Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Příběh TC Business School

Již 20 let pomáháme manažerům dosahovat osobního rozvoje a získávat nové znalosti a zkušenosti v oblasti managementu prostřednictvím našich kurzů MBA nebo firemního poradenství.


Příběh TC začíná v pozdních 80. let, kdy jeho zakladatelka, Sláva Kubátová, učila angličtinu na vlastní noze, nezávisle na jakékoliv školské instituci.

Firma, která dnes nese název Management TC, byla založena krátce po sametové revoluci v roce 1992. V té době mezi hlavní aktivity patřila výuka jazyků, tréninky řízení projektů a interkulturní tréninky. TC bylo v té době také zapojeno do procesu rozvoje norem ISO a podílelo se tak na zlepšování řízení jakosti, životního prostředí a řízení ochrany zdraví a bezpečnosti řízení ve firmách. V 90. letech to byl rozvoj a zavádění ISO norem důležitým krokem směrem k lepšímu pochopení svobodného tržního hospodářství.

Na základě rozsáhlých zkušeností sa manažerským vzděláváním a interkulturními kursy v místních i nadnárodních společnostech v České republice, v roce 1997 zařadila Business School of Netherland (BSN) do svého vlastního výběru partnera v České republice i TC. V té době BSN hledalo partnera v České republice, který by byl schopen poskytovat MBA program metodou Action Learning českým studentům pod jeho akreditací. Hlavním požadavkem BSN byla schopnost přizpůsobit obsah holandského programu místní (české) realitě a nabízet program MBA v českém jazyce.
TC bylo vybráno, rozhodlo se nabídku přijmout a již roku 1998, po rozsáhlém překladu a úpravě programového obsahu, otevřelo první kurz MBA Basics.

V současné době má TC Business School 700 absolventů, z nichž 240 vystudovalo celý program MBA a ostatní se zatím rozhodli absolvovat jen první stupeň MBA Basics.

TCBS v prúběhu posledních patnácti let podstatným způsobem rozvinulo obsah a strukturu programu MBA a to hlavně jeho styl v souladu s metodou Action Learning. Některé z těchto programových změn byly převzaty i holandským partnerem.

Vzhledem k nemalým zkušenostem TCBS v otázkách mezikulturních vztahů se BSN rozhodlo roku 2004 přesunout část svého programu Young Professionals MBA přímo do Prahy. Tento kurz mezinárodního managementu je veden lektory TCBS a jeho výstupy hodnoceny společně lektory TCBS a BSN. Zpětná vazba od holandských studentů naznačuje, že náš styl učení metodou AL je pro ně opravdu silným momentem jejich učení v Praze.

V roce 2011 byla ředitelka TCBS, Sláva Kubátová, jmenovaná manažerem AL DBA programu, který společně pořádají BSN a Sheffield Hallam University. Hlavním důvodem pro toto rozhodnutí - podle prohlášení BSN - byla potřeba zajistit, aby program DBA byl opravdu vyučován dle metodologie Action Learning.

 

 

Zpět na výpis aktualit


Kontaktní formulář

Máte zájem o studium, nebo se jen potřebujete na něco zeptat? Vyplňte formulář níže a my se vám rádi ozveme.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.

MENU
int(0)