Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Zdeněk Zábranský

Zdeněk Zábranský

vedoucí strategického marketingu
Zeelandie

Studium MBA mi především pomohlo si uvědomit, že není žádná jedna objektivně nejlepší cesta řešení problému. Až mne překvapilo, že věci, které jsem si za svých několik let ve firmě zafixoval jako dané a samozřejmé, tak jinde být nemusí a nejsou. Osvojil jsem si systém a více či méně úspěšně ho na své myšlení a jednání aplikuji – napřed přemýšlet o celkovém cíli, pak promyslet a udělat konkrétní dílčí opatření a pak si důsledně najít chvilku na zamyšlení, co se stalo, jestli tím mířím k dosažení správného cíle, případně proč ne a co změnit. Díky všem podnětům ze studia se na problémy dokážu více dívat „zvenčí“, oprostit se od omezení zažitých ve firmě a hledat tak lepší možnosti řešení. Mám docela dobrou paměť a už při zkouškách na vysoké škole jsem na sobě pozoroval, že se dokážu na zkoušky výborně připravit a získat výbornou známku. Ale když jsem pak brzy nezačal používat nabyté vědomosti v praxi, velmi rychle jsem vše zase zapomněl. Myslím, že stejné by to mohlo být i se studiem MBA – pokud bych si vybral jinou školu, zřejmě bych dokázal nejdéle do jednoho roku a možná že i za nižší cenu studium dokončit a titul MBA získat. Nicméně skutečný dopad na kvalitu mých pracovních schopností by to asi příliš velký nemělo. Tím, že studium u TCBS probíhá v delším časovém horizontu a člověk si musí metodiku zažít 6 projektech + masteprojektu a dalších souvisejících úkolech, skutečně to mé myšlení a jednání změnilo a nesklouzlo to jenom tak „po povrchu“. Myslím, že na pozici ředitele nákupu a marketingu v nové firmě (při studiu jsem změnil působiště) jsem se poměrně dobře adaptoval nejen díky svým předchozím pracovním zkušenostem, ale právě i díky hlubšímu chápání problematiky řízení firmy, které jsem získal studiem MBA. Pokud bych se měl vrátit těch několik let zpět a rozmýšlet, zda začít či nezačít studovat MBA u TCBS, udělal bych to znovu.

Poslat dotazKontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU
int(0)