Sport a management

Michal Henych Zpět do kategorie Management obecně

03.08.2011 0 komentářů

Nejprve jsem myslel, že o prázdninách se budu věnovat lehčím tématům. Oba předchozí články ale možná až tak odlehčeně nevyznívají. Vznikl z nich ale zajímavý miniseriál – jak lze využít v managementu analogií z jiných oborů. Tak v tom dnes ještě jednou budu pokračovat. Co tedy management a sport?

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Málokterý sport je dnes čistě individuální. A to dokonce, i když se tak na první pohled tváří (tenis, golf, ...). Jeden z největších paradoxů je pro mě pravděpodobně cyklistika. Na jednu stranu mají všechny závody individuální vítěze, na druhou stranu bez spolupráce s ostatními by tyto individuality neměli šanci.

V první půlce prázdnin jste měli možnost sledovat Tour de France - nejtěžší etapový závod na světě. Opravdu bych do těch lyžařských středisek na kole stoupat nechtěl. Zadýchávám se, i když tam jedu autem :).

Není to ale zvláštní situace? Závodníci jedou do kopce a vzorně spolupracují...a pak, těsně před horskou prémií, nebo před cílem „se splaší" a snaží se utrhnout vítězství pro sebe? Když má ale lídr defekt (spadne mu řetěz, má jinou poruchu na kole), peloton na něj počká.

Tour de France
Mimochodem principy spolupráce v pelotonu jsou velmi propracované a není jednoduché v něm jet. Když je ale zvládnete, budete určitě rychlejší, než jako osamělý jezdec. Ale s týmovou prací je to stejně těžké - resp. taky to není jednoduché. 

A co z toho lze vzít pro management? No známé a viditelné osobnosti asi jen tak z tohoto světa nezmizí. Na druhou stranu je dobré si vždy uvědomit, že sami by těch výsledků asi neměli šanci dosáhnout. A to platí i pro takové manažerské ikony dneška, jako např. Steve Jobs.


Články weblogu na podobná témata:

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.