouchat a učit se od druhých a něco sami dál předávat. Jsem vděčný týmu TC Business School za vždy pozitivní přístup, ochotu pomoci a poradit. Ze všeho co jsem se tu naučil (také o sobě samém) těžím dodnes.”

Josef Kotval Plant Manager / Tower Automotive Czech Republic s.r.o.

Josef Kotval
Michal Knězů Mrvka Detail Poslať otázku

“„Studovat MBA bylo rozhodnutí, které ve mně zrálo několik let. Díky tomu jsem poměrně přesně věděl, jaký typ svého rozvoje hledám. Celostní, který zahrne pro mě nepříliš probádané obory jako jsou finance či marketing. Užitečné, neboť mi nešlo o titul a zohledňující české prostředí. Výsledkem bylo studium v TC Business School. Zpětně jsem rád, že jsem se takto rozhodl. Projekty, které jsem v rámci studia tvořil, naší firmě opravdu pomohly. Metodu Action Learning považuji za výbornou. Poznal jsem mezi vyučujícími i spolužáky fajn lidi, mnohé se dozvěděl. A některé inspirace, například tu o důležitosti firemní kultury stále více doceňuji.“”

Michal Knězů Mrvka jednatel společnosti / Aperta, s.r.o.

Michal Knězů Mrvka
Gabriela Borská Detail Poslať otázku

“Pro studium MBA jsem se rozhodla, abych získala větší znalosti a dovednosti o tom, jak býti „úspěšnou managerkou“. TC Business School mne oslovila především pro své atypické studium formou Action learning, kde opravdu získané informace uvádíme ihned do praxe. Nejedná se tedy o „papouškování“, na které jsme zvyklý z tradiční formy studia, ale nutí nás velmi zapojovat vlastní mozek a snažit se získané informace efektivně využít. Velice si cením přístupu jednotlivých lektorů, kteří si uchovávají jak svoji profesionalitu, tak i svou lidskost. V průběhu studia jsem zjistila, že veškerou svou práci dělám selským rozumem, pocitově, ale chybí zde naprostá organizovanost, řád, bez kterého vzniká chaos. Na jednu stranu je tato forma studia náročnější, protože je zde právě zapotřebí přemýšlet nad jednotlivými kroky a jejími důsledky, zároveň nás obrovsky vede k větší soběstačnosti a zodpovědnosti. Obrovsky je také důležitá týmová spolupráce a budování dobrých vztahů. Úžasné na tom všem je, že veškeré znalosti a AHA momenty, které nabírám, jsou užitečné nejen v dosavadní práci, kde aplikuji své projekty, ale dají se velmi dobře uplatnit ve všech sférách a to i v osobním životě.”

Gabriela Borská Property manager / PDP Management s.r.o.

Gabriela Borská
Zdislav Boháček Detail Poslať otázku

“Ve společnosti T-Mobile pracuji od roku 2000. Moje role spočívá v řízení týmu, v jeho rozvoji, plánování budoucích aktivit, řízení rozpočtu týmu, řízení lidských zdrojů a jednání s našimi dodavateli. Dále se podílím na rozhodovacích procesech Service Developmentu, jako například definice strategie, plánování roadmapy služeb, rozpočtování projektů a účast v řídících výborech projektů. Při studiu MBA jsem pochopil, že opravdu nemá smysl předjímat, ale naopak využívat to co mi ALP nabízí, neb po zamyšlení jsem musel uznat, že plánování je důležitější, respektive tvoří základ pro ostatní změny.”

Zdislav Boháček vedúci tímu Software Factory / T-Mobile Česká Republika

Zdislav Boháček
Jiří Černý Detail Poslať otázku

“Krátce po Sametové revoluci, roce 1991, jsem založil obchodní firmu, jejímž ředitelem jsem dodnes. V letech 2008 až 2012 jsem vystudoval MBA v TC Business School, což výrazně ovlivnilo mé další životní směřování. Inspirován studiem jsem ve firmě vybudoval manažerský tým, který ode mne přebírá řízení firmy. Jelikož jsem se na vlastní kůži přesvědčil, že studium funguje a navíc se mi líbí i firemní kultura a styl řízení TCBS, rozhodl jsem se volný čas věnovat užší spolupráci s TCBS a v roce 2012 jsem se stal členem klubu TCBS.”

