Absolútna otrava: finančné výsledky

Tomáš Bujna Google+ Zpět do kategorie Řízení financí

30.10.2011 0 komentářů

Finančné riadenie. Málokto vo firme si myslí, že mu rozumie. Keď sa darí, netreba o ňom premýšľať. Keď sa nedarí, považujeme ho buď za príčinu problémov alebo záchrancu firmy. A často za oboje zároveň. A začína to (ne)porozumením finančných výsledkov.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Vitajte na pravidelnej mesačnej porade s prezentáciou finančných výsledkov. Čo sa Vám asi preháňa hlavou?

Samé čísla. Nikto im tu nerozumie. Niekto nás tu kára, že neplníme budget, ale vlastne neviem prečo. Asi si to na nás vymysleli. Určite tam zarátali veci, ktoré som nepodpísal. A čo s tým mám vlastne robiť? Zrátali si to takto, nech si s tým robia čo chcú. Ja mám dôležitejšiu robotu. Aj ostatní v miestnosti majú rovnaké pocity. Možno sa im práve uľavilo, že dnes nie sú na pranieri oni a tak očami vyjadrujú súcit, či škodoradosť.

Absolutní otrava - finanční výsledky

A z druhej strany. Každý mesiac strávim hodiny a dni, aby som pripravil prezentáciu. Je tam úplne všetko. Do detailu som to spočítal a prezentujem aj najmenšie odchýlky. Každý predsa musí pochopiť, čo sa vo firme deje. A oni nič. Stále sa pýtajú tie isté hlúpe otázky, že ako som k tomu prišiel. Pozerajú na mňa akoby som práve pristál po dlhom lete z Marsu.

Nie, nebojujem za finančníkov a ani za nefinančníkov. Možno si len ani jedni neuvedomili, čo je cieľom finančného riadenia.

Finančné výsledky sú vlastne nejakým pravítkom, na ktorom môžeme odčítať, či sa nám darí alebo nie. A následne po spojení s informáciami z celej firmy nájsť príčiny aktuálneho stavu. Cieľom prezentácie výsledkov nie je nič iné, ako naštartovať úvahy o dnešnom a budúcom stave firmy. Keď ľudia pochopia, čo sa deje a kam to vedie, sami začnú vymýšľať, ako firmu zmeniť tak, aby dlhodobo prinášala to, čo chcú.


Články weblogu na podobná témata:

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.