Knihy manažerům pod stromeček

Michal Henych Zpět do kategorie Ostatní

30.12.2011 0 komentářů

Vánoce jsou už za dveřmi a knihou určitě nepohrdne žádný manažer. Podíváme se tedy na pár titulů, které by mohli pod stromečkem potěšit. A to nejen na novinky, ale i na knihy, které sice již vyšly před časem, nicméně patří stále mezi ty vyhledávané.

Když jsem dostal nápad na to, že se vám pokusím doporučit nějaké nové knihy, které stojí za koupení, měl jsem obavy, že jich bude příliš mnoho. Vždyť poslední článek na toto téma jsem psal před rokem. Jenže pak jsem začal lovit v paměti, posléze na Google ... a mnoho jsem toho nenašel.

Jak je to možné? To opravdu letos nevyšlo nic zásadního? No možná to trochu souvisí s vývojem okolo nás. Trhy jsou stále nestabilní, nikdo neví, zda je vývoj velký průšvih, menší průšvih, nebo dokonce příležitost?

  • Hned začátkem skoro uplynulého roku vyšla kniha Hermanna Simona Skrytí šampióni 21. století. Osobně považuji název za no...ne příliš atraktivní, ale obsah rozhodně stojí za to.
  • V průběhu roky vyšly dvě knihy Tonyho Buzana o myšlenkových mapách. První s jednoduchým názvem Myšlenkové mapy je přepracované původní vydání stejnojmenné knihy. Druhá Myšlenkové mapy v businessu ukazuje použití map jako nástroj k organizování a vizualizaci v podstatě čehokoliv ve firmě. Osobně myslím, že zajímavá je hlavně první zmíněná kniha.
  • Tom Peters se sice narodil už „dávno", ale jeho kniha Malé velké věci rozhodně stojí za přečtení. Je zajímavé, jak jsou jeho myšlenky stále aktuálnější...a to spoustu z nich publikoval už v 80. letech minulého století.
  • Poslední knihu, kterou zmíním, jsou Tři zákony produktivity Steva Zaffrona a Daveho Logana. Ta v originále vyšla v roce 2009.

 


 

Články weblogu na podobná témata:

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.