Jiří Černý Majiteľ / Stavebniny Černý

Jiří Černý
Radim Poláček Detail Poslať otázku

“"No, že by všechno změnilo po tréninku jako mávnutím kouzelného proutku, tak to se tedy nestalo (i když bych si to samozřejmě přál). Řekl bych ale, že se něco začalo měnit už v okamžiku, kdy jsem se v kurzu MBA dozvěděl něco o procesu a obsahu schůzek. Co se tedy změnilo? - Začal jsem se více stahovat z pozice toho, kdo to všechno řídí a kdo musí mít vždy po ruce účinné řešení, protože ostatní na to čekají. Moje pozice se posunula od obsahu více k procesu. Musím se sakra ovládat, protože řešení vymýšlím rád… - Začal jsem klást víc otázek. Třeba: Vidíte v tom někdo nějaký zádrhel? Chápu to dobře, že nám nic nebrání v tom, aby všechno úspěšně proběhlo? Cítíte potřebu se ještě jednou nad tímto tématem sejít? Napadá vás k tomu ještě něco? - Přestal jsem psát sám zápisy a vždy o ně požádám někoho jiného a to i na schůzkách, kde jsme dřív žádný zápis nedělali. - Začal jsem některé schůzky brát více jako akt DOHODY mezi zúčastněnými, že všechno klapne, než jako kontrolu, že je všechno v pořádku, než jako rozdělování si úkolů a jejich kontrolu z minula. - Začal jsem se více zajímat o to, jak se lidé na schůzkách cítí, co od nich očekávají a naopak neočekávají a co by sami mohli udělat, aby schůzky fungovaly efektivněji. Výcvik týmové spolupráce nám pomohl v tom, že teď už všichni zhruba chápou, o co tomu Radimovi, Petrovi… jde a proč najednou dělají věci jinak, než jak jsme je dělali 20 let. A někteří se o něco podobného začínají pokoušet i sami. A míň na ty blbý schůzky nadávají…"”

Radim Poláček ředitel / Balóny Kubíček, spol. s.r.o.

Radim Poláček
Zdeněk Zábranský Detail Poslať otázku

“Studium MBA mi především pomohlo si uvědomit, že není žádná jedna objektivně nejlepší cesta řešení problému. Až mne překvapilo, že věci, které jsem si za svých několik let ve firmě zafixoval jako dané a samozřejmé tak jinde být nemusí a nejsou. Osvojil jsem si systém a více či méně úspěšně ho na své myšlení a jednání aplikuji – napřed přemýšlet o celkovém cíli, pak promyslet a udělat konkrétní dílčí opatření a pak si důsledně najít chvilku na zamyšlení, co se stalo, jestli tím mířím k dosažení správného cíle, případně proč ne a co změnit. Díky všem podnětům ze studia se na problémy dokážu více dívat „zvenčí“, oprostit se od omezení zažitých ve firmě a hledat tak lepší možnosti řešení. Mám docela dobrou paměť a už při zkouškách na vysoké škole jsem na sobě pozoroval, že se dokážu na zkoušky výborně připravit a získat výbornou známku. Ale když jsem pak brzy nezačal používat nabyté vědomosti v praxi, velmi rychle jsem vše zase zapomněl. Myslím, že stejné by to mohlo být i se studiem MBA – pokud bych si vybral jinou školu, zřejmě bych dokázal nejdéle do jednoho roku a možná že i za nižší cenu studium dokončit a titul MBA získat. Nicméně skutečný dopad na kvalitu mých pracovních schopností by to asi příliš velký nemělo. Tím, že studium u TCBS probíhá v delším časovém horizontu a člověk si musí metodiku zažít 6 projektech + masteprojektu a dalších souvisejících úkolech, skutečně to mé myšlení a jednání změnilo a nesklouzlo to jenom tak „po povrchu“. Myslím, že na pozici ředitele nákupu a marketingu v nové firmě (při studiu jsem změnil působiště) jsem se poměrně dobře adaptoval nejen díky svým předchozím pracovním zkušenostem, ale právě i díky hlubšímu chápání problematiky řízení firmy, které jsem získal studiem MBA. Pokud bych se měl vrátit těch několik let zpět a rozmýšlet, zda začít či nezačít studovat MBA u TCBS, udělal bych to znovu.”

Zdeněk Zábranský vedoucí strategického marketingu / Zeelandie

Zdeněk Zábranský
Zuzana Dubská Detail Poslať otázku

“Program MBA jsem se rozhodla studovat v době, kdy jsem jako jednatelka s.r.o. , podnikající v rezortu soukromého školství neměla dostatečné zkušenosti , které by vedly k ucelenému strategickému pohledu na řízení firmy. Potřebovala jsem získat jiné znalosti a dovednosti, které mi nedala Vysoká škola ani dosavadní praxe. Zásadním rozhodnutím ke studiu MBA byla pro mne informace, že toto studium je ve světě považováno za kvalifikační standard špičkových manažerů. Stanete se součástí vysoce úspěšné skupiny, která v životě mnohé dokázala a především ještě dokázat chce. Vzájemné ovlivňování, komunikace, přátelství, kontakty a interaktivita studia je velikým bonusem tohoto studia. Propojování teorie s praxí je základem studia, kde znalosti ověřujete na vlastních, zcela konkrétních úkolech a projektech. Řešení pak jsou mnohdy významným přínosem pro firmu. Díky absolvování MBA studia u TC Business School jsem získala zcela jiný přístup k řešení nejen profesní problematiky ale i mnohých situací běžného života. Mgr. Zuzana Dubská, MBA - ředitelka Soukromé vyšší odborné školy zdravotnické, s.r.o. , Praha 2”

Zuzana Dubská riaditeľka školy / Súkromná vyššia odborná škola

Zuzana Dubská
Michael Tintěra Detail Poslať otázku

“stránka o Michaelovi sa pripravuje”

Michael Tintěra Implementace projektov / Raiffeisenbank, a.s.

Michael Tintěra

Kontaktný formulár

Máte záujem o štúdium, alebo sa iba potrebujete na niečo opýtať? Vyplňte formulár nižše a my sa vám radi ozveme.

Položky označené hviezdičkou * sú povinné.

MENU