Sociální sítě ve firmě

Vláďa Nývlt Zpět do kategorie Řízení informací

02.04.2012 0 komentářů

Sociální sítě jsou významným nástrojem pro podporu rozvoje „učící se“ organizace a řízení znalostí ve firmách. Stávají se významným komunikačním kanálem a přebírají množství funkcí dosud zajišťovaných e-mailem. I obyčejný e-mail bude postupně obohacován o další funkce.

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Možnost rychlé, často veřejné, méně formální komunikace mezi zaměstnanci, jejich sdružování do zájmových i pracovně orientovaných skupin, tvorba firemních wiki stránek či blogů, to jsou hlavní pozitiva, které může sociální prostředí podnikové sítě nabídnout. Podle studie společnosti Gartner z počátku roku 2011 budou sociální sítě hlavním komunikačním kanálem pro 20% firemních uživatelů.

Sociální sítě ve firmě

Pro následující roky společnost Gartner předpovídá rostoucí trend budování interních podnikových sociálních sítí. Využíváním veřejných sociálních sítí (a stávajících profilů jejich uživatelů) pro firemní komunikaci bude postupně smazávat rozdíl mezi e-mailem a klasickou sociální sítí v dnešním pojetí.


Samotný e-mail bude postupně obohacován o některé vlastnosti sociálních sítí (například sdílení kontaktů) a sociální sítě naopak mnohem lépe využijí e-mailovou komunikaci. Gartner dále předpovídá, že již v roce 2012 bude až polovina všech podniků využívat mikroblogovací služby podobné Twitteru. Pouze 5% podniků však zvolí samostatné řešení jen pro své potřeby. Během několika let by se mohl stát Facebook standardním nástrojem k doplnění stávajících Enterprise-orientované spolupráce systémů a hovoří se již o tzv."Enterprise Facebooku".

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.