Proč tady ten člověk vlastně sedí?

Sláva Kubátová Google+ Zpět do kategorie Management obecně

12.02.2013 0 komentářů

Mnoho managerů se snaží vést schůzky tak, aby se na nich něco dohodlo, tedy přinesly výsledky, a také aby se na nich lidem líbilo, aby získali novou energii a chuť ke spolupráci. Přesto se někdy proces schůzky zamotá tak, že by téměř všichni nejraději utekli. Často taková zauzlení způsobují tzv. skryté agendy.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

O důvodech vzniku skryté agendy a možnostech jak s ní pracovat zajímavě píše např. Per Hörberg. Najdete i poměrně strukturované postupy jak můžete problém skryté agendy v manažerském týmu popsat a vyřešit.

Skryté agendy asi nelze ze společných schůzek několika lidí vymýtit. Každý z nás si v hlavě kromě společně dohodnutých cílů jednání vždycky přinese nějaké další cíle - potkat někoho, s kým se dlouho neviděl, konečně se vyhrabat z problému, s kterým neumím pohnout, získat odvahu k riskantnímu kroku, pochopit širší souvislosti... Problém nastává, když se skrytá agenda dostane do zásadního střetu s cílem jednání.Proč tady ten člověk sedí?

Obecně asi platí, že takové skryté agendy je třeba co nejdříve odhalit, aby schůzku nedovedly do úplně jiných krajin a tím nevzbudily frustraci většiny účastníků. Může k tomu posloužit i celkem obyčejná věc - že totiž všichni účastníci jednání dobře znají a souhlasí s cílem a programem jednání. Pak je totiž možné, že si skryté agendy vůbec všimnou, protože je od tohoto cíle bude stále odvádět, a začnou uvažovat: Proč tady ten člověk vlastně sedí?

Způsobů, jak na tuto opakovanou odchylku upozornit je mnoho: připomenout cíl, ptát se na vztah příspěvku k tomuto cíli. Někdy se vyplatí třeba i přestávka a rozhovor na chodbě - dotyčný člověk tak dostane šanci si „zachovat tvář" - a možná to vycítí a bude za to vděčně podporovat dohodnutý cíl jednání. V každém případě však bývá u skrytých agend nejobtížnější si jich včas všimnout a sebrat síly a soustředění k akci.

Co děláte se skrytými agendami na vašich schůzkách?

 

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.