Je management sprosté slovo?

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Management obecně

04.05.2018 0 komentářů

Když se řekne management, každý si představí trochu něco jiného. Je i spousta firem, kde management brán jako povolání. Ale občas se setkáváme s tím, že "management je sprosté slovo"

Jak to máte vy? Jste hrdí na to, že děláte managerskou práci nebo se jako manager necítíte, přestože vedete tým lidí?

Management je prý relativně strukturovaná disciplína a řízení lidí není úplně snadné :)  Přesně to se často učí ve škole. Může to být jinak?

Snad se mnou budete souhlasit, že lidé se nedají tak úplně řídit, ale spíš vést k výsledkům. Management také není tak docela strukturovaný, navíc je k němu potřeba fůra interpersonálních dovedností. Za tu nejzákladnější dovednost považuji trpělivost a naslouchání.

Pracovat s lidmi není snadné, to opravdu ne. Ale věříte, že dobrým managerem se "musí člověk narodit"? Že vlastnosti, které k práci managera potřebuje "v sobě prostě musí mít" a nedá se jim naučit? A spoléháte paradoxně na to, že nejlepší svářeč bude také nejlepším mistrem, protože vést lidi přece není "žádná práce"?

Jsou to mýty.

Člověk se může naučit (skoro) všechno a i vedení lidí je považováno za dovednost, kterou lze zlepšovat. Management totiž není jenom práce, je to především povolání. A manager musí kromě všeho, co bývá ve firmách považováno za "skutečnou práci", také pomáhat s rozvojem svých lidí, měl by mít na ně čas, naslouchat jim, motivovat je. 

Pak společně mohou dosahovat výsledků. Protože individualistickým hrdinům dávno odzvonilo, protože dva jsou vždycky víc než jeden a protože manažeři už dávno nejsou "mladí, blbí a ambiciózní"

Tak budeš poslouchat?


Články weblogu na podobná témata:

 

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.