Je management sprosté slovo?

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Management obecně

04.05.2018 0 komentářů

Když se řekne management, každý si představí trochu něco jiného. Je i spousta firem, kde management brán jako povolání. Ale občas se setkáváme s tím, že "management je sprosté slovo"

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Jak to máte vy? Jste hrdí na to, že děláte managerskou práci nebo se jako manager necítíte, přestože vedete tým lidí?

Management je prý relativně strukturovaná disciplína a řízení lidí není úplně snadné :)  Přesně to se často učí ve škole. Může to být jinak?

Snad se mnou budete souhlasit, že lidé se nedají tak úplně řídit, ale spíš vést k výsledkům. Management také není tak docela strukturovaný, navíc je k němu potřeba fůra interpersonálních dovedností. Za tu nejzákladnější dovednost považuji trpělivost a naslouchání.

Pracovat s lidmi není snadné, to opravdu ne. Ale věříte, že dobrým managerem se "musí člověk narodit"? Že vlastnosti, které k práci managera potřebuje "v sobě prostě musí mít" a nedá se jim naučit? A spoléháte paradoxně na to, že nejlepší svářeč bude také nejlepším mistrem, protože vést lidi přece není "žádná práce"?

Jsou to mýty.

Člověk se může naučit (skoro) všechno a i vedení lidí je považováno za dovednost, kterou lze zlepšovat. Management totiž není jenom práce, je to především povolání. A manager musí kromě všeho, co bývá ve firmách považováno za "skutečnou práci", také pomáhat s rozvojem svých lidí, měl by mít na ně čas, naslouchat jim, motivovat je. 

Pak společně mohou dosahovat výsledků. Protože individualistickým hrdinům dávno odzvonilo, protože dva jsou vždycky víc než jeden a protože manažeři už dávno nejsou "mladí, blbí a ambiciózní"

Tak budeš poslouchat?


Články weblogu na podobná témata:

 

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.