Komunikačné bariéry a informačná „moc“

Rudolf Hauzer Zpět do kategorie Seriál-Prázdná slova

25.03.2013 0 komentářů

Komunikačné bariéry a informačná „moc“ O sile slova a s nimi spojených gest som už dávnejšie písal. Že slovo mama je takmer všade vo svete rovnaké a že Slová Takete a Maluma, bez ohľadu kto a kde ich počuje, približne rovnako ich dekóduje. V skratke, Takete, ako niečo tvrdé, hranaté a nepriateľské a Maluma, naopak, ako mäkké, oblé a priateľské.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Pravdepodobne za tým všetkým je náš podvedomý boj o prežitie, resp. vyrovnávanie sa s neistotou.

Okrem slov, komunikujeme aj intonáciou, gestami, mimikou. Často slová skracujeme, vety nedopovieme, niečo skreslíme. Dôvody? Asi rôzne. Vyjadrujeme tak okrem zdelenia informácie rôzne emócie.

V modernej reči sa objavujú novotvary, alebo skratky, čím môžeme dať najavo príslušnosť k nejakej skupine, názoru, ale taktiež aj vysielame signály o svojich postojoch, trebárs aj o chuti komunikovať, či spolupracovať, alebo naopak..Komunikačné bariéry a informačná „moc“    O sile slova a s nimi spojených gest som už dávnejšie písal. Že slovo mama je takmer všade vo svete rovnaké a že Slová Takete a Maluma, bez ohľadu kto a kde ich počuje, približne rovnako ich dekóduje. V skratke, Takete, ako niečo tvrdé, hranaté a nepriateľské a Maluma, naopak, ako mäkké, oblé a priateľské.

Ak si predstavíme interakciu medzi rôznymi „záujmovými" skupinami, ktoré spolu komunikujú, stretávame sa možno častejšie s tým, že mnohé ostáva bez reakcie, odpovede. Alebo, keď už so spätnou väzbou, tak so skratkami, napr. ASAP a v tom horšom prípade iba prvými písmenami s bodkou. Alebo odpoveď je akoby na niečo úplné iné, než sa pýtame...
...Čím to je? Je to iba tým, že všetko sa zrýchľuje a už prosto nie je čas? Predpokladám, že je to jeden z mýtov. Skôr si myslím, že ide o vedomé, alebo aj podvedomé podržanie si moci v podobe informácie, resp. vytvorenie deformovanej informácie, ako možnej taktiky...

Nedávno sa mi dostala do rúk beletristická, humorne poňatá knižka: Homo asapiens, Rado Ondřejíček, Slovart, spol. s r.o., Bratislava, 2o11. Kúpte si ju a prečítajte TSAJTM /Tak skoro, ako je to možné/


Články weblogu na podobná témata:

 

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.