Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

International DBA

Možná, že už jste zachytili informaci, že Jaroslava Kubátová se stala managerem programu studia DBA, které společně pořádají Business School Netherlands a Sheffield Hallam University


Vzhledem k tomu, že je to poměrně velká a významná událost, zasloužíte si podrobnější informace. Sláva byla oslovena, aby celý projekt řídila a vedla společně s Johnem McAulem PhD MA, Emeritus Professor na Sheffield Business School, Sheffield Hallam University. Důvodů, proč byl tento projekt Slávě nabídnut, je několik – kromě jejího vzdělání a dobré znalosti angličtiny je to asi především skutečnost, že má velké zkušenosti s metodou Action Learning a se studiem MBA jako takovým. Protože se jedná o projekt mezinárodní, klade se také velký důraz i na potřebu naučit doktorandy pracovat s různými národními kulturami a k tomu se její zkušenosti rovněž hodí. A asi je, myslím, také potřeba zmínit i Slávinu odvahu – nebo vášeň? přijímat zajímavé výzvy. Ptáte se, co to vlastně je to DBA? (Pokud jste si tenhle výraz tedy ještě nestihli „vygooglit“) Je to typ studia navazující na MBA, po jehož ukončení získá absolvent titul Doctor of Business Administration, ve zkratce DBA, což se dá srovnávat s akademickým titulem PhD. Zásadním rozdílem je ovšem fakt, že PhD. je doktorát s orientací na teorii, zatímco hlavním cílem DBA je vytvořit a ověřit nové teorie, adaptovat je a využít v praxi. International DBA je kurzem, kde studenti z různých částí světa (přihlášeni jsou lidé z Holandska, Jižní Afriky, Zambie, Velké Britanie…) budou zkoumat problémy managementu tak, aby sestavili globálně použitelný a adaptovatelný teoretický model. Budou tak rozvíjet management jako disciplínu po teoretické a metodické stránce. Podle současných plánů kurz začne už 30.1.2012 a bude v něm 14 studentů. První den bude vyučovat i Michal Henych a kurz se Slávou povede také Hanna Bakker, kterou mnozí z vás znají z našich kurzů mezinárodního managementu (Intercultural Management), které TCBS již několik let v Praze pořádá pro studenty BSN v kurzech Young Professionals MBA. Takže vidíte, že ani diplomem MBA vaše práce v managementu nemusí končit….

Zpět na výpis aktualit


Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU
int(0)